Futsalisté Příbrami znovu doháněli

Střední Čechy - Nevýrazné výkony podzimního lídra ve futsalové divizi pokračují i nadále. Kladenští borci se v roli hostů představili na palubovce dosud vedoucíPříbrami a v prvním poločase byli překvapivě lepším celkem. V brankové přestřelce si vytvořili hosté tříbrankový náskok, o ten však v průběhu druhé půle přišli.

4.3.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Šimr

Gólové žně pokračovaly i v této části hry, domácí však začali mít více ze hry, brzy vyrovnali a v poslední desetiminutovce pak dokázali rozhodnout utkání ve svůj prospěch.

Zabodoval i druhý celek tabulky. Mladoboleslavské Malibu si snadno poradilo s posledním Děčínem. Hosté drželi s favorizovaným Malibu krok pouze v prvním poločase, v tom druhém však oproti svým čtyřem vstřeleným brankám inkasovali dalších osm.

Radovali se i čtvrtí borci 1. DFK Slaný, kteří sice od hostující rezervy Olympiku Mělník v úvodu utkání dvakrát inkasovali, pak se však začala projevovat převaha domácích, když dokázali vyrovnat. Hosté sice do konce první půle vstřelili vedoucí zásah, ve druhé části hry však stříleli pouze domácí, kteří tak nezkušeným mladým mělnickým borcům udělili lekci z produktivity.

Až příliš snadno si ke třem bodům přišli v okresním derby borci Třebusic, domácí Celtic Kladno, bojující o udržení, nedokázal poskládat dostatečně kvalitní tým. Přesto se hosté v prvním poločase trápili, svou převahu vyjádřili pěti zásahy až v další části hry. Třebusičtí tak nadále atakují bronzovou příčku, domácí se budou dále potýkat se sestupovými starostmi.

Naopak svou naději na setrvání v divizi posílili Démoni Č. Lípa, kteří si v důležitém duelu poradili v domácím prostředí s kadaňským Betisem. Hosté začali velice pasivně, naopak domácí se velmi často pokoušeli o střelbu, ta byla i úspěšná a přinesla jim zlaté plody.

19. kolo: FC 83 Příbram – Ebárna Kladno 12:9 (4:7), FC Brandýsek – MCE Slaný 5:1 (3:1), Celtic Kladno – PK Třebusice 1:6 (0:1), Malibu Ml. Boleslav – Děčín 11:5 (3:1), 1. DFK Slaný – SK Olymp. Mělník B 7:3 (2:3), Česká Lípa – Kadaň 5:1 (2:0).

1. FC 83 Příbram 19 13 3  3  155:127  42
2. Malibu MB 19 12 1  6  113:105  37
3. Ebárna Kladno 19 10 3  6  152:118  33
4. 1. DFK Slaný 19 11 0  8  134:126  33
5. PK Třebusice 19 10 2  7  124:102  32
6. FC Brandýsek 19 10 2  7  107:100  32
7. MCE Slaný 19  8 2  9  119:120  26
8. Kadaň 18  8 1  9  119:107  25