Desátý ročník Viola Cupu odstartoval v neděli

Rakovník/ Ve sportovní hale v Rakovníku začal jubilejní desátý ročník halového turnaje v sálové kopané Viola Cup.

7.1.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Na čelo usedly týmy Elektro Viola a Juventus Beer, o což se přičinili i dva nejlepší střelci prvního kola turnaje Elsnic z Violy a Polášek z Juventusu.

Celkem se letošního ročníku účastní sedm mužstev, které budou až do 3. února bojovat o uvolněný trůn vítěze halové ligy. Obhájce trofeje Restaurace Na Střelnici se letos do turnaje nepřihlásila, a tak se čeká na korunování nového vladaře. Svojí přítomností podpořil akci zástupce generálního sponzora firmy Elektro Viola pan Rudolf Kulhánek, který viděl nejen výborný vstup do turnaje pro mužstvo Elektro Viola, ale také spoustu branek a výborných výkonů. Vůbec první kolo celkově proběhlo nad očekávání, a i když rozhodčí Polívka a Titlbach vyloučili tři hráče, šlo ve většině případů o druhou žlutou kartu, a tak i korektnost jednotlivých týmů vůči soupeři byla vysoká.

Juventus Beer – Tryskáči Hořesedly 9:5 (4:2)

Soubojem aspiranta na celkové prvenství a nováčka soutěže začal desátý ročník Viola Cupu. Symbolicky první branku vstřelil střelecký vítěz prvního ročníku Radek Polášek ve druhé minutě. Nováček se nenechal zahanbit a Kozákem vyrovnal na 1:1. Ten samý hráč dokázal vyrovnat na 2:2 v minutě sedmé, ale po této brance definitivně přebrali otěže zápasu hráči Juventusu Beer a postupně zvyšovali náskok až na 9:3. V samotném závěru sympaticky bojující Hořesedly korigovaly až na 9:5. Střelecky se blýskl autor pěti branek Polášek a Kozák, který dosáhl hattricku .
Branky: Polášek 5, Drochýtek, Vodrážka, Urik a vlastní – Kozák 3, Machovec, Němec.

Elektro Viola – Hospoda Oráčov 10:4 (3:2)

Také druhý zápas byl bohatý na branky. Favorizovaní elektrikáři získali povinné tři body. Ale zejména v prvním poločase se Elektro Viola na vítězství hodně nadřela. V úvodu získala náskok 2:0, který navýšil v minutě deváté Bauer. Oráčov se nevzdal a dvě ukázkové branky Jeníčka vrátily Hospodu zpátky do zápasu. Nástup Violy do druhé půle byl zdrcující a postupně zvyšovala náskok až na 8:2. V koncovce zvolnila a mužstva přidala na každé straně ještě dvě branky.
Branky: Elsnic 4, Bauer 2, Kukla 2, Franěk a Fiedler – Jeníček 3, Bařtipán.

FC Orion – FC Alegria de Fartida 4:3 (3:1)

Velmi dobrou úroveň a dramatičnost nabídl třetí duel prvního kola Viola Cupu. Mužstvo Orionu poskládané ze zkušených hráčů, kteří už leccos mají za sebou, se s chutí pustilo do svého soupeře. Nejdříve Fronk a po té Pešek rozvlnili brankovou síť Abraháma. Odpověď Sachary byla parádní, jenže akce Polanského s Fronkem opět zvýšila náskok Orionu až na 3:1. Alegria si postupně zvykala na halu a udeřila v rozmezí dvaceti vteřin v minutě devatenácté. Nejdříve Sachar a po něm Horváth krásnými góly srovnali. Poslední slovo měl však Vopat a protože Fartida dohrávala o třech hráčích Orion si výhru pohlídal.
Branky: St. Fronk 2, Vopat a Pešek – Sachar 2, Horváth.

Juventus Beer – PVK Logistic 6:3 (4:2)

Úvod patřil mladíkům, a tak se Fiedler měl v brance co ohánět. Jenže otřepané „Nedáš dostaneš“ platí všude. Polášek je zkušený koncový hráč a stačilo mu trošku prostoru na úvodní branku. Ve 4. minutě Hájek a vzápětí Urik pojistili náskok favorita. Šnídl sice krásným blafákem snížil, ale záhy kontroval na Hájek 4:1. Poločasovou tečku obstaral z těžkého úhlu Kotek 4:2.
Druhé dějství začalo náporem PVK a především Jirásek ještě teď kroutí hlavou nad tím, co spálil. Logistic se přeci jenom dočkal. Ve dvacáté minutě se trefil bombou Weis 4:3. Vyrovnání ale odmítl Kotek, a tak favorit trestal Poláškem. Mladíci však svým výkonem mile překvapili a zaslouženě si vysloužili potlesk diváků v závěru kvalitního utkání.
Branky: Polášek 2, Hájek 2, Havel, Urik – Šnídl, Weis, Kotek.

Elektro Viola – Tryskáči Hořesedly 7:1 (5:0)

První půle patřila jednoznačně hráčům Elektro Viola s kanonýrem Elsnicem, který se třemi trefami dotáhl střelecky na Poláška. Svého soupeře držela Viola daleko od své branky a naopak hodně zaměstnávala brankáře hostí Vavřína, který i přes řadu výborných zákroků celkem pětkrát kapituloval. Druhá půle přinesla daleko vyrovnanější fotbal a také čestný úspěch Hořesedel. Zasloužil se o něj kanonýr mužstva Kozák. Další šance jeho mužstvo neproměnilo a Viola tímto vítězstvím prozatím drží první příčku.
Branky: Elsnic 3, Bauer 2, Kukla, Franěk – Kozák.

FC Orion – Hospoda Oráčov 7:4 (3:2)

Do 16. minuty to byl velmi vyrovnaný zápas. V brance stanuli hráči z pole, respektive u Orionu chytal od první minuty hráč Staněk a na druhé straně zraněného Kratochvíla vystřídal v sedmé minutě Jeníček. V tomto dramatickém utkání několikrát Orion vedl (1:0 a 3:1), ale Oráčov vždy dokázal srovnat. Naposledy ve 14. minutě Bařtipánem. Jenže šestnáctá minuta rozhodla. Dvě branky orionského Makarského a Fronka definitivně ukončily odpor soupeře a Orion si tak připsal na své konto plný počet bodů.
Branky: St. Fronk 3, Makarský 2, Polanský, Vopat – Bařtipán 2, Paulus, Mácha.

PVK Logistic – Alegria de Fartida 4:1 (1:1)

Také poslední utkání mělo zajímavý průběh. Přineslo také dvě vyloučení, ale bylo to vždy po druhé žluté. Alegrii citelně chyběl na jedno zápasové hanbě odpočívající Uhlík. První polovina zápasu byla velmi vyrovnaná. Na branku Šnídla dokázal odpověděl Krumhanzl.
Druhá půle zápasu se od té první nelišila. Šance obou mužstev pochytali dobří brankáři. Zápas se rozhodl až v samotném závěru. Branky Kotka, Jiráska a Brože přinesly bodový zisk mladíkům a prozatímní čtvrtou příčku.
Branky: Šnídl, Brož, Jirásek, Kotek - Krumhanzl.

7.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Kouč Olešné Miloslav Doležal.

Doležal: Post gólmana je vyřešen

7

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu.

Rezerva rakovnického SK si spravila chuť

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Rezerva SK Rakovník přivítala v dalším letním přípravném utkání Kryry, hrající I. A třídu Ústeckého kraje. Svěřenci Petra Kýzla si proti soupeři z vyšší soutěže otevřeli v druhé půli střelnici a nakonec počastovali kryrské Havrany půltuctem.

Startuje podzimní TIP liga. Novinkou je soutěž týmů!

Rakovník – Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku s názvem TIP liga znovu startuje! V tištěném vydání Rakovnického deníku najdete už v 11. srpna soutěžní kupon pro první kolo oblíbené hry, v níž se tipují především zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Celkový vítěz vyhraje v listopadu sud piva z plzeňského pivovaru a novinkou je i soutěž čtyřčlenných týmů o ceny. Pojďme si připomenout, co TIP liga je a jak se hraje.