Běžci odstartovali novou sezónu, Kratochvíl a Bradáčová první!

Kladno – Po úvodním lednovém krátkém krosu poblíž Kožovy hory v Kladně pokračovali běžci v únoru již delším Svatojánským během na 7,5 kilometru. Ten se odehrál rovněž v Kladně, ale v lesích na okraji čtvrti Dubí.

8.2.2017

Vítěz Ladislav Kratochvíl z Rakovníka mezi poraženými Novým (vlevo) a Řápkem (oba z Prahy)Foto: Luboš Švácha

Při vysoké účasti 135 závodníků, z čehož bylo 31 žen, na startu nechyběla ani široká enkláva běžců z rakovnického okresu. Závod je totiž zařazen do celoroční třicetidílné soutěže pod názvem Pohár běžců Kladenska a Rakovnicka 2017.

Obtížný kros poznamenaný změnami počasí a sněhovou nadílkou nejlépe ze všech závodníků zvládl dvaadvacetiletý Josef Chára ze Sokola Chyše, který trať zvládl za 27,44 minuty. Druhým byl slánský Tomáš Řenč (28,09) a třetím v pořadí byl zástupce domácího Maratonklubu Petr Havlásek (28,14). Mezi ženami byla nejrychlejší Lenka Koubková z Prahy za 31,21 min., která zvítězila s obrovským více než čtyřminutovým náskokem.

Výborným výsledkem se ověnčila na úvod sezóny také Martina Bradáčová z Lubné u Rakovníka, startující již za MK Kladno. V čase 34,32 min. byla celkově druhá a jednoznačně vyhrála svou kategorii žen od 35 let před mírně favorizovanou Gabrielou Rakovou z MK Kladno. Mezi ně se ještě vklínila celkově třetí Kateřina Kašparová z Velké Bukové (MK Kladno) s časem 35,26 min.

Vůbec nejrychlejším zástupcem rakovnického okresu byl tentokrát kněževeský Miroslav Holý, který sice závodí také za MK Kladno, ale svým bydlištěm dává vzpomenout na legendárního tamějšího vytrvalce Václava Kameníka. Holý dokázal trať absolvovat ve velmi dobrém čase 31,06 minuty.

V závodě startovali i další běžci z Rakovnicka, když velkou účast mělo zvláště Nové Strašecí, ale za zmínku stojí zejména výkon již sedmdesátiletého Ladislava Kratochvíla z Rakovníka. Ten letos přešel do další veteránské kategorie, ve které, jak ukázaly oba první závody, zatím nemá konkurenci. Stejně jako v lednu, tak i v první únorové sobotě jednoznačně vyhrál (v Dubí za 37,26 min.) a do celkového hodnocení si připsal pokaždé plný počet bodů. V „Poháru" tak je průběžně první s 32 body, stejně jako v kategorii žen Martina Bradáčová, která po druhém místě v lednu má bodů třicet.

Dalším závodem běžeckého poháru je Narozeninová pětka, která se bude konat v pátek 3. března v Kladně na Sletišti.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu.

Rezerva rakovnického SK si spravila chuť

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Rezerva SK Rakovník přivítala v dalším letním přípravném utkání Kryry, hrající I. A třídu Ústeckého kraje. Svěřenci Petra Kýzla si proti soupeři z vyšší soutěže otevřeli v druhé půli střelnici a nakonec počastovali kryrské Havrany půltuctem.

Startuje podzimní TIP liga. Novinkou je soutěž týmů!

Rakovník – Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku s názvem TIP liga znovu startuje! V tištěném vydání Rakovnického deníku najdete už v 11. srpna soutěžní kupon pro první kolo oblíbené hry, v níž se tipují především zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Celkový vítěz vyhraje v listopadu sud piva z plzeňského pivovaru a novinkou je i soutěž čtyřčlenných týmů o ceny. Pojďme si připomenout, co TIP liga je a jak se hraje.