Pragovka měla ale zraněné oba diagonální hráče, Rakovník zase nějaké nemocné a k tomu řada hráčů byla na extralize kadetů v Brně.

Soupeř na tom byl ale podstatně hůř, protože bojuje o záchranu. Hostům šel vypomoct Bartůněk (všichni 3 nahrávači v Brně) a ještě přišel Pajma, který se zapojil po zranění. Bohužel Rakovník má letos s Pražáky smůlu, opět se zapojili viditelně do hry rozhodčí svými nepřesnostmi. To ale rakovnickým borcům v cestě nestálo.

Praga – VK Rakovník 0:3 ( -23, -22, -16)

Hned první míč trefil Bartůněk servisem soupeřovo libero, ale rozhodčí to neviděla. Pak Gucký zcela jasně vytloukl blok a zase nikdo nic neviděl. Atmosféra zhoustla. Nakonec to dopadlo tak, že Jaky vyfasoval žlutou kartu za špatnou komunikaci s rozhodčím.

Tyto epizody hosty trochu rozhodily, ale přesto set dotáhli do vítězného konce – 25:23. Dál se utkání vyvíjelo podle toho, jak Rakovník dokázal udržet koncentraci. Byl celkově lepší. Dařilo se na servisu i na bloku. V útoku se dařilo zejména Pajmovi (90%) a Guckému (64%). Ve 2. setu jsme si VKR udržoval mírný náskok, který si pohlídal až do konce - 25:22.

Třetí set už byl jasný, protože hosté šestkrát zablokovali a stále tlačili Pragovku servisem – 25:16.

VK Rakovník: N - Luboš Bartůněk, B - Petr Jakovec, Tomáš Pajma, S - Lukáš Gucký, Jirka Kučka, U - David Kuboš, libero: Jirka Fojtík.

Praga – VK Rakovník 0:3 (-12, -22, -19)

„Druhý zápas byl určitě letos nejzajímavější a mě osobně udělal velkou radost. Bartůněk totiž už musel odjet na extraligu mužů a Pajmu bolelo koleno, takže už také nemohl hrát. A tak naše sestava byla následující: Nahrávač Fojtík, blokaři Caithaml (letos premiéra ve 2. lize) a Jakovec, smečáci Kučka s Mužíkem, na účku Kuboš a na liberu Gucký. Měl jsem, přiznávám, trochu obavy, jak to dopadne, ale ukázalo se, že naprosto zbytečné. Kluky hra bavila, Fojtík nahrával bezvadně, a tak se na ten volejbal vážně dalo dívat. Chytilo se hodně míčů v poli a hlavně se zablokovalo – celkem 13x na zem (a to se jěště spoustu míčů nadrazilo). Takže Pragovka neměla prakticky šanci na úspěch,“ pochvaloval si druhý zápas trenér Jan Malina.

První set tedy 25:12 pro Rakovník. Ve 2. setu hosté sice lehce polevili, ale jakmile trošku přidali plyn, tak okamžitě odskočili. Stále fungoval servis (Kuboš výborně) a blok – 25:22. Ve 3. setu si Rakovničtí stále udržovali náskok a Pragovku už k ničemu nepustili. Naopak Kuboš jí pak zatlačil definitivně oči svým servisem - 25:19 a celkově tedy 3:0 pro Rakovník.

VK Rakovník: N – Jirka Fojtík, U – David Kuboš, B- Petr Jakovec, Jirka Caithamel, S - Tomáš Mužík, Jirka Kučka, libero: Lukáš Gucký.