VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Poslední Městečko vyzve zítra Nižbor. Domácí se chtějí odrazit ode dna

Městečko – Fotbalisty Ohnivce Městečko čeká jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu se sousedem v tabulce 1. B třídy – Nižborem. Záchranářský duel se odehraje v sobotu na půdě Městečka, které má jedinečnou příležitost se konečně odlepit ode dna tabulky a pokusit se udělat krok k záchraně nejnižší krajské soutěže.

Ohnivci z Městečka vypisují konkurs na střelce

Městečko – Ohnivec Městečko nastoupil po dlouhé době v kompletní sestavě a coby poslední tým 1.B třídy potřeboval konečně zvítězit. Úkol to nebyl snadný, neboť mu v cestě stála Unhošť, která se, ač to dle postavení v tabulce příliš neodpovídá, v této sezóně prezentuje velice slušnou hrou.

Když jsem v osmi letech chtěla prvního Shakespeara, naši mysleli, že chci knihu

Častonice – Ženy mezi rybáři příliš často nepotkáváte. Jaroslava Fryšová, dalo by se říci, rybaří celý život. Rybaření se jí nakonec stalo i profesí. Letos se zúčastnila Mistrovství ČR v lovu ryb přívlačí. Bydlí v Praze, ale reprezentovala Středočeský kraj.

Vánoční stromek si můžete vybrat už nyní

Šlovice – Chcete na Vánoce borovici nebo jedli? Zdá se vám ta otázka v tuto chvíli předčasná? Ale není. Už teď si můžete vánoční stromek vyhlédnout přímo na plantáži ve Šlovicích. Stará se tu o ně Václav Beneš se svojí rodinou.

Lidé se na tábořiště vracejí i několikrát za sezonu.

Skryje – Pokud se vydáte v létě na Berounku, v tábořišti Ahoj ve Skryjích potkáte Jitku Veselou. Od 23. května do konce září tráví dny u vody a stará se o pohodlí vodáků a návštěvníků. Letos už po sedmnácté.

Křivoklátští mají své družstvo v přívlači

Křivoklát – Místní organizace Českého rybářského svazu Křivoklát má také své družstvo lovu ryb přívlačí. Běžně má dva členy a nějaké náhradníky.

Ministerstvo kraji pomůže s propagací národního parku

Křivoklát - Ministerstvo životního prostředí je připraveno Středočeskému kraji pomoci s propagací myšlenky vzniku Národního parku Křivoklátsko, a to především k obyvatelům obcí, které by byly součástí možného Národního parku Křivoklátsko. Po pondělní schůzce s náměstkem ministra životního prostředí Vladimírem Dolejským to řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD). Ministerstvo s pomocí souhlasí, ovšem rozhodující bude, zda parlamentem projde připravená novela zákona o ochraně přírody a krajiny.

Hradu Týřov již nehrozí zánik

Týřovice – Zřícenina hradu Týřov je několik posledních let v havarijním stavu. Mluvčí Národního památkového ústavu, Územní pracoviště středních Čech Praha Dita Roubíčková připomněla: „Průběžně zde docházelo 
k rozpadu obvodových zdí 
a hrozilo, že dojde k postupnému samovolnému zániku, vypovídající hodnoty této cenné nemovitosti."

Tomáš Třeský: Myslivost je pro mě především o lásce k přírodě

Křivoklát – Tomáš Třeský z Tisové u Nejdku (u Karlových Varů) je nejen lesník a myslivec, ale také více mistr České republiky ve vábení jelenů.

Den svatého Eustacha má za sebou úspěšnou premiéru

Křivoklát - Svátek všech myslivců. Tak by se dal nazvat mimořádný zážitek, který měli v sobotu možnost prožít všichni návštěvníci hradu Křivoklát.

Po vzniku národního parku by nájemci honiteb a myslivci přišli o byznys se zvěří

Rakovnicko /ROZHOVOR/ - Uvažovaný vznik národního parku v části území současného Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Křivoklátsko by místním obyvatelům žádná omezení nezpůsobil. Naopak by mohlo dojít k mírnému zvýšení pracovních míst a místních ekonomik. Jediná nevýhoda z této změny by plynula pro nájemce honiteb a spolupracující myslivce, protože by jim skončil výnosný byznys se zvěří. Tvrdí to alespoň vedoucí Správy CHKO Křivoklátsko Petr Hůla.

Hejtman žádá ministra o větší propagaci národního parku

Křivoklát, Praha - Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) požaduje po ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi (ANO) větší propagaci myšlenky vzniku Národního parku Křivoklátsko. Podle středočeského hejtmana jsou dotčené obce a jejich obyvatelé málo informováni, i proto se vyhlášení národního parku brání.

Na stříhání ovcí se pokaždé těší. Berou ho jako milé setkání

Branov – Pomocník nejprve ovci přivede na provazu. Pak ji povalí na záda a posadí na zadek. Některá se brání méně, některá více. Ale když se posadí na zadek, zůstává naprosto klidná.

Zemědělský fond prošetřuje statisícovou dotaci na výstavu

Křivoklát - Kauza týkající se hradu Křivoklát, respektive jeho vedení, nebere konce. Poté, co vyšlo najevo, že si dnes už bývalý kastelán hradu Luděk Frencl měl údajně postavit za peníze Národního památkového ústavu svůj penzion, nyní hýbe Křivoklátem dění ohledně získaných dotací na Expozici výtvarných umění a také alchymistické laboratoře magistra Kelleyho. O té na hradě nikdo zatím nic neví, a to i přesto, že měla být již několik měsíců otevřena. Na její zprovoznění přitom žádala Obecně prospěšná společnost Rakovnicko (Rakovnicko o. p. s.), jejímž ředitelem je Radomír Dvořák, dotace ze státních a evropských fondů ve výši 900 tisíc korun. Ty nakonec obdržela.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení