Černého Petra rakovničtí futsalisté odmítli

RAKOVNÍK-Do konce posledního mistrovského utkání FC Kings Rakovník, ale i letošního dramatického ročníku okresního přeboru Kladenska ve futsalu scházely dvě minuty a rakovnický tým byl v té chvíli druhým sestupujícím. O několik vteřin nato však kapitán mužstva Mokrejš svým gólem rozhodl nejen o vítězství nad rezervou druholigové Čechie Slaný, ale i o tom, že králové budou účastníky nejvyšší regionální soutěže i na podzim. Černý Petr zůstal u Dynama Kladna a KLC Klobuky.

5.4.2007

FC Kings RakovníkFoto: Deník/ Kůs Martin

FC Kings Rakovník – DFK Slaný B 0:5 (0:1)
K prvnímu zápasu posledního kola nemohl nastoupit distancovaný Kopřiva, a tak za Rakovník musel celé utkání odehrát trenér Titlbach. Přesto králové téměř celý první poločas drželi se soupeřem krok a nepouštěli ho do vyložených šancí. Naopak sami si několik vytvořili, ale Pacourek ani Mokrejš branku nevstřelili. V 10. minutě se DFK dostal do vedení, což narušilo obrannou taktiku Rakovníka. Minutu před přestávkou mohl vyrovnat po individuální akci Mokrejš, ale trefil pouze tyč. Ve druhém poločase králům odcházely síly a Slaný se tak rychlejším pohybem dostávalo do vyložených šancí, kterým nedokázal zabraňovat ani vynikající gólman Jendele. Ukazatel skóre se nakonec zastavil až na stavu 0:5 a rozhodl o tom, že Rakovník, pokud by nechtěl hrát nižší soutěž, musel zbylá dvě utkání vyhrát.

FC Kings Rakovník – Bresson Kladno 3:1 (3:1)
Do druhého utkání nastoupil nejen Kopřiva, ale i Sekyra a na výkonu FC Kings to bylo znát. Od úvodních minut byl pánem na hřišti a hned ve třetí minutě Došek výstavní bombou z trestného kopu otevřel skóre. Neuběhly ani dvě minuty a Došek se po spolupráci s Mokrejšem radoval znovu. Tentokrát se jeho nechytatelný projektil odrazil od břevna do branky. V 10.minutě vyslal gólman Jendele do brejku Sekyru a ten rozvlnil síť za kladenským brankářem potřetí. Teprve poté se dostalo ke slovu mužstvo Kladna a zatlačilo krále do úzkých. Ti kapitulovali ve 14. minutě a poločas tak skončil 3:1 pro Rakovník. Do druhého dějství Rakovničtí vstoupili velice opatrně a nechtěli přijít o vedení. Obranu Bressonu zaměstnávali jen Pacourek s Doškem, kteří svými technickými kousky přehrávali své soupeře. Bresson začal hrát velice důrazně a tvrdě. Rakovník však si vedení vzít nenechal. Jedinou kaňkou na výborném střetnutí byla třetí žlutá karta pro Sekyru, který tak nemohl nastoupit do rozhodujícího utkání.

FC Kings Rakovník – RSC Čechie Slaný B 5:4 (3:0)
Poslední zápas sezóny tak rozhodoval o tom, zda se Rakovník udrží v elitní okresní soutěži nebo z ní sestoupí.V cestě za záchranou stála rezerva druholigové Čechie Slaný. Králové opět nastoupili bez hráče na střídání a málokdo věřil v jejich úspěch. Úvodní minuty však sehráli senzačně. Hned ve 3. minutě Kopřiva našel Doška a ten otevřel skóre. V 7. minutě už to bylo 2:0, a to zásluhou Pacourka. A to nebylo vše. V minutě 12. si totiž zopakovali spolupráci Kopřiva s Doškem a druhý jmenovaný poslal Rakovník do překvapivého poločasového vedení 3:0. Mladíky v dresu FC Kings však tento průběžný stav ukolébal. Ustoupili od své aktivní hry a začali křečovitě bránit vedení, čehož zkušený soupeř dokonale využil a v rozmezí osmi minut dokázal vyrovnat! A to navíc Jendele chytil další jisté branky. V 10. minutě poslal Kopřiva do úniku Mokrejše a ten své mužstvo znovu přiblížil k záchraně – 4:3. Ani toto vedení se však již velice vysílenému rakovnickému týmu nepodařilo udržet a Čechie po pěkné kombinaci čtyři minuty před koncem vyrovnala. V tuto chvíli králové sestupovali. Trenér Titlbach si vzal oddechový čas a nechal své svěřence nabrat síly na závěrečný tlak. Králové se pak vrhli na soupeře a snažili se vstřelit kýženou branku. První obrovskou příležitost k tomu měl Kopřiva, ale jeho bombu zázračně vyrazil slánský gólman. Na ukazateli svítil čas 28:10, když Pacourek vyzval ke střele kapitána mužstva Mokrejše a ten míč poslal do sítě – 5:4! Závěrečný tlak Čechie Rakovničtí ustáli a mohli se radovat z výhry, která je udržela v okresním přeboru i pro příští ročník.

„Za dnešní zápasy musím před kluky smeknout pomyslný klobouk. To, co předvedli v posledních dvou utkáních sezóny, bylo opravdu vynikající. Ani já sám jsem nečekal, že ze sebe dokáží vyždímat tolik bojovnosti a důrazu. V utkání proti Bressonu jsme dokonce podali nejlepší výkon v letošním ročníku. Věřím, že kdybychom pro první utkání s DFK Slaný měli k dispozici Kopřivu a Sekyru, tak jsme vyhráli i tento duel a nemuseli se strachovat až do konce. Poslední zápas hráči „odjezdili“ bez střídání a bylo to spíše již o vůli než nějaké futsalovosti. Mokrejš jako správný kapitán v závěru strhnul torzo týmu k velkému nasazení a nakonec se i štěstí přiklonilo na naší stranu“, zářil spokojeností rakovnický trenér Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: Jendele – Mokrejš, Kopřiva, Došek, Pacourek, Sekyra, Titlbach. (jm)

5.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Slavnostní začátek a pak rozpaky. Hořovick prohrálo 2:3.
19

Drama se šťastným koncem! SK Rakovník vydřel v Hořovicku první venkovní výhru

Lánský zámecký park.
12

Lánský zámecký park láká k podzimní procházce

Žlutá lavina nadělila Bolevci desítku

Rakovník /FOTOGALERIE/- Ani ve druhém kole české extraligy rakovničtí pozemní hokejisté nezaváhali a převálcovali plzeňský Bolevec dvouciferným výsledkem.Po dvou zápasech tak začali podzimní část plným bodovým ziskem.

Mladí hasiči změřili své síly ve Hřebči

Hřebeč /FOTOGALERIE/ - Na fotbalovém hřišti ve Hřebči v sobotu soutěžili mladí hasiči v královské disciplíně požárního sportu, tedy požárním útoku. Do 29. ročníku Memoriálu Jaroslava Haška a Miroslava Thota se zapojilo celkem sto devadesát starších a mladších žáků z tuctu hasičských sborů nejen z blízkého okolí.

Šlágr na Zátiší rozhodovaly penalty. Bonusový bod získaly Kolešovice

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor pokračuje 5. kolem. V souboji dosud neporažených týmů vyhrály Kolešovice na Olympii až po penaltách, což znamená, že žádný tým soutěže již není stoprocentní. Zápas, který skončil po 90 minutách 0:0, nedohrálo ani jedno mužstvo v plném počtu hráčů.

OBRAZEM: Nejtvrdší hasiči soutěžili na Husově náměstí v Rakovníku

Slaný - Husovo náměstí v Rakovníku patřilo v sobotu hasičům. Ti zde soutěžili o titul Nejtvrdší hasič v soutěži O pohár starosty Krajského sdružení hasičů. Hasiči i hasičky z širokého okolí zdolávali náročnou trať a nemalý počet z nich si sáhl na dno.