VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Štěpána uzavřeli seriál běžců

Třtice - Poslední závod devětadvacetidílného seriálu s názvem Pohár běžců Kladenska a Rakovnicka se odehrál jako dvacátý osmý v pořadí ve Třtici na Rakovnicku.

28.12.2010
SDÍLEJ:

Dvojice odvážných běžců ze Třtice - Patrik a Martin PoštoviFoto: Foto: Alice Procházková

Vánoční přespolní běh byl posledním závodem celoročního běžeckého klání a v prosinci jediný, když pro příliš velké přívaly sněhu byl na začátku prosince zrušen kros ve Slaném.

Také ve Třtici v příjemném mrazivém a slunečném počasí bodovali běžci z rakovnického regionu a potvrdili svými výsledky svou celoroční běžeckou formu i výborná umístění v celkovém pořadí poháru. Závod, který pořádá Tělovýchovná jednota Rekrea Třtice, přilákal na start 4,6 km dlouhé trati pěkný počet závodníků, plných šedesát šest, z toho deset žen. Závodníci se museli vypořádat nejen se souvislou sněhovou pokrývkou trati, ale také s mrazem kolem dvanácti stupňů. Závod je ale poměrně krátký a také po dlouhých dnech vysvitlo slunce, což bylo pro tento sváteční běh velmi příjemné.

Mezi favority na celkové prvenství v závodě bylo nutno počítat jak s mladým Ondřejem Čadkem, tak samozřejmě i s vynikajícím veteránem od 40 let Josefem Poduškou. Těmto borcům dokázal částečně sekundovat jen další kladenský běžec Metoděj Fikez. Závod pro sebe nakonec rozhodl veterán Poduška, který nástrahy sněhobílé trati zvládl za 17,09 minut, když svůj mírný náskok ještě navýšil v posledním stoupání zhruba kilometr před cílem.

Druhý doběhl vítěz kategorie do 39 let Čadek (17,32) a třetí další veterán od 40 let Fikez, jenž ale již nabral více než minutovou ztrátu. Mezi ženami si tentokrát jen s malým 23vteřinovým náskokem doběhla do cíle jako první novostrašecká Gabriela Raková (21,04) před kladenskou Rybáčkovou (21,27), která ovšem vyhrála svou kategorii žen do 34 let. Třetí se umístila další běžkyně z okresu Rakovník, Ivana Ryšavá z Rudy, v dobrém čase 24,31 minuty.

Vánočního běhu se zúčastnilo celkem 14 běžců z rakovnického okresu. Zajímavý byl souboj rakovnického Dvořáka s řevničovským Břízou. Šlo sice už jen o prestiž, jelikož Dvořák již v „Poháru“ nemohl Břízu bodově předstihnout, ale i tak to byl souboj tvrdý. V cíli byl nakonec o 27 vteřin dříve Richard Dvořák závodící za Sambar Kladno (19,24) a v kategorii do 39 let obsadil páté místo právě před šestým Pavlem Břízou (MK Kladno). Z dalších běžců regionu obsadil ve stejné kategorii 11. místo Kamil Němeček (21,50) z Rakovníka, od 16. místa se za sebou srovnali běžci z pořádající Třtice, a to Richard Hnízdil (23,33), Patrik Pošta (27,41) a Martin Pošta (27,43).

V kategorii od 40 let doběhl na pátém místě v pěkném čase 19,35 a po tvrdém souboji s kladenským rivalem Vinšem (19,31) rakovnický Miroslav Stehlík, desátý pak byl Josef Vorel (21,10), také z Rakovníka. Dva zástupci regionu soupeřili také mezi patnácti soupeři kategorie od 50 let (vyhrál ji Václav Klos ze Stochova ve vynikajícím čase 19,28 min).

Z našich byl lepší Karel Filip (22,54) z Nového Strašecí. S nemocí laborující Josef Beránek z Krušovic přiběhl za 24,46 min. až dvanáctý, ale tomuto běžci šlo hlavně o to, aby dokončil běžeckou meziregionální sérii „Poháru“ bez jediné pauzy. Úspěchem rakovnických barev pak dopadla kategorie běžců od 60 let. Mezi třemi účastníky tu pohodlně vyhrál Sláva Pilík (24,20) před kladenským Chocholou (26,58) a Dolečkem ze Staré Boleslavi (28,58).

V kategorii od 70 let pak znovu dominoval Jan Merunka z Lán, který časem 25,13 porazil svého jediného soupeře Ladislava Tlustého z Kladna (27,23). Mezi ženami se ještě na třetím místě kategorie do 34 let umístila domácí Anežka Vejražková. Letošní sezónu tedy běžci zakončili o druhém vánočním svátku a šest běžců z regionu dosáhlo na medailové posty také v celoročním hodnocení soutěže. Závody ale prakticky nekončí, jelikož od ledna začíná sezóna další.

Sport, ve kterém se soupeří celoročně a vlastně bez přestávky, začíná novým ročníkem Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka až v sobotu 8. ledna v Kladně. Maratón v Unhošti, který měl být v první den roku prvním závodem „Poháru“, byl totiž z důvodu příliš velkého množství sněhu na trati shledán jako nebezpečný a bude na pořadu závodů až 16. dubna 2011.

SLÁVA PILÍK

28.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z Country festivalu v Králově Dvoře.
13

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Na světovém poháru Gran Prix Beroun diváci sledovali špičkové výkony.
26

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

OBRAZEM: Pozemkářky jsou ve finále! Ve velké bitvě udolaly Pragu

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky zvládly semifinálovou bitvu s Pragou a o český trůn si to dnes rozdají se Slávií Praha.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři postoupili do finále!

Rakovník - Po úspěšném vystoupení žen nastoupili ke svému semifinálovému duelu extraligy pozemního hokeje také muži, které čekal soupeř ze západu Čech Plzeň-Litice.

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Lužná /ROZHOVOR/ – Kdo by to byl po podzimní části okresního přeboru čekal, že pro celkový triumf si nakonec dojdou fotbalisté luženské Sparty. Vítězství bylo o to sladší, že se zrodilo až v posledním kole v přímém souboji s Kněževsí, navíc před zraky 400 diváků. Nemalé zásluhy na celkovém úspěchu má trenér Tomáš Pavlíček, pod jehož vedením válcovali borci v červenočerných dresech především v jarní části jednoho soupeře za druhým.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies