VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ STRAŠECÍ

V muzeu uvidíte výtvarné práce studentů

Nové Strašecí – Pár nátisků a dost, tak se jmenuje výstava v Muzeu T. G. M. V Novém Strašecí. Své práce na ní představují studenti prvního, druhého a třetího ročníku Gymnázia Jana Amose Komenského Nové Strašecí.

V rudské knihovně si předčítají knihy společně

Ruda – Pro zajímavé knihy si obyvatelé Rudy mohou zajít do obecní knihovny v kulturním domě. V obci funguje patnáct let a vystřídala už několik míst. Nyní ji vede Lenka Vaitová, která ji převzala po Martině Valchářové.

Školní bufet už neprodá dětem ani ovocný jogurt

Rakovnicko – Nová pamlsková vyhláška, která určuje, co do školních bufetů patří a co ne, vyvolává emoce. V bufetech v základních školách se neprodávají kojenecké přesnídávky, ovocné jogurty ani šunka pro děti. Mají vysoký obsah cukru nebo tuku, který by mohl podle nové pamlskové vyhlášky dětem škodit. Pro vysoký obsah cukru neodpovídá normám ani školní mléko. To se smí prodávat do konce školního roku.

Děti v zimě myslí na lesní zvěř

Ruda - Děti z Mateřské školy v Rudě chodí na procházky k lesu velmi často. Paní učitelka je učí poznávat různé druhy stromů a rostlin. Také si povídají o zvířatech, která v lese žijí a které mají v zimě nedostatek potravy. Proto se tento týden děti s paní učitelkou Danou Korfovou vydaly ke krmelci a zvířatům přinesly suché pečivo, jablka, mrkev a také něco pro ptáčky.

Zavzpomínali na legendu a především na dobrého kamaráda

Nové Strašecí – V Novostrašeckém kulturním centru se představili Jiří Krampol, Luděk Sobota a další herci a zpěváci s pásmem písniček, povídek, scének a vyprávění a zavzpomínali na Miloslava Šimka. V zábavném pořadu ve stylu legendárních „Návštěvních dnů" Šimka a Grossmanna, se mimo již zmíněných herců představil imitátor Petr Jablonský a Adriana Sobotová a nejznámější písničky připomněli Viktor Sodoma, Jana Svobodová a Miluška Voborníková. Publikum po představení odměnilo účinkující velkým potleskem a v zákulisí si poté na své přišli i sběratelé podpisů.

Opraví střechu i krovy

Nové Strašecí – Stavební úpravy čekají budovu základní umělecké školy.

Vyberou vodní prvek na Komenského náměstí

Nové Strašecí - Právě dnes začíná soutěžní výstava návrhů vodního prvku, který by měl v budoucnu zdobit Komenského náměstí v Novém Strašecí.

Na maškarní merendě oslavili kulatiny Domečku

Lány – Princezny, piráti a další pohádkové bytosti si v sobotu odpoledne nenechali ujít maškarní merendu v sokolovně.

Přijímacích zkoušek se nemusí bát, škola je připraví

Nové Strašecí – Vedle rozvrhu vyučovacích hodin nejvíce zajímaly rodiče i budoucí studenty podmínky přijetí ke studiu na Gymnáziu J. A. Komenského při dni otevřených dveřích.

Fotoreportáž od Jany Jiráskové

Fotografka Jana Jirásková nám do redakce Rakovnického deníku zaslala nádherné snímky zimní přírody.

Den otevřených dveří SOU Nové Strašecí

Nové Strašecí - Dny otevřených dveří pořádá Střední odborné učiliště v Novém Strašecí pravidelně, ale letos se poprvé konaly v sobotu.

Pražská Sparta porazila v Rynholci Teplice i Ústí nad Labem

Rynholec - Nebývale rušno bylo kolem sportovního areálu v Rynholci. Právě sem totiž v sobotu zavítala fotbalová Sparta Praha, která tu vyzvala FK Teplice a také druholigové Ústí nad Labem. A rynholecký areál Sparťanům seděl. Soupeřům nastříleli devět branek, pouze jednou inkasovali.

Opravy silnic v Řevničově

Řevničov - Zhruba tři milióny korun stála oprava několika silnic, které protínají obec Řevničov.

Výroční schůze Baráčníků

Nové Strašecí - Výroční posezení si užili o víkendu členové Obce Baráčníků Řevničov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení