VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklování bylo zahájeno a s ním i první závod

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na Husovo náměstí v Rakovníkuse kolem půl šesté začali sjíždět první závodníci. V šest hodin pak odstartoval noční orientační závod dvojic.

24.7.2009
SDÍLEJ:

Zahájení cyklování a příprava na noční orientační závodFoto: Foto: Deník/ Kamila Hejdová

Tolik očekávaná akce s názvem Rakovnické cyklování byla v pátek v podvečeroficiálně zahájena starostou města RakovníkaZdeňkem Nejdlem.

"My všichni jsme napjatí jak se tato akce, pro kterou se město rozhodlo, povede. Když jsme poprvé v rámci rozpočtu přišli s nápadem organizovat tuto akci, bylo hodně lidí, kteří jí nedůvěřovali, dokonce říkali jestli to není zbytečné. Já se přiznám, že dosud jsem hodně nervózní, ale věřím, že lidé, kteří se na tom podíleli tomu dali maximum, a že se podaří a bude se všem líbit. Hlavně pakúčastníkům, kteří vyhrají nějaké zajímavé ceny a budou mít krásné zážitky. Všichni ti ostatní se budou mít na co dívat a mohou sezúčastnit také kulturního doprovodného programu, na který se také těším. Chtěl bych krátce poděkovat a vyzdvihnout hlavně ty, kteří se zasloužili o to,že se tato náročná akce vůbec dokázala připravit. Je to zejména horolezecký klub Rakovník – jmenovitě Milan Sunkovský a Zdeněk Benedikt, celý tým Městské knihovny Rakovník v čele s Milenou Křikavovou, kulturní program pro vás připravilo Kulturní centrum Rakovník pod vedením pana Jiřího Karla a celého jeho týmu a za město Rakovník vše organizují místostarosta Jan Švácha a tiskový mluvčí našeho města Jan Polák. A byla samozřejmě této akci nápomocná icelá řada úředníků z Městského úřadu v Rakovníku. Ještě jednou bych chtěl všem jmenovaným poděkovat. Chtěl bych popřát celé akci, aby se vydařila, tak jak si organizátoři představovali. Všem účastníkům a občanům města, kteří navštíví naší akci, aby se jim to líbilo a aby byli všichni spokojení. Popřál bych hezké počasí aaby soutěže vyhráli ti nejlepší.Tímto tedyprohlašuji Rakovnické cyklování za zahájené a doufám, že budeme mít chuť po tom letošním i do cyklování příštího," vyjádřil se k akci starosta Zdeněk Nejdl.

Noční orientační závod dvojic

Prvním závodem Rakovnického cyklování je noční orientační závod dvojic. Přihlášené dvojice se musí po celou dobu závodu pohybovat spolu a společně se pokusit objet co nejvíce kontrol, kterých je na trase celkem jednadvacet. Organizátoři se však shodují, žeobjetvšech jednadvacet kontrol za čtyři hodiny je téměř nemožné. O vítězi pak rozhoduje počet objetých kontrol. V případě shodnosti počtu kontrol pak čas. Za každých započatých pět minut nad limit čtyř hodin se dvojici jedna kontrola škrtá a zůstává najetý čas.

Prohlédněte si fotogalerii ze zahájení akce a momenty před startem orientačního závodu.

Autor: Kamila Hejdová

24.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Turnaj v malé kopané v Kounově ovládli fotbalisté Hředel.
39

Turnaj v Kounově ovládly Hředle

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Pozemkáři si v Edenu otevřeli stříbrný důl

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Závěrečné extraligové play off pozemních hokejistů přineslo o víkendu hned dvě stříbrné radosti pro rakovnický HC 1972. Ženy i muži přes vydařená sobotní semifinále sice v neděli podlehli v boji o české tituly domácím v sešívaných dresech, ale potvrdili, že rakovnický pozemní hokej má v České republice zvuk.

Nový videoklip láká do Rakovníka turisty

Rakovník - Město se na novou turistickou sezonu připravilo novým oficiálním videoklipem, který má zvýšit atraktivitu města. Prezentační video, na kterém se autorsky podílel i zastupitel Milan Zimmermann, zpracovala firma Petr Vinše za 48 tisíc korun.

Chodníky na hřbitově budou brzy kompletní

Rakovník - Městský hřbitov v současnosti prochází velkými změnami. Do jeho úprav bylo jen letos investováno milion korun. Nově vedení města rozhodlo o kompletní opravě chodníků, která se doposud týkala jen části z nich.

Turisté šlapali v okolí Berounky za Otou Pavlem

Branov /FOTOGALERIE/ – Krásné letní počasí přilákalo v sobotu do Branova 640 turistů, kteří absolvovali 34. ročník Pochodu krajem Oty Pavla. Trasy o délce 10, 15 a 25 km vedly křivoklátskými lesy v okolí řeky Berounky. Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies