VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

1.2.2017

Vitnerová: Nechávám děti, aby si s hudbou hrály

Rakovník - Muzikoterapii považuje učitelka Eva Vitnerová jako nástroj k rozvoji osobnosti dítěte cestou, která je mu příjemná.

1.2.2017

Dálniční známky řidiči kupují na poslední chvíli

Střední Čechy - Včera skončila platnost loňských dálničních známek na osobní vozidla do 3,5 tuny. Někde zákazníky dokázali uspokojit, jinde pokrčili rameny. Redaktoři Středočeských deníků proto provedli malý průzkum, kde kupony seženete a kde s obtížemi.

31.1.2017

Na Rakovnickém potoce se bruslí

Rakovník - Několikatýdenní mrazy umožnily po letech bruslení na Rakovnickém potoce v části Rakovníka směrem k cyklostezce na Senomaty.

31.1.2017

Většina dětí dostala samé jedničky

Kolešovice – Slavnostní okamžik, na který se někteří těšili už od rána, prožili žáci prvního ročníku Základní školy v Kolešovicích v úterý čtvrtou vyučovací hodinu.

31.1.2017

Školní výsledky svých dětí sledujte průběžně celý rok

Rakovnicko - Rozdávání pololetních vysvědčení je tady. Pro některé děti a jejich rodiče se může jednat o nelehké, někdy až stresové období.

30.1.2017

Muži hrozí za údajné týrání čtyři roky vězení

Rakovník - Měsíce nepředstavitelného fyzického i psychického týrání má za sebou sedmadvacetiletá žena z Rakovnicka. To ji měl podle rakovnických kriminalistů způsobit dvacetiletý muž. Ten je ale v současné době stíhaný na svobodě, rozhodl o tom státní zástupce.

30.1.2017

Bezdomovci přežívají mrazivé noci i na židli

Rakovník /REGION/ - Přežít další mrazivý den. To je každodenní výzva pro bezdomovce. Na holičkách ale nezůstanou. Jak se starají některá města v kraji o lidi bez střechy nad hlavou, a co dalšího se pro ně v regionu dělá?

30.1.2017

V hodině chemie byli svědky výroby zmrzliny. Tu pak studenti snědli

Rakovník - Už popáté uspořádalo ve spolupráci s partnerskou Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze rakovnické gymnázium strhující hodiny moderní chemie.

29.1.2017

Na maškarní merendě oslavili kulatiny Domečku

Lány – Princezny, piráti a další pohádkové bytosti si v sobotu odpoledne nenechali ujít maškarní merendu v sokolovně.

29.1.2017

Výstavba přeložek uleví dopravním tepnám

Slánsko, Rakovnicko - Vybudování přeložky silnice dlouhé třináct kilometrů mezi Slaným a Velvary bude stát více jak miliardu korun. Výstavba přeložky silnice I/16 Slaný Velvary, na kterou čekají obyvatelé obou měst a vesnic na trase už více jak pětatřicet roků, bude zahájena co nevidět. Jelikož se jedná o nejlépe připravenou stavbu v republice, téměř nic už nebrání tomu, aby byla zahájena. Podle nejnovější informace z ministerstva zemědělství je i nadále prioritou také stavba dálnice D6 konkrétně obchvat obce Lubence Stavba D6 Lubenec obchvat, I. etapa, a dvě na sebe navazující stavby obchvat obcí Řevničov, Krušovice Stavba D6 Řevničov, obchvat a Stavba D6 Nové Strašecí Řevničov.

29.1.2017

Malé byty potřebují

Pustověty - V budově, kam dříve lidé chodili na nákupy, a která už volala po důkladné rekonstrukci, vznikly čtyři malometrážní byty pro místní obyvatele. „Nemohli jsme nikoho sehnat, kdo by prodejnu v tak malé obci otevřel, proto jsme ji jako zastupitelé zrušili. Napadlo nás využít dům alespoň pro bydlení, aby nebyl dlouho zavřený. Mezi tím přišla dotace na sociální byty, tak jsme ji využili," popisovala starostka Pustovět Alena Klobásová.

29.1.2017

Vytvořil královnu Elsu

Panoší Újezd – Sochu královny Elsy ze sněhu vytvořil před svým domem Libor Píša.

29.1.2017

Ptačí chřipka omezila tradiční výstavu

Rakovník - Bez drůbeže a ptactva se musí obejít výstava, kterou o víkendu pořádají rakovničtí chovatelé.

28.1.2017

Přijímacích zkoušek se nemusí bát, škola je připraví

Nové Strašecí – Vedle rozvrhu vyučovacích hodin nejvíce zajímaly rodiče i budoucí studenty podmínky přijetí ke studiu na Gymnáziu J. A. Komenského při dni otevřených dveřích.

28.1.2017

Na plese vládla dobrá nálada

Malinová – Na společném plese sborů dobrovolných hasičů Krakova, Krakovce a Malinové se opět dobře bavili všichni přítomní, kterých přišlo na sto padesát.

28.1.2017

Platí příliš mnoho

Slabce - Kanalizace a čistírny odpadních vod v pěti členských obcích: Slabce, Všetaty, Panoší Újezd, Hřebečníky a Krakov, které patří do mikroregionu Balkán, byly zkolaudovány v září. V pořádku je i závěrečné hodnocení fondu životního prostředí. Podle rozborů odpadních vod čističky fungují dobře.

28.1.2017

Děti si teď nejvíce užívají sněhovou nadílku

Slabce – Pohádku O Koblížkovi si společně dopoledne zahrály děti v Mateřské školce ve Slabcích. „Jindy v tuhle dobu chodíme na pravidelné vycházky, ale teď kvůli velkým mrazům vyrážíme později a na kratší dobu. Přesto se snažíme, aby děti byly každý den alespoň chvíli venku," řekla vedoucí učitelka mateřské školky Blanka Štillerová.

27.1.2017

V centru města přibývá aut, tržby ale klesají

Rakovník - V historickém centru města Rakovník neustále přibývá automobilů. Vyplývá to z meziročního srovnání Městského úřadu Rakovník. Zatímco v roce 2015 vjelo do centra zhruba 507 tisíc automobilů, v loňském roce to bylo o více jak 40 tisíc více. Přesto městu poklesly tržby z parkovného, a to o téměř 880 tisíc korun na 3,76 milionu.

27.1.2017

Chmel potěšil rekordními výnosy

Rakovnicko – Jako velmi příznivý hodnotí chmelaři na Rakovnicku loňský rok z hlediska výnosů chmele. Jak na Rakovnicku, tak i v celé ČR padl rekordní výnos za několik posledních let. Rakovničtí chmelaři sklidili 2090 tun chmele, což je o téměř 82 procent více, než v roce 2015, který byl velkým propadákem s produkcí pouze 1150 tun chmele.

26.1.2017

Olič: Největší zvěrstvo je pálit v kamnech odpad

Rakovník – Od počátku letošního roku mohou úředníci na základě podnětu zkontrolovat, čím doma topíte.

26.1.2017

Na kontrolu toho, čím doma topíte, se úředníci zatím nechystají

Od nového roku k vám mohou domů přijít úředníci na kontrolu toho, čím doma topíte v kotli na tuhá paliva.

25.1.2017

Chybějící autobusový spoj do Skryjí turisty rozčiluje

Křivoklátsko - O služby Informačního střediska Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko – Křivoklát je stálý zájem.

24.1.2017

Nákladní doprava podle místních ničí Masarykův most ve Zbečně

Zbečno – Masarykův most, který se klene přes řeku Berounku, se snad konečně dočká opravy.

24.1.2017

Ptáci v zimě strádají, a proto jim můžete přilepšit i vy

Rakovnicko - I dlask tlustozobý se někdy může ukázat na vašem krmítku pro ptáky.

24.1.2017

Fotoreportáž od Jany Jiráskové

Fotografka Jana Jirásková nám do redakce Rakovnického deníku zaslala nádherné snímky zimní přírody.

23.1.2017

Nyní mají tělocvik na sněhu

Slabce - Děti ze slabecké základní školy si zimní radovánky užívají plnými doušky.

23.1.2017

Jenšovský: Město Rakovník obchvat potřebuje

Rakovník /ROZHOVOR/ - 85 milionů korun. Takový je konečný zůstatek peněz na běžných účtech města ke konci roku 2016. Město Rakovník ale příliš rozhazovat peníze nebude. Podle starosty města Pavla Jenšovského musí město držet peníze na účtu, a to kvůli plánované rekonstrukci bazénu. Starosta Deníku také řekl, jaké další investice město Rakovník plánuje, zda opravdu potřebuje Rakovník obchvat, nebo proč by přijetí nové vyhlášky zakazující odpalování peterd a ohňostrojů než ve dnech vymezených nemělo smysl. 

23.1.2017

Rakovnický deník hledá fotografa externistu a spolupracovníky

Rakovník - Tým Rakovnického deníku hledá nové kolegy pro spolupráci.

22.1.2017

Den otevřených dveří SOU Nové Strašecí

Nové Strašecí - Dny otevřených dveří pořádá Střední odborné učiliště v Novém Strašecí pravidelně, ale letos se poprvé konaly v sobotu.

22.1.2017

Tři obce se bavily karnevalem a plesem

Malinová - Večernímu sobotnímu hasičskému plesu v Malinové, který se letos konal už po jedenačtyřicáté, předcházel odpolední karneval pro děti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies