Běžkyně z Rudy totiž dosáhla na 21,1 kilometrové trati nejen kvalitního času 1:47,25 hod. a z 7229 účastníků doběhla celkově na 1529. místě (110. žena), ale v kategorii od 45 let zvítězila, když o necelou minutu porazila Italku Martel Perolino z Turína.

Z dalších běžců regionu se půlmaratónu zúčastnili také řevničovští Pavel Bříza a Lucie Růžková. Bříza běžel skvěle a „dal“ půlmaratón za 1:29,16 min., čímž skončil celkově na výborném 265. místě. Růžková doběhla nespokojena se svým časem 1:48,57 na 1692. místě a jako 133. žena ze 1789 účastnic.

Běžel také krušovický Josef Beránek (1345. za 1:45,40) a další, o kterých ale přesnější informace nemáme. Dalším z těžkých závodů, kterých se v dubnu někteří regionální běžci zúčastňují, je bezesporu Jarní maratón v Unhošti (42,195 km). Maratón je dalším závodem seriálu Pohár běžců Kladenska a Rakovnicka, běží se v sobotu 16. dubna a startuje v zajímavém čase 11:11 hodin.

Na startu bychom měli vidět například Miloše Králíčka, Slávu Pilíka, oba v kat. od 60 let, nebo Josefa Beránka v kat. od 50 let. Chybět ale budou Bříza a Růžková, kteří dali o stejném víkendu přednost Mistrovství republiky v půlmaratónu v Pardubicích. „Tam bych chtěla složit reparát,“ vyjádřila se řevničovská Lucie Růžková.