Rakovničtí se radují z postupu

Tuřany - Rakovník - Minulý víkend se kvůli MČR mládeže nehrál žádný zápas družstev a snad i proto (aby si manželky nezvykly) odjelo hned deset rakovnických šachistů na krajské kolo poháru pěti – členných družstev v rapid šachu do Tuřan.

13.3.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník/Filip Mach

Pořádající Zlonice zde vytvořily velmi pěkné prostředí, které využilo 10 družstev k velkým bojům. Však také bylo o co bojovat. Kromě pěkného poháru pro vítěze byla hlavní cenou tři postupová místa na finále této soutěže do Znojma. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol s časem 25 minut na partii. Už během prvních kol se ukázalo, že o vítězství budou bojovat pouze družstva Rakovník „A“ a Žebrák. Tento boj nakonec vyhrálo družstvo ze Žebráku díky vítězství ve vzájemném zápase. Rakovničtí se tak mohli pouze radovat z druhého místa a postupu. Skoro všechna další družstva pak bojovala o poslední postupové místo. A vzhledem ke skutečnosti, že se rozhodovalo olympijským systémem, byl tento boj zajímavý až do konce, neboť rozdíly mezi družstvy byly minimální. Třetí místo a postup si nakonec vybojovalo družstvo z Kralup, zatímco rakovnická rezerva, po ztrátě několika bodů ve vyhraných pozicích, se musela spokojit až s místem osmým. Přesto obě družstva odjížděla z Tuřan s dobrou náladou.

JAROSLAV SATRANSKÝ

13.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pila v Kostelíku dnes, patnáct let po povodních.
15

Pila v Kostelíku se z povodní nevzpamatovala

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

Doležal: Post gólmana je vyřešen

Olešná /ROZHOVOR/– Finalista loňského ročníku okresního poháru fotbalistů je ze hry venku již po prvním kole. Kouč Olešné Miloslav Doležal je z vyřazení zklamaný, předchozí sezonu ale hodnotí jako historickou.