Zápas nebyl jednoznačný. Rakovník byl v první třetině lepší než hodně omlazený kladenský tým a zejména zkušenost ex-reprezentantů Švancara a Trčky měla navrch. Švancar si dokonce vymodlil dlouhatánskou přesilovku pět na tři, ale tu hosté zpackali.

Ve druhé části Kladno zvýšilo pohyb a zápas třemi góly rozhodlo. Pomohl mu zásah Štěpáníka v přesilovce (první mistrovská branka ve zrekonstruované aréně), stejný hráč pak zvýšil a chvíli na to se šťastně zpoza klece prosadil také Barnošák. Tvarůžek sice do přestávky snížil, a dal tak historicky první rakovnický gól v kladenské aréně (loni skončil zápas 4:0), ale poslední slovo zase patřilo Barnošákovi, jemuž dvakrát přihrával na góly mladíček Prokop pocházející z Rakovníka.

„Vyhráli jsme sice zaslouženě, když jsme po špatné první třetině přidali a začali víc střílet. Ale nebylo to bez chyb a čeká nás moc práce,“ řekl kladenský asistent Milan Maršner.

Alpiq Kladno - HBC Rakovník 4:1 (0:0, 3:1, 1:0). Branky a nahrávky: 17. Štěpáník (Špaček, D. Hnízdil), 27. Štěpáník (Soukup), 27. Barnošák (Prokop), 33. Barnošák (Prokop) – 29. M. Tvarůžek (Míka). Rozhodčí: Koskuba, Cícha.

ALPIQ Kladno: Jirotka – Soukup, Hrabár, Šícha, Novák, Haisman, Důras – D. Hnízdil, Štěpáník, Špaček, Barnošák, Prokop, Nosek, J. Procházka, Šíma, Šrámek.

HBC Rakovník: Gerlich – Pospíšil, Cafourek, Suchý, O. Tvarůžek – Míka, M. Tvarůžek, Sýkora, Švancar, Štefanský, Trčka, Sunkovský, Kopecký, Hildebrand.