VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ STRAŠECÍ

Přemohli Jožina a ztracené Vánoce nakonec našli

Nové Strašecí – Ztracené Vánoce tentokrát hledaly děti na besídce Dětského domova v Novém Strašecí. Nejprve se ztratila malá Maruška v rodičům při nákupech v obchodním centru.

Nadělují si dvakrát

Nové Strašecí - Dvě štědrovečerní večeře prožily děti z Dětského domova v Novém Strašecí. První se odehrála už ve čtvrtek dvaadvacátého prosince, protože pak se některé děti rozjely v pátek domů. To byla vlastně pro letošek změna, protože dříve děti chystaly večeře zvlášť na jednotlivých rodinných skupinách.

Koledy zpívali v knihovně

Nové Strašecí - I letos se obyvatelé Nového Strašecí přidali k celorepublikové akci Česko zpívá koledy.

Přes noc je betlémskému světlu nejlépe ve vaně

Nové Strašecí – „Opravdová jistota je petrolejka," prohlásil Jiří Verner, vůdce střediska Mušketýři ze Svazu skautů a skautek Junák, středisko Mušketýři v Novém Strašecí, když společně se svými třemi kolegy přivezl betlémské světlo do místního muzea.

Třídí podnikatelé i živnostníci

Nové Strašecí – Další peníze do městské kasy přinese třídění komunálního odpadu, kterým se ušetří nemalé peníze za směsný odpad.

Věneček na sále Kulturního centra v Novém Strašecí

Nové Strašecí - Věnečkem byly symbolicky ukončeny taneční kurzy pod vedením tanečního mistra Martina Tenglera v Kulturním centru v Novém Strašecí.

Hledají řidiče - ujel od nehody

Mšec – Rakovničtí policisté hledají řidiče, který ujel od dopravní nehody.

Objevili středověkou pec

Nové Strašecí - Postup prací na přístavbě základní školy, zahájené na konci září zbrzdily archeologické nálezy odhalené při zemních pracích.

Za výtěžek z jarmarku pořídí trampolínu

Ruda – Už pevnou součástí programu rozsvícení vánočního stromu je vánoční jarmark, který pořádají maminky dětí z místní mateřské školky v kulturním domě.

Postavili moderní stáj a rozšířili chov dojnic

Požáry - Přestože výkupní cena mléka je už dlouhodobě pod výrobními náklady a řada chovatelů dojného skotu už to vzdala a zrušila chovy, ve Školním zemědělském podniku Lány postavili nové stáje pro dojnice plemene Jersey a následný odchov telat a jalovic ve středisku Požáry. Rozšířili také dojírnu.

Bubáci i fans byli v Třemošné úžasní

Nové Strašecí – Třemošná? S tou to jde. Alespoň hokejbalistům Nového Strašecí. V posledním kole první národní ligy tam vyhráli 5:2 a přezimovat budou na devátém místě tabulky. S věrnými fanoušky to oslavili pořádnou děkovačkou.

Děti s rodiči společně prožily Noc divadel plnou známých pohádek

Nové Strašecí - Společné chvíle plné pohádek prožili děti s rodiči v sobotu v předsálí Novostrašeckého kulturního centra při Noci divadel. Novostrašečtí se tak připojili k Mezinárodnímu dni divadel, které pořádá institut Divadelní umění ČR. V České republice se Noc divadel uskutečnila potřetí asi ve sto městech a desítkách divadel.

Plánují novou podlahu

Nové Strašecí Novou podlahu podle evropské normy získá sportovní hala Bios. Bude bezpečnější a její údržba bude také jednodušší.

Rozsvícení vánočního stromu v Novém Strašecí

Nové Strašecí – První adventní svařák zahřál v pátek odpoledne všechny ty, kteří si nenechal ujít rozsvícení vánočního stromu na Komenského náměstí v Novém Strašecí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies