VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Němeček nemá o budoucnost florbalu strach

Rakovník – Premiérová sezona v „pětkovém" florbalu se hráčům rakovnické Lokomotivy celkem povedla. V závěrečném dvojkole Pražské a středočeské třídy mužů rozdrtili Lvy z Prahy i třetí Falcons Žižkov B a obsadili konečnou druhou příčku, která jim zaručuje postup do vyšší soutěže. Vít Němeček, místopředseda klubu a zároveň hráč i trenér, je přesvědčen, že současný postup není posledním.

13.5.2017
SDÍLEJ:

Florbalisté Lokomotivy Rakovník. Foto: archiv klubuFoto: archiv klubu

Závěrečné dvojkolo se vám povedlo. S přehledem jste zdolali Lvy Banko Praha i třetí Žižkov…
Výsledky jsou jednoznačné, ale nebylo to nic jednoduchého. Máme strašnou marodku a už asi od šestého kola nám spoustu hráčů chybí a v tomto směru se trápíme. Jinak na hřišti jsme si to hezky dávali, kombinačně to bylo dobré a odehráli jsme to s balonkem na hokejce. Navíc jsme i poctivě bránili a nechali tam opravdu všechno.


Nakonec jste obsadili druhé místo. Spokojenost?
Kdybychom byli zdraví a neztráceli zbytečně body se slabými soupeři, tak bychom byli možná první. Ale zase jsme zkušenější do příští sezony, protože v takto omezeném počtu se ukázala síla týmu. Mohli jsme to odehrát ve více lidech, ale kluky, kteří nechodí na tréninky, jsme prostě nenechali hrát, neboť by to bylo vůči ostatním nespravedlivé. Takže jsme to dohrávali se zdravým jádrem sedmi až deseti lidí a s výborným Dominikem Hůlou v bráně.

V loňském ročníku jste hráli ještě I. Západočeskou ligu v malém florbale. Jak byste soutěže porovnal?
Byla to změna a právě díky tomu, že jsme si trochu zvykali, nastaly drobné chybky, které nás stály první místo. Když soutěže porovnám, tak první Západočeská liga byla rozhodně kvalitnější.

Druhé místo vám stačí k postupu. Myslíte si, že nebude poslední?
Doufám, že pomalu, ale jistě, budeme stoupat výš a výš. Když se podíváte na naše skóre, které je suverénně nejlepší z celé soutěže a i podle referencí od ostatních klubu, měli bychom postoupit i v příští sezoně.


Herně jste tedy spokojen?
Nadmíru, akorát mě mrzí, že při nás nestálo štěstíčko, co se týče zranění a mrzí mě také přístup některých mladých hráčů z juniorky. U nich bych čekal větší nasazení, zápal a snahu o to, prosadit se do áčka. Někomu se to povedlo, ale ostatní to spíš vypustili. Všechno, co v nás je, dáváme do příštích generací, které by nás pak měly v budoucnu zastoupit.


Již jste zmínil vaše výborné statistiky. Především počet obdržených branek (63) je vzhledem k častým dvojciferným výsledkům obdivuhodný. Jak moc velkou zásluhu na tom má brankář Hůla?
Dominik je brankář samouk (s úsměvem). Ten když vlezl do brány, tak od první chvíle bylo jasné, že je to talent. Chytá opravdu výborně a je to velká opora mít ho za zády. Do příští sezony budeme mít v áčku dva brankáře, vedle Dominika také Honzu Petrboka, který chytal pátou ligu v Praze a přestože má občas nějaké zdravotní problémy, brankář je to výborný. Co se týče gólmanů, máme to tedy hodně dobré a je to pro nás velká jistota mít tyhle dva kluky za zády. Pak už je to jen o nás ostatních, abychom před bránu soupeře nepouštěli.


Měli jste letos nějakou výraznější slabinu?
Naší slabší stránkou byla horší střelba od obránců. Ale zase máme výborné útočníky, takže když beci založili útok, tak si to vepředu kluci rozdali a obrany soupeřů opravdu přehrávali, proto máme takové skóre, jaké máme. Obrana se směrem dozadu vyhrála velmi hezky.


Budete do příští sezony posilovat kádr?
Já bych ještě nechtěl prozrazovat soupisku na příští sezonu, aby kluci neztratili motivaci a do přípravy dali všechno. Nástřel sestavy však mám a v áčku se objeví většinou dravé mládí, šikovní kluci.


A co v béčku, které také zakládáte?
Jelikož máme celkem široký kádr, v béčku se objeví ti, co o to už nemají takový zájem a nechtějí trénovat a hrát na sto procent. Proto jsme rezervu vytvořili a v áčku, které bude mít poměrně úzký kádr, zůstanou jen kluci, kteří jsou na tom nejlépe herně i přístupem. Navíc si na každý zápas můžeme půjčovat dva lidi z béčka a naopak, takže se během sezony může situace nějak vyvrbit a hráči pak budou rotovat tím, či oním směrem.


V listopadu jste se mj. zúčastnili projektu Tour de Club, kdy k vám zavítali dva extraligoví hráči Petr Kološ a Tomáš Novák a ukázali vám nejnovější trend ze Skandinávie. Jak se vám to zamlouvalo?
Mně se osobně velice líbil. My jako trenéři bychom měli dát dětem to nejlepší a tento trend, si myslím, že je ten správný. Hlavní myšlenkou je, že dítě nemá být jako „cvičená opice" a poslouchat jen pokyny trenérů, co může a co ne. Dětem se řeknou základy techniky a poté se snažíme dát jim více volnosti, aby poznávali svoje tělo, vnímali ho a učili se, samozřejmě pod naším dohledem, rozvoj techniky sami. Děti se rozhodují podle sebe, čímž si vyvíjí rozhodovací schopnost i rychlost a takto jsou tréninky zaměřené. Trénink je navíc udělán formou hry, čímž se rozvíjí do pozdějšího osobního života.

"Potřebujeme domácí prostředí, aby lidé mohli chodit na florbal a my mohli adekvátně trénovat. Přestože máme přes sto třicet členů, máme jedny z nejhorších podmínek."


Jaký tým vám dal nejvíce zabrat?
Nejsilnějším týmem byli určitě Black Angels D. To byl jediný tým, který jsme neporazili. Remizovali jsme s nimi 3:3 a prohráli snad 3:4. Měli posily přinejmenším z béčka, byli více na balonu a my jsme si góly vydřeli většinou agresivním forčekinkem. Když přijeli v nejsilnější sestavě, bylo to hodně vyrovnané a spíš byli i lepší.


Jaké porážky vás mrzí nejvíce?
Mrzí mě všechny ztráty bodů se soupeři, které jsme měli porazit, což byli všichni ostatní. Skoro ve všech duelech, kde jsme ztratili, jsme měli převahu, ale o body nás připravily vlastní chyby. Jsou to ale dobré zkušenosti do další sezony a víme, čemu se máme vyvarovat.


Které výhry si ceníte nejvíc?
Určitě druhého zápasu s lídrem soutěže – Atomovkami, který jsme vyhráli a pak již zmíněné remízy s Black Angels.


Domácí zápasy jste hráli v Kladně v nafukovací hale a v Králově Dvoře. Jak to vypadá s novou halou v Rakovníku?
V současné době se dělá změna územního plánu a administrativní kroky, přičemž do konce roku by to mělo být vyřešené. Pokud vše dopadne dobře a schválí se to, bude se pokračovat projektem. My už nějaký nástřel projektu máme, já to konzultuji s člověkem z florbalového svazu, který navrhuje haly pro Středočeský kraj a řeším s ním, jak by měla hala vypadat. Pracuje se na tom, ale brzdí nás změna územního plánu a různé úřední kroky, co musí být. Věřím ale, že to dopadne dobře, Rakovník halu potřebuje jako sůl.


To je pravda, obzvlášť váš oddíl, který je největším na Rakovnicku…
Je to tak. Potřebujeme domácí prostředí, aby lidé mohli chodit na florbal a my mohli adekvátně trénovat. Přestože máme přes sto třicet členů, máme jedny z nejhorších podmínek. Trénujeme v tělocvičně I. ZŠ a jednou týdně jezdíme na Stochov. Stojí to peníze, stojí to čas. Není pak lehké sezonu zvládnout.


Vy konkrétně určitě nemáte času nazbyt…
No, to opravdu nemám. Teď, když se florbal rozjíždí a máme nejvíce členů v okrese, je spousta starostí s administrativou, vedením tréninků, zápasy. Do příští sezony přihlašujeme přípravky, elévy, mladší a starší žáky, dorost, muže A, muže B, ženy a dorostenky, čili devět kategorií. Máme jedenáct certifikovaných trenérů a nějak to valíme, jak se dá.


Už jste naznačil cíl do další sezony – postup. Kam až myslíte, že se současným kádrem můžete dojít?
S tímto týmem můžeme postoupit maximálně do páté, šesté ligy. Pak už nás musí zastoupit nová generace, kterou trénujeme a které se věnujeme. A jak už jsem řekl, vrážíme do ní všechno, co v nás je a všechno, co v klubu je. Jsou tu opravdu šikovní jedinci a pokud budou mít chuť trénovat, podporu v rodinách a srdíčko, myslím si, že nás zastoupí víc než důstojně.

Autor: Josef Rod

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šéf Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer v redakci Příbramského deníku.

Vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer: Brdy nešetrné zásahy do potoků neminuly

Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se zúčastnili vzácní hosté.
AKTUALIZOVÁNO
35

Prezident Miloš Zeman převzal symbolický klíč od obce Lidice

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Praha - Po 75 letech dnes znovu českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčku v pražských Holešovičkách, kudy jeho auto v roce 1942 jelo a která byla později přestavěná, nahradila pro historickou rekonstrukci nedaleká v Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Výročí připomíná také vojenský tábor v Libni, jeho součástí je i replika stíhačky Spitfire.

Vydra: S rodinou spolu na fotbale žijeme

Rakovník /ROZHOVOR/ – Jen málokterý ligový fotbalista nezná rakovnického řidiče autobusu Antonína Vydru. Tento sympatický amatérský fotograf nevynechá jedinou příležitost vyjet se svým synem Tomášem na prvoligové utkání, když se před třemi lety z tribuny pomalu přesunul přímo do centra dění a v současné době je mezi známými ligisty jako doma. Kromě velkého množství fotek má rovněž slušnou sbírku suvenýrů, mezi nimiž nechybí ani rukavice od Zdeňka Zlámala, který jako první gólman v historii české ligy vstřelil branku ze hry.

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

Praha – Hned několik velkých akcí (s očekávanou velmi početnou návštěvou) i sportovních utkání zaměstná o víkendu pražské policisty. Ti nejen budou zajišťovat bezpečnost návštěvníků, veřejný pořádek a plynulost dopravy, ale jejich specialisté spolupracovali s pořadateli už při přípravě konkrétních opatření a poskytovali jim i potřebné poradenství. Připomněla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Na Rakovnickou šedesátku se vydali už v šest ráno

Rakovník – „Čtyři, tři, dva, jedna, nula, start!" Odpočítal Petr Šmidrkal v sobotu v šest hodin ráno slavnostní start účastníků Rakovnické šedesátky od kostela svatého Bartoloměje na Husově náměstí v Rakovníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies