VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pat a Mat

Oblíbený seriál o dvou kutilech, kteří si umí v každé situaci originálně poradit, měl v minulých dnech své pokračování v Myrtle Beach, kde se na letošní U.S. Masters v minigolfu již druhý týden připravuje výprava rakovnického Putt-golf clubu CONDOR.

8.10.2008
SDÍLEJ:

Petr strká hlavu do trouby a bylo po smíchu!Foto: Archiv klubu


„Nejprve naši „kuchařo-maséro-kustodi“ Petr Mendík a Jirka Kreps vybrali špinavé prádlo a vydali se do prádelny vyprat. Po jedné straně velké místnosti stojí automatické pračky, po druhé sušičky. Prádlo nejprve správně nandali do pračky, ale ještě před jejím zapnutím usoudili, že se zřejmě jedná o sušičku, a tak ho znovu vyndali a narovnali do sušičky. Tu už zapnuli. Když ale stále nenatíkala voda, zjistili, že prádlo suší! Dosušili tedy, aby poté proces s praním už správně absolvovali,“ přibližuje první příběh manažer výpravy Jan Prokop.
Druhý nám odvyprávěl v tomto sledu:
„Ptal jsem se kuchaře Petra Mendíka, proč nám taky něco neupeče.“
„Ta elektrická trouba je asi vypnutá,“ odpovídal mi několikrát Petr.
„Co blbneš, ta je na plyn,“ říkám. „Za několik dnů jsme se k tématu vrátili.“
„Asi je rozbitá, protože se mi nenahřála ta spirála, když jsem jí zapínal,“ stále oponoval kuchař.
„Ta trouba je určitě na plyn,“ tvrdil jsem já, který ji ale v minulosti nikdy neuměl zapálit, což jsem mu také řekl, protože nemám s plynem žádné zkušenosti.
„Chááááááácha, cháááááááá, to bych chtěl vidět, jak ses dřív pokoušel zapálit elektrickou troubu, chááááááááá, chááááááááááá,“ válel se Petr doslova a do písmene po zemi.
„Házel jsem do ní sirky, ale nechytla,“ odvětil jsem ostudně, ale přesto jsem šel k troubě a otočil knoflíkem. Čekal jsem minutu a troubu otevřel. „Myslím, že tam plyn skutečně smrdí,“ říkám mu.
„Cháááááááááááá, cháááááá, z elektrický trouby, smál se zase Petr.
„Tak mi ukaž tu spirálu, chytráku,“ kontroval jsem.
Petr strčil hlavu do trouby a bylo po smíchu! Našel tam totiž na místo spirály hořák, který ihned zapálil! Poté se mi omluvil před nastoupenou jednotkou, která se celá hned začala těšit na pečínky. A po zemi jsem se zase mohl začít válet smíchy já.

8.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník stejně jako jejich ženské kolegyně berou nakonec stříbro, když ve finále extraligy podlehli Slavii 1:7.
38

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři berou stříbro

Rakovnické pozemní hokejistky získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly Slavii 0:3.
64

OBRAZEM: Pozemkářky získaly stříbro

OBRAZEM: Branovský přívoz je v plném provozu

Branov – Víkend s letními teplotami přilákal do Luhu pod Branovem velké množství návštěvníků, takže převozníci měli plné ruce práce. Zvlášť v sobotu při Pochodu Krajem Oty Pavla dolu k řece sešel téměř každý. Někteří lidé neodolali a zaplavali si v Berounce. Voda byla prý příjemně teplá. Převozníci na branovském luhu dosud převáželi jen o víkendech. O prázdninách to bude každý den. Stačí zazvonit na kolejnici.

OBRAZEM: Na školáky děti pasovali piráti

Ruda – S devíti školáky se slavnostně rozloučili v Mateřské škole Ruda. Slavnost se letos uskutečnila při pěkném pěknému počasí venku na zahradě.

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Králův Dvůr - V rámci králodvorského kulturního léta uspořádalo město Králův Dvůr tradiční Country festival. Jako první patřilo pódium kapele Brzdaři, kterou znají místní velice dobře, protože hraje po celém regionu již pětačtyřicet let. A tak členové kapely byli velice rádi, když polokulaté výročí mohli oslavit také v Králově Dvoře, kam si v sobotu po parném letním počasí našlo cestu více jak tři stovky posluchačů.

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

Beroun – V sobotu se po roce opět uskutečnil v pořadí již osmý ročník závodu světového poháru Grand Prix ve skateboardingu. Nádherné slunečné počasí a neskutečné výkony všech závodníků, vždyť do Berouna přijela Evropská špička a účastníci X-Games, přilákalo do skate parku několik tisíc návštěvníků. Mimořádnou událostí byla návštěva ministrů zahraničních věcí České republiky Luboše Zaorálka a Německa Sigmara Gabriela, který je v České republice na oficiální návštěvě. Velkou zásluhu, že se závod s účastí skateboardistů celého světa v Berouně koná, má Tomáš Vintr, který se na domácí trati také závodu zúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies