VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Evropská želva, nesmyslné kvóty a rychlonohé kobylky

Není možné nelitovat lidi, kteří jsou ohroženi na životě. Není možné nemít soucit s malými dětmi, trmácejícími se z rozhodnutí svých rodičů za vysněným lepším životem směrem do Evropy.

12.9.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Babej Ivan

Není možné nepodílet se přiměřeným způsobem na řešení problému stěhování národů, i když naše vlastní vina na vzniku tohoto přílivu je minimální, v některých případech snad i nulová. Není ovšem možné, aby každý z nás nesl na svých bedrech tíhu, bolesti a strasti celého světa. Ani Evropa nemá tak široká záda, aby se tam všichni, kteří prchají ze svých rodných míst, vešli.

Paní Merkelová a západní země pěly ódy na multikulturní společnost. Nějak se to neosvědčilo, nějak se to všechno vymklo z rukou. K tomu ještě významný podíl Ameriky na destabilizaci zemí s odlišným politickým systémem a náboženstvím. Na její násilné likvidaci režimů, považovaných za diktátorské, jež však po svržení a zmasakrování dosavadních vládců „tvrdé ruky", kteří jistě lépe než bombardující Američané a jejich spojenci věděli, kde a s kým žijí, nic lepšího nenahradilo. Tak zvaný „islámský stát" zcela určitě řešením být nemůže. Demokracie prostě není pro všechny, stejně jako islám není pro všechny. A tak jsme tam, kde jsme.

Můžeme se ptát, proč se statisíce lidí daly do pohybu, připomínajícího nájezdy z říše přírody, právě teď. Můžeme se ptát, proč zrovna sem a kdo za to všechno může.

Můžeme se ptát na co chceme a stále dokolečka, pravdivé odpovědi se nedočkáme. A tak čelíme problému, před nímž ani my sami, pradávní obyvatelé tohoto kousku světa, nemůžeme utéci do nějaké jiné, lepší Evropy. Už prostě není kam.

Želví rychlostí jednající, (ne)sjednocená a (ne)jednotná Evropa a její struktury sáhly k představě nesmyslných, údajně však vše řešících kvót. Česká vláda a pár dalších se těmto požadavkům brání a jejich důvody jsou logické, i když ostatními členy pomalu ale jistě odumírajícího bruselského molocha odmítány. Nepochybně bude na některé váhající a slabé členy EU vytvářen nátlak, aby nakonec s kvótami souhlasily. To může způsobit, že zdravý rozum, tak jako už v mnoha dalších případech, bude nerozumně přehlasován.

Možná by ale vše vyřešil následující návrh, proti němuž žádný z politiků, z důvodů dále uvedených, určitě protestovat nebude.

Všichni občané Evropy, samozřejmě krom politiků všech stupňů, neboť ti budou vše pouze koordinovat, si nechají POVINNĚ udělat náhradní klíč od svého příbytku, případně několika nemovitostí. Tyto klíče s přesnou adresou, případně mailovým a mobilním kontaktem na majitele odevzdají místně příslušnému úřadu, ten vše shromáždí a co nejrychleji zašle do Bruselu.

Tamní úředníci se ve svých luxusních vozech rozjedou do všech míst, kde je možné potkat uprchlíky, a budou jim tyto údaje včetně klíčů rozdávat, a to systémem „padni komu padni". Není pochyb o tom, že uprchlíci své útočiště/svou hostitelskou rodinu v Evropě brzy najdou, možná i díky GPS ve svých mobilních telefonech.

Na nás už jenom bude, abychom doma hezky uklidili, připravili dostatek prostoru pro „vylosovaného" imigranta a jeho rodinné příslušníky, ať už přijeli všichni nebo zbytek teprve dorazí, vybrali úspory a pěkně se o ně nejméně po dobu nejméně pěti let přátelsky starali. Jídelníček, pochopitelně, bude nutné upravit dle potřeb „hostů".

Do zimy budou všichni v teple. Kde budeme my, ponecháno na úvaze každého. Věřme, že tento dobrý skutek bude po zásluze potrestán…

Karla Krátká, 9.září.2015

Autor: Redakce

12.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rakovnické taneční kurzy 2017.
67

OBRAZEM: Páteční večery v kulturním centru opět patří tanečním

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

OBRAZEM: Listování se Zvířetem proti srsti

Rakovník - Zcela zaplněné dětské oddělení Městské knihovny v Rakovníku si ve čtvrtečním zářijovém podvečeru užilo další z dílů Listování, projektu Lukáše Hejlíka. Tentokrát patřilo scénickému čtení knížky Zvíře americké spisovatelky a dětské psycholožky Torey L. Hayden. Autorka žije ve Velké Británii a postavami jejích příběhů jsou často zneužívané a týrané děti, při psaní pak vychází ze svých zkušeností a pedagogické praxe.

Postoupit do první ligy? My už ne, to spíš naši mladíci, říká Pícha

Rakovník – V České republice, potažmo v Československu se pravidelné soutěže v baseballu hrají téměř půl století. Jediný tým v rakovnickém okrese – Red Crayfish, hraje tento, především v Americe populární sport, „pouze“ šestnáct let. Za tu dobu již dosáhl několika zajímavých úspěchů. Například vloni se dostal mezi nejlepší osmičku Českého poháru. Svoje vlastní hřiště pro dospělé ovšem nemá a domácí zápasy tedy hraje ve spřátelené Roudnici.   

Souboj o čelo zvládly Lvice bez problémů

Brňany /FOTOGALERIE/ – Lvice z Pavlíkova čekal ve 3. kole divize žen přímý souboj o první příčku v Brňanech, které doposud nepoznaly hořkost porážky. Žádné drama se ale nekonalo, hostující hráčky prakticky rozhodly o svém vítězství během pěti minut první půle, kdy domácím zasadily tři údery. Skóre po přestávce narostlo na konečných 6:1 pro svěřenkyně Miroslava Macáka. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení