Zápasy proti Litoměřicím nikdy neprobíhaly normálně. A ne je jinak tomu bylo i v zápase třetího kola 1. ČNHbL.

SHC Killers Litoměřice - HBC Nové Strašecí 2:4 (1:2,1:1,0:1)

Outsider byl od začátku zatlačen do hluboké defenzívy. Netrvalo dlouho a Nové Strašecí vedlo 2:0. O obě branky se postaral David Ryss. Nejprve oběhl branku a dorazil svou střelu a poté, když ho vyslal Průša do samostatného úniku, překonal brankáře domácích blafákem. Když další branky do litoměřické sítě takřka visely ve vzduchu, začala dvojice rozhodčích posílat na trestnou lavici jednoho hostujícího hráče za druhým.

Vrcholem bylo vymyšlené vyloučení Milana Porcala na pět minut a do konce utkání za bodnutí koncem hole. Z přesilovky dokázali domácí snížit, když nekoncentrovaný Horyna, který pro tento zápas nahradil v brance Šnobla, propustil za svá záda nahození z rohu. Vyrovnat se Litoměřicím podařilo opět z přesilové hry. Ve druhé části hry hostům zatrnulo, když rozhodčí chtěli uznat branku domácím po situaci, když Horyna inkasoval ránu míčkem do hlavy a domácí z následné dorážky skórovali. Po domluvě však sudí branku odvolali.

Když hrály oba týmy v pěti, převaha party z Kocourku byla evidentní. Na konci druhé třetiny vyhrál v útočném pásmu Ryss vhazování na Průšu a strašecký ostrostřelec, který nastoupil vinou zranění teprve k první zápasu v sezoně, vymetl šibenici. Jeho branka několik sekund před sirénou se nakonec ukázala jako rozdílová. Ve třetí třetině zopakoval David Ryss výkon z prvního kola a dokončil hattrick. Statistika dvojice Ryss (3+1) – Průša (1+3) tak mluví za vše.

Branky NS: Ryss 3 (na všechny Průša, na druhou Horáček), Průša (Ryss)
Vyloučení: 4:8, navíc Porcal (NS) 5 minut + do konce, využití: 2:0.
Sestava NS: Horyna – Kuna, Duchoň, Douša, Porcal, Malý, Husák – Horáček, Ryss, Průša – Lev, Petrus, Pechanec – Daenemark, Novák, Hošek. Trenér: Veselý

Po sobotní výhře Mostu nad Junglem byly v tabulce jen dva týmy s plným bodovým ziskem. A právě zápas mostecké rezervy a Nového Strašecí byl soubojem o první příčku v tabulce. Do Mostu se pro body příliš nejezdí a napovídá tomu i vzájemná bilance svěřenců trenéra Veselého. Nové Strašecí si v uplynulých dvou sezonách neodvezlo ze severu Čech ani bod. Stejně tak je i pro Most nedobytná Kocourek Aréna.

HBC Pento Most B - HBC Nové Strašecí 1:2 ss (0:0,1:0,0:1)

Porušit vítězné série domácích celků se strašečtí rozhodli už od začátku utkání. Byli aktivnější a mohli jít do vedení. Průšova dělovka po bully ale skončila jen na břevně. Nové Strašecí dostávalo svého soupeře do hry svou nedisciplinovaností. Trestem jim za to byla úvodní branka zápasu, kterou vstřelil při vyloučení Hoška domácí Karpíšek. Hosté byli i dál mírně aktivnější, neujaly se ale ani pokusy Omraie a Průši.

V závěrečné třetině poslal Kuna do samostatného úniku Ryssa, který byl faulován. Nařízený nájezd ale sám postižený neproměnil. Odměna v podobě vyrovnání přišla deset minut před koncem. Průša zatáhl balonek po křídle, našel před brankou Duchoně, který vyrovnal. Nové Strašecí mělo i další šance a mohlo soupeře, posíleného o tři hráče áčka, porazit. Nakonec však došlo k nájezdům. Zatímco z domácích nedokázal překonat Šnobla nikdo, za Strašecí skóroval Průša a připsal tak prémiový bod na stranu Středočechů.

Branky: Karpíšek (Valenta, Poláček) – Duchoň (Průša), rozhodující nájezd Průša
Vyloučení: 5:7, navíc Lev a Hošek (oba NS) 10 minut, využití: 1:0.
Sestava NS: Šnobl – Kuna, Duchoň, Douša, Porcal, Malý, Daenemark, Husák – Horáček, Ryss, Průša – Omrai, Lev, Petrus – Černý, Hošek, Pechanec. Trenér: Veselý

Po 4. kole druhé nejvyšší soutěže je tak Nové Strašecí v čele – poprvé ve své tříleté historii v této soutěži. Trenéra Veselého může těšit střelecká potence Davida Rysse, návrat Karla Průši, který zaznamenal během víkendu 6 bodů, a také zařazení návrátilce Omraie do kádru. Strašečtí ale musí zapracovat na disciplinovanosti. V třech posledních zápasech měli vždy více vyloučených.

Příští víkend má Nové Strašecí volno. Diváci se poté mohou těšit na sérii domácích zápasů. Ta začne v sobotu 19. 9. na Kocourku, kde od 14:00 nastoupí nováček soutěže, Alfa Pardubice. O den později se Nové Strašecí utká s druhým týmem z Parbubic, Svítkovem, také od 14:00.