Nejlepším střelcem turnaje při závěrečné neúčasti Elsnice a Poláška se stal Stanislav Fronk. Zástupce generálního sponzora firmy Elektro Viola Rudolf Kulhánek předal ceny pro všechny týmy a ocenil nejlepší jednotlivce turnaje.

Čtvrtfinále :

Juventus Beer – PVK Logistic 4:2 (1:0)

Branky: Šnídl 2, Havel M., Vodrážka – Brož, Weis.
Aspirant na celkový triumf musel absolvovat čtvrtfinále. Ve druhé minutě prodal svoje reprezentační zkušenosti Šnídl a Juventus Beer vedl 1:0. Tým PVK, vědom si schopnosti svého protivníka, spíš bránil, a když už ohrozili hráči Logistic Procházku, bylo to z uctivé vzdálenosti .
Vyrovnání na začátku druhé půle zařídil z přímého kopu Weis. Rychlou a definitivní odpovědí byly dvě branky Juventusu. Nejdříve obrana mladíků neuhlídala Havla, o chvíli později volný prostor před brankou využil Michal Vodrážka. Brož sice snížil na 3:2, ale Petr Šnídl zakončil konečných 4:2 .

FC Alegria de Fartida – Hospoda Oráčov 3:2 (0:1)

Branky: Štícha, Uhlík, Kováč – Jeníček 2.
Vítěz tohoto zápasu byl znám již před začátkem. Alegrie neměla v čase začátku všechny hráče v hale a Oráčov mohl podle pravidel vyhrát kontumačně. Ale z dobré vůle a pro diváky, souhlasil, že na soupeře počká a zápas se rozhodne na hřišti. Velký podíl na výhře Alegrie měl brankář Abrahám, který držel své spoluhráče celý poločas nad vodou. Především dvojice Bařtipán – Jeníček byla pro něho největší hrozbou. Jeníček také otevřel skóre tohoto zápasu a v 17. minutě po střele Jankury ještě dorazil na 0:2. Fartida nesložila zbraně a dokázala vyrovnat po brankách Uhlíka a Štíchy na 2:2. Rozhodnutí vzal na sebe Kováč deset vteřin před koncem a poslal své spoluhráče do boje o medaile. Hospoda Oráčov si však za zmiňované gesto vysloužila ovace diváků .

Semifinále :

Elektro Viola – Juventus Beer 4:7 (1:1)

Branky: Fidler 2, L. Roubík 2, – Urik 2, Vecka 2, Kapoun M., Vodrážka, Šnídl.
Vynikající úroveň mělo semifinále mezi nejlepšími týmy turnaje. Oslabená Viola bez střelce Elsnice a tvůrce hry Fraňka sice na poslední chvíli získala Kokšála, ale ani on nedokázal zastavit favorita. Po oťukávacím poločase 1:1 začal brankostroj ve druhé půli. Nejprve se trefil Kapoun a následně Urik – 1:3. Fidler zblízka snížil na 2:3, ale okamžitou odpověď po signálu Kapouna zužitkoval Vecka – 2:4. V 18. minutě přistrčil Urik hlavou míč na Vecku, a ten se nemýlil – 2:5. Roubík během dvou minut ukázal svoje umění a snížil na 4:5. Drama nepřipustil Petr Šnídl a pojistku před koncem přidal Urik.

FC Orion – FC Alegria de Fartida 4:3

po prodloužení 2:1
Branky: Polanský 3, Pešek – Horváth, Paul, Kováč.
Až prodloužení rozhodlo o druhém finalistovi. Mužem zápasu se stal Polanský, který nastřílel soupeři hattrick. Na jeho branky vždy dokázal soupeř záhy odpovědět, naposledy Uhlík v předposlední minutě normální hrací doby. K vidění byla spousta krásných akcí, výborných zákroků brankářů, ale také zahozené šance. Hlavně dvojice Fronk a Polanský mohla rozhodnout zápas, ale Abrahám se překonával. V prodloužení se jako jediný trefil Pešek, a protože Alegria nenašla na tuto střelu odpověď, Orion se tak dostal do finále.

O 3. místo

Elektro Viola – FC Alegria de Fartida 2:4 (0:2)

Branky: Fidler, P. Roubík - Krumhanzl, Matějovský, Paul, Kováč.
Souboj poražených semifinalistů začali aktivněji elektrikáři, ale Roubík svoje šance promarnil. Naopak na druhé straně po střele Matějovského otevřel skóre Kováč. Do poločasu Fartida přidala ještě jednu branku, a jelikož si na Abrahámovi vylámali zuby Bauer, Kokšál i Roubík, vedla Alegria po poločase 0:2. Viola snížila Fiedlerem v 15. minutě na 1:3 a v 19. se dočkal Roubík kontaktního gólu 2:3. Rozhodující bronzovou trefu vymyslel Matějovský. V dresu vítězů zaujal Zdeněk Uhlík, který posbíral individuální ocenění .

Finále Viola Cupu 2008

Juventus Beer – FC Orion 4:4 po prodloužení (1:1) pok. kopy 2:3

Branky: Havel 2, Kapoun, Šnídl – Vopat 2, a rozhod. penaltu Polanský, Fronk.
Skvělý zážitek a nakonec i legraci, připravili aktéři finále pro diváky ve sportovní hale. První poločas se hrál více takticky, nikdo nechtěl udělat chybu. Do vedení šel Orion díky Fronkovi, kterému vyschl střelecký prach a v nedělních třech zápasech se trefil pouze v tomto případě. Vyrovnání zblízka zařídil Kapoun. Pak se blýskl brankář Orionu Baltyzar, který vychytal šance Juventusu Beer. Mezi 14. a 16. minutou viděli diváci čtyři branky. Skóre se tak posunulo na 3:3. Pak čaroval Baltyzar a po střele Kapouna ho zachránila tyč. Ve 23. minutě se trefil z přímého kopu Havel, který prostřelil děravou zeď Orionu a zdálo se být rozhodnuto. Jenže v závěrečném náporu se vydal na výlet brankář Orionu, vyskočil si na aut spoluhráče a skončil po ataku Kapouna v brance. Rozhodčí Polívka nařídil penaltu a Vopat srovnal – 4:4. V prodloužení se skoro nic nedělo, spíše mužstva držela míč a šetřila čas.
O vítězi tedy rozhodly penalty. Havel i Fronk se v první sérii nemýlili. V druhé Kapoun trefil břevno, jeho protihráč Vopat byl úspěšný. Ve třetí sérii Šnídl vykřesal jiskřičku naděje, Razím z FC Orionu selhal. Čtvrtá a poslední série byla opět ve znamení neúspěchu Juventusu. Urik trefil tyč a Vopat úspěšnou třetí penaltou ve finálovém duelu udělal radost celému týmu. Překvapení bylo na světě. V loterii penalt zvítězil ten šťastnější – FC Orion.
V průběhu závěrečného ceremoniálu, kterého se ujal zástupce firmy Elektro Viola Rudolf Kulhánek, se oceňovali jednotlivci a samozřejmě i týmy, které od sponzora obdržely krásné poháry včetně toho putovního pro vítěze Viola Cupu. Dále se hlasovalo o nejlepší pětce turnaje, hlasy celkem třinácti odborníků z řad zúčastněných mužstev, organizátorů a rozhodčích tak vybraly Stars tým. Celkem se objevilo na hlasovacích lístcích dvacet pět jmen, z toho pět brankářů. Nejlepším brankářem turnaje se stal Jan Bartyzal z FC Orion a nejlepším hráčem Viola Cupu byl zvolen Zdeněk Uhlík z FC Alegria de Fartida.

„Celkové poděkování patří všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na organizaci turnaje Viola Cup,“ dodal závěrem koordinátor a komentátor turnaje Bedřich Koch.