VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

2.9.2017

Seniorům pomáhá speciální taxi, jezdí ale jen po Rakovníku

Rakovník - Dopravit se na nákupy nebo k lékaři může být pro starší občany problém. Zvlášť, když sami již řídit auto nemohou a ve svém okolí nemají nikoho, kdo by je odvezl. Tento problém částečně řeší takzvaná senior taxi – zpoplatněná služba určená především starým a invalidním lidem. V Rakovníku začalo speciální městské taxi jezdit od podzimu minulého roku. 

1.9.2017

OBRAZEM: Pohádky plné loutek měly úspěch

Rakovník - Dvorek před dětským oddělením knihovny včera zaplnily děti téměř celý. Spolek Buchty a loutku, který v Rakovníku zdaleka není poprvé, tu totiž hrálo dvě pohádky.

1.9.2017

Kvalita chmele je průměrná, stejně tak výnos

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ -  Sklizeň chmele je za polovinou a počáteční odhady chmelařů se potvrzují. Výnos bude průměrný, to znamená kolem jedné tuny na hektar. Výsledky jsou ale různé v jednotlivých lokalitách.  

31.8.2017

V Novém Strašecí postaví moderní veřejné toalety

Nové Strašecí - Nové moderní veřejné toalety chtějí vybudovat v Novém Strašecí. Stávající toalety na Komenského náměstí už nevyhovují a rekonstruovat je se nevyplatí.  

31.8.2017

Směrem na Stochov povede nová cyklostezka

Nové Strašecí - Až do Stochova se z Nového Strašecí cyklisté svezou za pár měsíců po nové stezce. Zatím je v plánu udělat její první část.  

31.8.2017

Zedničina mladé netáhne, firmy mají smůlu

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Sehnat šikovného a spolehlivého instalatéra nebo zedníka je dnes problém. Na jejich práci se čeká podle pořadníku. Zájem o učební obory totiž mezi deváťáky velký není. Školy s učebními obory většinou plné nejsou.  

31.8.2017

OBRAZEM: Soutěžili o titul Železný hasič

Senec - Přenést dva kanystry plné vody, přeběhnout po kladině, nebo hasit hasícím přístrojem to byly jen některé disciplíny soutěže Mladý železný hasič. V Senci už pravidelně patří k rozloučení s prázdninami. Zúčastnilo se padesát soutěžících z SDH Skryje, Lubné, Chrášťan, Zbečno a Senec.

30.8.2017

OBRAZEM: Hasiči mají nové auto vybavené k zásahům

Rakovník - Nové vozidlo Ford Tranzit mají teď k dispozici dobrovolní hasiči v Jesenici. Auto je speciálně upraveno. Má maják, možnost dobíjení auta z elektrické zásuvky, dále například motorovou pilu. 

30.8.2017

Kvůli dvacet let starému rozhodnutí roste u kulturní památky autobazar

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Kostelík sv. Jiljí na okraji Rakovníka je podle pověstí prý ještě starší než samotné město. Přitom bezprostřední okolí této historické a kulturní památky její významností neodpovídá. Nejen že kostelík sousedí s budovou mezinárodního obchodního řetězce. Za jeho zády v posledních letech vyrostlo několik bytových jednotek a nově také autobazar, a to v těsné blízkosti cenné hřbitovní zdi s kapličkami křížové cesty. 

30.8.2017

OBRAZEM: Marie Skleničková oslavila stovku

Nové Strašecí – Sté narozeniny oslavila v Domově seniorů v Novém Strašecí Marie Skleničková. Ještě nedávno žila doma v Sýkořici, od jara v domově seniorů. Tuto velkou událost s Marií Skleničkovou slavili obyvatelé i zaměstnanci domova.

29.8.2017

V Novém Strašecí opraví dvě sportoviště najednou

Nové Strašecí - Opravy se dočkají hned dvě novostrašecká sportoviště. Novou podlahu a strop dostane sportovní hala Bios. Opravu čeká také sportovní centrum v bývalé školní družině Na Kocourku.  

29.8.2017

Bankomat? Ne všude si ho můžou dovolit

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Vybrat si peníze ze svého účtu je běžná věc, stačí zajít k bankomatu. Ve městě. Jen v Rakovníku je bankomatů devět, v Novém Strašecí tři. Ale v Jesenici už jen jeden. Získat hotovost v menších obcích je problém, pokud se lidé nedostanou denně do města.

28.8.2017

FOTO: Poslední štok padl ještě před polednem

Kolešovice - Celkem osmdesát věrtelů chmele načesali letos česáči na tyčové chmelnici. Převážně domácí usedli ke košům už v osm ráno, po dobré snídani, kterou připravily kolešovické ženy. Kolem desáté přišly na pomoc rodinné kombajny, kamarádi a rodinní příslušníci, takže věrtele rychle přibývaly. 

28.8.2017

Historickou věž radnice nahradí přesná replika

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ – Historická budova radnice, nejdůležitější památka ve městě, dnes sídlo základní umělecké školy je v těchto dnech bez dřevěné věže. Ta stojí dole na chodníku. Celá střecha i s věží se totiž opravuje. Střecha dostala nové trámy, pozednice i vyzdívky pod nimi. Na střechu se vrátí i dřevěná věž, přesněji řečeno její přesná replika. Stará stavba je nenávratně napadená plísní a dřevokazným hmyzem. 

27.8.2017

FOTO: Vydali se po stopách zeleného zlata

Mutějovice – Proč se vlastně v Mutějovicích pěstuje chmel, jak se mu tady daří, kde všude se z něj vaří pivo a další zajímavosti se dozvěděli účastníci vlastivědné vycházky Po stopách chmele, která byla součástí oslav šesti set osmdesáti let od první písemné zmínky o obci Mutějovice. Připravili ji členové Spolku pro Mutějovice a Zem-Invest Mutějovice.

27.8.2017

Jak na ekologickou domácnost prozradil workshop

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Přírodní vůně olivového mýdla, esenciálních olejíčků ale třeba i obyčejného octa, který se používá v kuchyni, se sobotní dopoledne nesly RakoZahradou. Konal se na ní totiž tvořivý kurz o výrobě ekologických čisticích prostředků do domácnosti. A to od pracího prášku až po gelu na mytí nádobí.

26.8.2017

FOTO: Na táboře si každý postavil letadlo

Rakovník - „Tady je nějaká boule, asi tříska, zkus ji odstranit. Vezmi si skalpel, nůž je na to moc tupý,“ radil Jan Kratochvíl, jeden z vedoucích tábora rakovnických leteckých modelářů na letišti Honzovi Veselému, který si tu dodělával model letadla Vipan.

26.8.2017

Přechody pro chodce na náměstí chybějí

Rakovník – Na Husově náměstí v Rakovníku je na silnicích po obou jeho stranách několik třířadých bílých kostek. Někteří občané města je mylně považují za řádné přechody pro chodce.

25.8.2017

Na Věži smrti se drtil uran. To bylo peklo

Hřebečníky – Vlastimil Gaier z Hřebečníků prožil část svého mládí v Leopoldově, na Borech i v Jáchymově, kam se dostal jako politický vězeň v roce 1948. Díky své houževnatosti a životní síle tu přežil devět let. Na svobodě se dokázal zapojit do běžného života. Oženil se a má syna. Je členem Konfederace politických vězňů ČR.

25.8.2017

Oprava Sportovní ulice zasáhla řidiče i chodce

Rakovník – Rakovničtí, ale i přespolní řidiči musí zbystřit. Z ulice Dukelských hrdinů už je opět obousměrka. Auta jedoucí z centra města tu ale bude možné míjet jen pár dní. Jde totiž o provizor-ní řešení kvůli dokončování rekonstrukce Sportovní ulice, která trvá už od jara.

24.8.2017

Ivo Urban: Otu Pavla jsem znal od dětství. Byl to výborný kluk

Branov /ROZHOVOR/ – Ivo Urban se narodil v roce 1931. Hrál fotbal za Duklu Praha jako záložník. Několikrát za život se potkal s Otou Pavlem. Po letech na něj zavzpomínal na Branově.  

24.8.2017

OBRAZEM: Děti se přesvědčily o tom, že Les nejsou jen stromy

Slaný - Jako v úlu si mohl připadat ten, kdo navštívil dětskou naučně rukodělnou akci v Knihovně Václava Štecha ve Slaném. Pro malé i větší zájemce se pořádala v rámci (ne)obyčejných prázdnin s knihovnou akce s názvem Les nejsou jen stromy.

24.8.2017

V Jesenici vybudují bowling a bar

Jesenice - V nově zrekonstruovaném kulturním domě v Jesenici, kde kromě tanečního sálu je také městská knihovna a loutkové divadlo, by měl vzniknout další prostor pro hraní bowlingu.

24.8.2017

Výnos odhadují chmelaři jako lepší průměr

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ -  I přes nepěkné vyhlídky na jaře, kdy chyběla voda, výnos chmele zatím chmelaři odhadují na průměrný. Loňský rekord 1,6 tuny z hektaru rozhodně nepadne. Situace se ale může lišit podle lokalit.  

23.8.2017

Pěstitel: Masožravky mohou na kuchyňském parapetu posloužit jako mucholapky

Lužná /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Františka Pazderu z Lužné vždy přitahovaly rostliny něčím zvláštní. Před mnoha lety začal pěstovat masožravé rostliny. Ty mu z velké části naplňují volný čas. Jejich tajemný svět poodhalil v rozhovoru.   

23.8.2017

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Rakovnický deník

Rakovník  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

23.8.2017

Piano se do průchodu vrátí na jaře

Rakovník – Kde je piano, ptají se Rakovničané, když procházejí kolem radničního průchodu. Právě ten je totiž v současnosti v rekonstrukci, a tak v jeho prostorách nemůže hudební nástroj stát. Práce na opravách by však měly nejpozději k poslednímu říjnu skončit a piano se do prostor opět vrátit. 

22.8.2017

Poplatky za psy na úklid exkrementů nestačí

Rakovnicko - Psí exkrementy ležící v trávníku, mnohdy i u dětských prolézaček nebo uprostřed chodníku, nejsou ve městech něčím výjimečným. Podle zkušenosti zastupitelů a radních se s nimi těžko bojuje. Vždy záleží na majitelích psů. Argument některých lidí, že když platí poplatek za psa, ať město zajistí úklid exkrementů, rozhodně neobstojí.  

22.8.2017

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Od e dneška do 3. září se výluka rozšíří.  

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2017

Český mák je falšován technickým z dovozu

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Po propadu výnosu obilovin a řepky zemědělci na Rakovnicku odhadují více než o třetinu nižší výnos máku oproti loňskému roku, což znamená další ekonomické ztráty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení