VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KŘIVOKLÁT

Řeky společně brázdí už čtyřicet let

Liblín - Pravidelně každý rok na Berounku vyráží parta vodáků ze Zbiroha pod vedením kapitána Korkorána, alias Vládi Hrabáka:

Statek slavil dvacítku. Přišli mu pogratulovat malí i velcí

Zbečno – Dobrou pohodu, zábavu, řemeslný um i kouzlo starých časů přinesl o tomto víkendu Šafářův dvoreček na Hamousově statku.

Hospodařením hradu Křivoklát se začali zabývat policisté

Křivoklát – Už několik týdnů hýbe Křivoklátem kauza týkající se hospodaření hradu Křivoklát v době, kdy byl kastelánem Luděk Frencl. Do věci se nyní také vložilo ministerstvo kultury, pod které Národní památkový ústav (NPÚ) spadá. Ten tvrdil, že se nic nestalo, ale nakonec podal trestní oznámení.

Vlak narazil do padlého stromu na trati. Pro cestující přijel autobus

Městečko – Mezi Městečkem a Křivoklátem narazil osobní vlak do padlého stromu, který ležel na železniční trati. Při nehodě naštěstí nikdo neutrpěl žádná zranění.

Společné brázdění Berounky se s dovolenou v Chorvatsku nedá srovnat

Liblín – „Dělejte ty uzly správně, nebo se povolí, a pospěšte si, ať to dáme na vodu, nebo duše bouchnou!" Zní jasné povely nad dalším dílem voru, na který muži uvazují obrovské nafoukané duše. Pak ho popadnou „do teplejch" a odnášejí na řeku. Musí prokličkovat mezi vodáky hlavní cestou, protože v místě, kde se vor téměř pokaždé stavěl, zbyla jen tůňka se stojatou vodou a poloostrov porostlý trávou. Letos je sakra málo vody, a ještě to vedro…

Turistická známka na palubě voru

Berounka - Pokud sbíráte turistické známky, máte šanci získat jednu výroční z voroplavby po řece Berounce.

Mezi Zbečnem a Račicemi ráno vykolejil vlak. Nikdo se nezranil

Rakovnicko – Třikrát během bouřky z úterý na středu vyjížděli hasiči na Rakovnicku. Těsně před tři čtvrtě na pět ráno mezi stanicemi Zbečno a Račice vykolejil vlak.

Turistickou známku koupíte na palubě voru

Berounka - Pokud sbíráte turistické známky, máte šanci získat od dnešního večera a pak celý týden jednu výroční z voroplavby po řece Berounce.

Pochod Krajem Oty Pavla slaví letos 32. narozeniny

Rakovnicko – V Branově na Rakovnicku v sobotu doberou první paklík karet a příští rok nepochybně rozbalí další balíček mariášovek. Pochod Krajem Oty Pavla totiž dospěje do už dvaatřicátého ročníku! U jeho zrodu byli před lety současný starosta obce z křivoklátských hvozdů František Štiller a tradiční trasér pochodu Miroslav Šípek, který na letošní ročník připravil tři trasy dlouhé od sedmi do pětadvaceti kilometrů.

Z Písku vyjeli už ve čtyři hodiny ráno

Velká Buková – Pořádný kus cesty museli do Roztok na start propagační jízdy Rakovnické mopedy Stadion urazit pánové Milan a Bohdan.

Novostrašečtí vzali s sebou i mechanika

Roztoky – Že legendární rakovnické mopedy neoslovují jen starší generaci a mají své následovníky mezi mladými, dokazuje mezi mnoha mladými jezdci David Veselý z Nového Strašecí. Letos jel propagační jízdu Rakovnické mopedy Stadion poprvé. Přijel na svém mopedu typ S11, který koupil a opravil společně se svým otcem.

Míra Pancner jel celou cestu určitě s nimi

Rakovník - Společná fotografie všech členů Spolku Stadion Rakovník na Husově náměstí s Růženou Pancnerovou, manželkou Miroslava Pancnera, byla jednou ze vzpomínek na tohoto fandu motocyklového sportu, továrního jezdce Stadionky a také vytrvalého dopisovatele Rakovnického deníku.

Branovští dostanou peníze na provoz přívozu

Branov, Rakovník - Obec Branov dostane více jak sto tisíc korun na provoz legendárního přívozu známého z knih spisovatele Oty Pavla. Rozhodli o tom radní Středočeského kraje.

V neděli zavzpomínají společně na Míru Pancnera

Roztoky – Letošní Mopedy Stadion se pojedou jako Memoriál Míry Pancnera, továrního jezdce bývalé Stadionky, velkého fandy mopedů Stadion a motocyklového sportu. Zemřel v březnu letošního roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení