Také ve větrné Lhotě dosáhli běžci na úspěch

Lhota – Nepříjemný vítr zlobil běžce v prvních kilometrech krosu Lhotecká Kaštanka, ale překvapivě krásné slunečné a teplé počasí jim 13. listopadu připravilo pohodu. Na start závodu se dostavilo 95 účastníků, z toho 18 žen. V cíli pak mohli nejen porovnávat své výkony, ale také, zvláště ženy, své pekařské umění. Občerstvením totiž byly vynikající produkty místních kuchařek.

18.11.2010

Budoucí novostrašecký starosta Karel Filip finišuje v sobotu 13. listopdadu do cíle Lhotecké KaštankyFoto: Foto: Lucie Kučerová

Závod se odvíjel nejdříve opatrně a v prudkém protivětru se nikomu z favoritů nechtělo riskovat. Na tříkilometrové rovině na okraj lesa nad Lhotou tak běžel dlouhý peloton závodníků, kteří měli jedinou starost, a to jak uchránit síly v zákrytu skupiny.

Rovněž favorit největší - kladenský veterán Josef Poduška - chytře zůstal schován mezi mladíky, aby ve druhé třetině závodu vyrazil v lese, kde to tolik nefoukalo, vpřed. Nikdo z dalších jeho nástup nezachytil, a tak se kladenský běžecký fenomén zmocnil znovu absolutního prvenství.

Za ním bojovali o pohárové body další kladenští a také rakovničtí běžci, jimž statečně sekundovali soupeři hlavně z Prahy, ale i z dalších krajů České republiky. Nejmladší kategorii do 39 let pro sebe rozhodl devatenáctiletý kladenský běžec Ondřej Čadek (čas 26,20 min.), jenž za Poduškou zaostal o 16 vteřin, druhý byl Kupidlovský ze Stodůlek a třetí pražský Schoř.

Z běžců patřících do rakovnického regionu byl šestý Richard Dvořák (28,31), devátý řevničovský Pavel Bříza (30,32), jedenáctý novostrašecký Vít Hofman (32,12). První veteránskou kategorii od 40 let vyhrál již zmíněný Poduška, druhý byl Fikes a třetí Vinš - všichni z Kladna.

Na 6. místě doběhl rakovnický Miroslav Stehlík (29,25), který tak získal dobrých 12 bodů do hodnocení Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka. V kategorii od 50 let zvítězil jednoznačně Václav Klos (29,01) ze Stochova, druhý byl Jindra z Prahy a třetí doběhl kladenský Urbanec, který v přímém souboji znovu porazil vedoucího hodnocení Poháru této kategorie Beránka z Krušovic, který do cíle dorazil tentokrát až sedmý více než minutu za Urbancem.

Poměrně dobrý výkon v této kategorii dosáhl mezi 19 běžci Karel Filip z Nového Strašecí (34,10), který skončil dvanáctý. Na tomto místě bychom mu rádi gratulovali nejenom k výborné fyzické kondici, ale také ke zvolení starostou města Nové Strašecí a popřáli mu dobré nápady i pohodu v jeho práci pro občany tohoto města.

Ve společné kategorii všech mužů od 60 let mezi jedenácti závodníky dominoval výborný příbramský veterán Jan Svoboda, který taktickým výkonem udržel své prvenství o devět vteřin před rakovnickým Slávou Pilíkem (34,23), třetí byl se ztrátou více než dvou minut pražský Václav Řápek.

Rakovničtí běžci se dočkali ještě jednoho medailového umístění. Jistota v podobě novostrašecké běžkyně Gábiny Rakové, která jakoby navázala na kladenského Podušku, když jako veteránka od 35 let suverénně časem 30,51 min. porazila i mladší kolegyně, znamenala, že stanula na zlatém prvním místě samozřejmě i ve své kategorii.

Druhá doběhla pražská Karla Mališová, na třetí místo se mezi jedenácti konkurentkami prosadila Ivana Ryšavá z Rudy (36,38). V nejmladší kategorii žen běželo osm závodnic. Vyhrála vlašimská Martínková za 31,37 min., druhá byla zatímní vedoucí Poháru kladenská Rybáčková a třetí Růžičková z Prahy.

Jako čtvrtá dosáhla cíle řevničovská Lucie Růžková (35,14). Nově jsme mezi krosaři viděli také novostrašeckou Petru Pilátovou, která absolvovala 7,5 kilometru za 40,32 minuty a doběhla šestá.

Běžce soupeřící v Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka čekají do ukončení této celoroční soutěže už jen čtyři závody, dva listopadové - v Kladně (již dnes 20.11.) a Unhošti, první prosincový ve Slaném a poslední na Rakovnicku ve Třtici u Nového Strašecí, kde se běží 26.12., tedy na Štěpána.

SLÁVA PILÍK

18.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem
76

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Libor Šíma: V divizi jsme byli jeden den

Rakovník – Fotbalisté SK Rakovník zažili po nepovedeném podzimu doslova snové jaro. Vynikající výkony je katapultovaly až do nejvyšších pater, znamenajících při troše štěstí i postup do divize. Když už začali Rakovničtí jásat, štěstí se nakonec odvrátilo, neboť třetí Zbuzany si svůj původní záměr divizi nepřihlásit rozmyslely. I tak může být Libor Šíma se sezonou velice spokojen.

Hasiči po bouřce odstraňovali padlé stromy

Rakovnicko – Celkem pětkrát vyjížděli hasiči na Rakovnicku, aby odstranili následky bouřky v noci ze čtvrtka na pátek.

OBRAZEM: Darovat krev je radost i milé setkání

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Dlouhá fronta dobrovolných dárců krve se ve čtvrtek už od šesti hodin od rána tvořila před odběrovou místností v Masarykově nemocnici v Rakovníku. Před půl osmou se k odběru dostavilo sedmdesát osm dárců a přicházeli další.

Parkující auta dělají hasičům problémy

Region - Zaparkovaných aut v ulicích měst stále přibývá. Odstavené vozy často komplikují práci hasičům. Ti se se svou technikou někdy těžko dostávají k místu požáru. Ve hře o život obvykle rozhodují sekundy, které hasiči mohou ztratit právě v takových případech.