VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vydali jsme se na výlet za trilobity

I přes nepříznivou předpověď počasí jsme rozhodli, že pojedeme v sobotu do Skryjí na „Turistický pochod Barrande a Trilobit", který pořádal rakovnický Klub českých turistů. Udělali jsme velmi dobře.

29.5.2016
SDÍLEJ:

Pochod Barrande a trilobit 2016Foto: Iveta Folbrová

V sobotu bylo počasí nádherné, přímo ideální na pochod. Zvolili jsme trasu ze Šlovic (5 km), která vedla přes Elektroskanzen Čechův mlýn. Tam na nás čekala kontrola a velice příjemný pan Čech. Ten nás provedl skanzenem a dozvěděli jsme se mnohé zajímavosti o vodní elektrárně a nejen o ní. Trasa dále vedle podle řeky Berounky až ke skryjskému mostu. Tam byla další kontrola pochodu. Zde nám pořadatelé nabídli osvěžení (malinovou šťávu). Dostali jsme razítko a pokračovali dále. Trasa už vedla po červené značce a po nové naučné stezce „Po stopách trilobita".

Ta nás dovedla až ke zdejšímu muzeu J. Barranda ve Skryjích. U muzea byl pro děti připraven naučný kvíz s otázkami a na obdrženou kartičku jsme zakřížkovali správné odpovědi na otázky z kvízu. Odsud už nám zbývalo pár set metrů do cíle. V areálu tenisových kurtů byly pro děti soutěže od Domu dětí a mládeže Rakovník. Pracovníci Informačního a vzdělávacího střediska LČR Křivoklát vyprávěli dětem o přírodě.
Nejdříve jsme se však došli přihlásit do cíle, kde nám byl předán pamětní list a upomínkový předmět. U táboráku jsme si opekli špekáčky. Celou akci doplňoval hudební doprovod, pan Václav Chaloupka. Myslím, že písničkami ze všech žánrů potěšil nejednoho účastníka. Někteří si s ním 
i s chutí zazpívali. Dočkali jsme se i zajímavého překvapení.

Pracovnice DDM Rakovník dostaly od KČT poděkování za desetiletou spolupráci na této akci. Také se přálo paní Květě Chodorové k jejímu životnímu jubileu a bylo jí věnováno taneční sólo. Dovršením pochodu bylo losování tomboly. Hlavními cenami byly tři dorty ve tvaru trilobita. Každý účastník si z pochodu něco odnesl. My s dcerou i ten krásný zážitek z celé akce.

Touto cestou chci poděkovat paní Ivetě Folbrové a všem ostatním pořadatelům za velice pěkně připravenou akci i s tím sluníčkem, co na nás z nebe krásně svítilo. Už teď se těšíme, až příští rok půjdeme za „Trilobitem".

AUTOR: Helena Špinková s Janičkou, Neratovice


Dodatek od pořadatelů:
Pochodu se zúčastnilo 162 účastníků.
O dorty se postaralo Muzeum T.G.M. Rakovník.

Pořadatelé děkují sponzorům:
P&G RAKONA Rakovník
ČPZP Rakovník,
VZP Rakovník,
Svazek měst a obcí Rakovnicka.

Pochod byl pořádán za finanční podpory královského města Rakovníka.

Výherci dortů: Honza Buchvaldek, Praha 1,
Veronika Jančářová, Senomaty,
Pavel Panoška, Kladno.

Autor: Redakce

29.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rakovnické taneční kurzy 2017.
67

OBRAZEM: Páteční večery v kulturním centru opět patří tanečním

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

OBRAZEM: Listování se Zvířetem proti srsti

Rakovník - Zcela zaplněné dětské oddělení Městské knihovny v Rakovníku si ve čtvrtečním zářijovém podvečeru užilo další z dílů Listování, projektu Lukáše Hejlíka. Tentokrát patřilo scénickému čtení knížky Zvíře americké spisovatelky a dětské psycholožky Torey L. Hayden. Autorka žije ve Velké Británii a postavami jejích příběhů jsou často zneužívané a týrané děti, při psaní pak vychází ze svých zkušeností a pedagogické praxe.

Postoupit do první ligy? My už ne, to spíš naši mladíci, říká Pícha

Rakovník – V České republice, potažmo v Československu se pravidelné soutěže v baseballu hrají téměř půl století. Jediný tým v rakovnickém okrese – Red Crayfish, hraje tento, především v Americe populární sport, „pouze“ šestnáct let. Za tu dobu již dosáhl několika zajímavých úspěchů. Například vloni se dostal mezi nejlepší osmičku Českého poháru. Svoje vlastní hřiště pro dospělé ovšem nemá a domácí zápasy tedy hraje ve spřátelené Roudnici.   

Souboj o čelo zvládly Lvice bez problémů

Brňany /FOTOGALERIE/ – Lvice z Pavlíkova čekal ve 3. kole divize žen přímý souboj o první příčku v Brňanech, které doposud nepoznaly hořkost porážky. Žádné drama se ale nekonalo, hostující hráčky prakticky rozhodly o svém vítězství během pěti minut první půle, kdy domácím zasadily tři údery. Skóre po přestávce narostlo na konečných 6:1 pro svěřenkyně Miroslava Macáka. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení