Ta ve své kategorii obhajovala sprinterskou účast ve finále na paralympijských olympijských hrách v minulém roce v Pekingu.

Na jakých tratích jste startovala a jak se splnily na MS vaše sportovní představy?
Největší naděje jsem vkládala do běhu na 200 m, ve kterém jsem skončila vloni v Číně na 6. místě. V rozběhu jsem doběhla druhá za 31,27 s a kvalifikovala se do finále. Tam jsem sice zaběhla ještě o setinu sekundy rychleji, ale skončila jsem osmá a hlavně zůstala za svým osobním rekordem, který je 30,56 s a stačil by tak na 5. až 6.místo. Na stovce jsem postoupila do nejlepší osmičky velmi těsně čtvrtým místem v rozběhu za 14,90 s, ve finále se projevila únava a časem 14,95 s jsem skončila opět osmá. S oběma finálovými účastmi jsem nakonec ale byla spokojená. Sázkou do loterie byl skok do dálky, který se v této kategorii objevil poprvé, skočila jsem v kvalifikaci 3,44 m a o šest centimetrů mi finále uniklo.

Co zajímavého jste zažila v exotickém prostředí mimo atletickou dráhu?
Byli jsme na výletě ve vesničce s přístavem Akoary, zážitkem byla plavba lodí a viděli jsme tuleně, tučňáky a delfíny. Zažila jsem i mírné zemětřesení, při kterém se začala hýbat postel, zážitkem bylo i tamější počasí, hodně tam chodí bosi, ale nejzajímavější bylo asi to, že jsem rozběh na 200 m běžela po půlnoci, kdy moji spolužáci z MOA Rakovník měli zrovna půlnoční překvapení na maturitním plese, o který jsem díky MS přišla…