Rakovnické hráčky ve své skupině nejprve narazily na pražského přeborníka, tým SBA Expert Hummel Praha, s kterým po spoustě nepřesností a několika individuálních a taktických chybách prohrály 1:4 (gól Vedralová). Další soupeř, přeborník Jihočeského kraje FK Borovany, už na zlepšenou hru FK Rakovník nestačil.

I když utkání v prvním poločase bylo dlouho na vážkách, rakovnická děvčata přesvědčivě zvítězila 4:0 (góly Novotná, Andrová, Dubcová, Chudá). Posledním soupeřem byl přeborník Olomouckého kraje, Gamaspol Jeseník. Tady celozápasovou převahu hráčky FK Rakovník přetavily ve vítězství 5:1 (góly 2 x Zelenková, Krobotová, Brabcová, Dubcová).

To znamenalo druhé místo ve skupině a semifinálový souboj s obhájcem titulu, favoritem favoritů, Chemcomex Sokol Vysočany, za který nastupuje nejlepší fotbalistka ČR v roce 2009 a 2010 Petra Divišová.

Po statečném výkonu sice prohrály 0:2, ale za bojovnost si jedničku určitě zasloužily. V boji o třetí místo je tak čekal nejlepší tým pražské vysokoškolské tzv. Strahovské ligy D. F. Sebranka, který skončil v druhé skupině rovněž druhý.

Zápas začal sympatickým tlakem Rakovníka, který vyústil ve vedoucí gól Chudé. Přinesl i další šance, které ale zůstaly nevyužity. Nedáš, dostaneš. Ještě do poločasu totiž dokázaly vysokoškolačky z ojedinělého útoku vyrovnat. Druhý poločas byl ze strany Rakovníka opatrnější, přesto dvě individuální chyby znamenaly vedení vysokoškolaček o dva góly. S ubývajícími silami dokázala rakovnická děvčata jen snížit Zelenkovou.

„Šance na stříbrnou nebo bronzovou medaili byla. Škoda pomalého probouzení v prvním zápase a neproměněných šancí a individuálních chyb v posledním zápase. Tak snad za rok,“ usmíval se vedoucí týmu Zdeněk Učík.

FK Rakovník: Pavlíčková – Krobotová, Brabcová, Vedralová, Novotná – Andrová, Zelenková, Chudá, Dubcová.