VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

21.8.2014

V Hořesedlích jedou česačky naplno

Hořesedly - První štoky letos padly ve Chmelexu Hořesedly. Sklizeň tady začala už v pondělí. Česáče čeká sklidit sto hektarů chmelnic.

12.8.2014

Sklizeň obilovin je ve druhé třetině

Rakovnicko - Žně jsou v plném proudu, i když poslední srážky v noci z neděle na pondělí kombajny poněkud zbrzdily.

12.8.2014

Sekali celý víkend. Někde už mají řepky zcela pod střechou

Malinová – Časté místní přeháňky a bouřky v minulém týdnu většinou nedovolily kombajnům vyjet do polí. Někde během odpoledne vyjížděly i dvakrát, protože je vyhnal déšť. Někde posekaly do pátku jen šedesát hektarů.

7.8.2014

Zemědělci sklízejí rekordní úrodu, ale prodají za nižší ceny

Rakovnicko – Zatím to vypadá na absolutní rekord ve výnosech řepky i obilovin v celé republice i na Rakovnicku.

2.8.2014

Ve Skryjích ochutnáte domácí kozí sýry, mléko, jogurty i kefír

Skryje – Pokud se vydáte do Skryj, nemusíte navštívit jen Památník J. Barrandda nebo Skryjská jezírka, ale na konci vsi narazíte i na kozí farmu.

2.8.2014

Kozy musí být v dobré pohodě. To je základ úspěchu

Skryje – Opravdu stoprocentní potravinu z našeho regionu nabízí kozí farma ve Skryjích. Její majitelé tu kozy chovají, zpracovávají mléko. I samotné kozy spásají okolní louky, mají z nich seno a jádro vyrostlo na polích v okolí.

29.7.2014

Výnosy řepky i obilí překvapily, ale rekordy zatím nepadají

Rakovnicko – Výnosy ze sklizených ploch zatím zemědělce většinou příjemně překvapují. Například u řepky, která je na Rakovnicku pod střechou ze čtyřiceti procent, vychází 3,48 tun z hektaru. Loni to bylo 3,19 a v roce 2012 dokonce jen 2,54 tun z hektaru. V republice zatím padl rekord, a to 3,96 t/ha.

24.7.2014

Nová anketa hledá nejlepší restaurace v regionech

Rakovnicko - Najít deset nejlepších restaurací v každém kraji - to je jedním z hlavních cílů nového projektu, který spouští rezervační systém Restu.cz. Cílem ankety o nejlepší restauraci je nejen najít v regionech oblíbené podniky, ale také zapojit do systému hodnocení jejich návštěvníky.

11.7.2014

Na výstavě předvedli špičkovou dojnici z Kněževsi

Kralovice – Studenti Střední zemědělské školy připravovali na výstavu v Kralovicích špičkovou dojnici plemene holštýn z firmy Agrochmel Kněževes. Dojnice na třetí laktaci soutěžila v kategorii, kde posuzovatelé hodnotili exteriér. To znamená například stavbu těla, vemene.

9.7.2014

Padly první ozimé ječmeny

Senomaty – V pondělí odpoledne zemědělci poprvé vjeli do ozimých ječmenů v Zemědělském družstvu Senomaty.

6.7.2014

Rekordy v Evropské unii letos padat nebudou. Rostlinám chybí voda

Rakovnicko – Se startem letošních žní počítají zemědělci už tento týden. Zhruba v jeho polovině by měly padnout první ozimé ječmeny. Už nyní se odhaduje výše sklizně hlavních komodit. Ta by mohla ovlivnit jejich světové ceny.

30.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Rakovnicko - Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení. Jen letos v květnu toho využilo 1414 obyvatel ČR.

27.6.2014

Společenská odpovědnost je součástí firemní kultury každé vyspělé společnosti

Rakovnicko /ROZHOVOR/ - Již v pondělí 30. června končí lhůta pro zasílání nominací na ocenění Český Goodwill 2014. Druhý ročník tohoto prestižního ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, se letos koná pod záštitou Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

25.6.2014

Na receptuře piva Krušovice Pšeničné pracovali čtyři roky

Krušovice /ROZHOVOR/ - Už vás někdy zajímalo, jak vznikne nápad na nové pivo, a co všechno to obnáší? Pokud ano, přečtěte si rozhovor s Michalem Havrdou, manažerem kvality pivovaru Krušovice na Rakovnicku a jedním z otců piva Krušovice Pšeničné.

21.6.2014

Nová regionální potravina 
má výjimečnou chladivou chuť

Jesenice – Plát listového těsta, charakteristický svou křehkostí a zlatavou barvou, s náplní dodávající výjimečnou chladivou chuť. Náplň je nugátová a dává se také do poctivých čokoládových pralinek. Takže se vám listový nugátový řez opravdu rozplyne na jazyku.

19.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Rakovnicko - Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

19.6.2014

Poctivá práce musí být oceněna, říká Jaroslava Jermanová

Rakovnicko - Právě v těchto dnech vrcholí nominační fáze na ocenění Český Goodwill. Jeho druhý ročník se letos koná pod záštitou inženýrky Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

18.6.2014

Proč změnit dodavatele energií již nyní?

Rakovnicko - Vhodnou změnou dodavatele energií můžete ušetřit tisíce ročně. Pokud chcete využít výhodnější nabídky už v následující topné sezóně, neměli byste se změnou dlouho otálet. Právě teď je na to vhodná doba!

16.6.2014

Zelenou naftu zemědělci vítají

Chrášťany –V minulém týdnu sněmovna v prvním čtení schválila znovuzavedení takzvané zelené nafty. To znamená, že by se mohlo zemědělcům vrátit až čtyřicet procent daně z běžné nafty a padesát sedm procent z bionafty.

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Rakovnicko - Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu - z 2,93 procenta na 2,88 procenta. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

6.6.2014

Část zisku firmy dávají automaticky na pomoc potřebným

Rakovnicko - Slova v titulku nejsou jen zbožné přání, ale obvyklá praxe mnoha českých firem, jejichž majitelé a management si uvědomuje, že podnikání není jen práce a akumulace zisku, ale i aktivní tvoření hodnot v širším okolí firmy nebo v případně velkých korporací v celé společnosti.

6.6.2014

Brigádníci dokončili poslední zavádění a odjeli domů

Mutějovice – Poslední práce ve chmelu brigádníci ze Slovenska dodělávali v Zem – investu Mutějovice. „Zbývá dokončit druhé, takzvané opravné zavádění a brigádníci odjedou ve středu domů," hlásil chmelař Jan Soukup na začátku tohoto týdne.

5.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

Střední Čechy - S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

27.5.2014

Hypotéka, nebo nájem: Co je pro vás lepší?

Rakovnicko - Bydlet „ve svém" a zadlužit se tak na léta, nebo raději v podnájmu, který vám ale patřit nikdy nebude? Češi výrazně inklinují k první variantě. Přesto nelze jednoznačně určit, která varianta je lepší. Kdy se vyplatí sáhnout po hypotéce a kdy být raději v pronájmu?

26.5.2014

Vítězka Inovace Českého Goodwillu 2013: Spokojenost se dá vyjádřit i jinak

Praha - Znáte podnikatele, s jehož výrobky jste vždy nadmíru spokojeni? Společnost, která vám poskytuje takové služby, díky kterým máte vždy pocit výjimečnosti? Chtěli byste jim za jejich snahu vyjádřit váš dík? Pak využijte příležitosti a nominujte tyto odpovědné firmy na ocenění Český Goodwill.

19.5.2014

Vážené české firmy se opět dočkají ocenění

V těchto dnech již podruhé startuje Český Goodwill, ocenění pro odpovědné podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží. Letošní ročník se koná pod záštitou Jaroslavy Jermanové, první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

14.5.2014

Jitka Vydrová: Myslím, že dříve jsme jedli kvalitnější potraviny

Rakovnicko – Vstup do Evropské unie před deseti lety ovlivnil i naše zemědělství. Doplatili zemědělci na vstup do EU například útlumem výroby, zejména v některých oborech? Zhoršila se kvalita potravin na našem trhu, protože jsme kvůli tomu přestali být soběstační v jejich výrobě a musíme je dovážet? Nebo se naopak zemědělcům otevřely nové možnosti, například volného obchodování?

8.5.2014

I Kolešovičtí čekají na vodu. Místní bouřky se jim vyhýbají

Kolešovice – Pouhých padesát čtyři milimetrů srážek spadlo od začátku roku na Kolešovicku. Přitom pole by potřebovala stejné množství srážek každý měsíc. Roční průměr v této oblasti je zhruba 450 milimetrů.

24.4.2014

Plyn v Středočeském kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Rakovnicko - Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Středočeský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Rakovníka, Nového Strašecí, Jesenice a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit. Rozdíly ve vyúčtováních jsou enormní.

10.4.2014

Rostlinám chybí voda. Navíc chmel už napadli první škůdci

Kounov – Už první týden 
v dubnu se rozběhly jarní práce ve chmelu téměř ve všech podnicích, zatímco loni to bylo sotva v polovině dubna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení