VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ STRAŠECÍ

Novostrašečtí odčinili porážku od Semic

Slaný – Novostrašečtí fotbalisté získali v 17. kole krajského přeboru první tři jarní body, a to velmi šťastné. Domácí Slaný totiž bylo nebezpečnější, ale několikrát ho zradila koncovka. Rozhodující gól vstřelil po více než hodině hry krásnou střelou pod břevno Palko.

Jako přes kopírák. Stejný výsledek a zase červená

Nové Strašecí – Nové Strašecí se v prvním jarním kole krajského přeboru utkalo se Semicemi, které je v premiéře tohoto ročníku dokázaly porazit, když zvítězily doma 2:1. To se jim povedlo i v Novém Strašecí a stejně jako v prvním kole svěřenci Miroslava Procházky nedohráli duel v plném počtu, když byl za plivnutí do obličeje protihráče vyloučen Jan Ducár.

Novostrašečtí soutěžili o nejlepší buchtu

Nové Strašecí - Masopustní průvod pořádala místní základní umělecká škola v již po devatenácté. Průvod v čele s Královnou zamířil nejprve k městskému úřadu.

V Novém Strašecí postaví kanalizaci v dalších částech města včetně čističky vod

Nové Strašecí - Po vyřešení majetkových vztahů ohledně vodovodu a kanalizace může společností Vodárny Kladno-Mělník (VKM) pokračovat ve stavbě kanalizace v dalších částech Nového Strašecí.

V kroučovské hospůdce se konal dětský karneval

Kroučová – Hospoda U Pucka v Kroučové tentokrát posloužila ke konání dětského karnevalu.

Masopust v Řevničově měl spád

Řevničov - Pěkné masky, krásné počasí, hudba a dokonce i masopustník vysoký kolem tří metrů.

Bude na kašně strašidlo? Rozhodne veřejnost

Nové Strašecí - Až do osmadvacátého dubna mohou obyvatelé Nového Strašecí rozhodnout o tom, jak bude vypadat část Komenského náměstí. Ve hře je totiž nový vodní prvek, který nahradí stávající malou nefunkční kašnu.

Novostrašečtí hráli s Vršovicemi bez branek

Nové Strašecí – Fotbalisté Nového Strašecí hostili v dalším přípravném duelu před jarní částí sezony Union Vršovice, účastníka pražského přeboru. Svěřenci Miroslava Procházky během zimní pauzy poprvé neprohráli, když po dvou porážkách remizovali s Vršovicemi 0:0.

Školáci v Novém Strašecí se dočkají lepších učeben

Nové Strašecí – Nových učeben fyziky, chemie a přírodopisu se dočkají žáci Základní školy v Novém Strašecí. Město  k tomu chce využít vypsané dotace.

V muzeu uvidíte výtvarné práce studentů

Nové Strašecí – Pár nátisků a dost, tak se jmenuje výstava v Muzeu T. G. M. V Novém Strašecí. Své práce na ní představují studenti prvního, druhého a třetího ročníku Gymnázia Jana Amose Komenského Nové Strašecí.

V rudské knihovně si předčítají knihy společně

Ruda – Pro zajímavé knihy si obyvatelé Rudy mohou zajít do obecní knihovny v kulturním domě. V obci funguje patnáct let a vystřídala už několik míst. Nyní ji vede Lenka Vaitová, která ji převzala po Martině Valchářové.

Školní bufet už neprodá dětem ani ovocný jogurt

Rakovnicko – Nová pamlsková vyhláška, která určuje, co do školních bufetů patří a co ne, vyvolává emoce. V bufetech v základních školách se neprodávají kojenecké přesnídávky, ovocné jogurty ani šunka pro děti. Mají vysoký obsah cukru nebo tuku, který by mohl podle nové pamlskové vyhlášky dětem škodit. Pro vysoký obsah cukru neodpovídá normám ani školní mléko. To se smí prodávat do konce školního roku.

Děti v zimě myslí na lesní zvěř

Ruda - Děti z Mateřské školy v Rudě chodí na procházky k lesu velmi často. Paní učitelka je učí poznávat různé druhy stromů a rostlin. Také si povídají o zvířatech, která v lese žijí a které mají v zimě nedostatek potravy. Proto se tento týden děti s paní učitelkou Danou Korfovou vydaly ke krmelci a zvířatům přinesly suché pečivo, jablka, mrkev a také něco pro ptáčky.

Zavzpomínali na legendu a především na dobrého kamaráda

Nové Strašecí – V Novostrašeckém kulturním centru se představili Jiří Krampol, Luděk Sobota a další herci a zpěváci s pásmem písniček, povídek, scének a vyprávění a zavzpomínali na Miloslava Šimka. V zábavném pořadu ve stylu legendárních „Návštěvních dnů" Šimka a Grossmanna, se mimo již zmíněných herců představil imitátor Petr Jablonský a Adriana Sobotová a nejznámější písničky připomněli Viktor Sodoma, Jana Svobodová a Miluška Voborníková. Publikum po představení odměnilo účinkující velkým potleskem a v zákulisí si poté na své přišli i sběratelé podpisů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies