VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

4.7.2017

Hospodám po měsíci zákazu klesají tržby

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ -  Až o třetinu menší tržby hlásí některé hospody po měsíčním zákazu kouření. Podle několika hospodských by rozhodnutí mělo být na nich samotných, zvláště v hospodách, kde se nevaří a lidé tam zajdou vyloženě jen na pivo a cigaretu. Zákaz se nelíbí hlavně majitelům hospod, protože objekt je jejich a zákon jim nakazuje, co mohou či spíše nemohou v soukromém majetku dělat.

3.7.2017

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Rakovnický deník

Rakovník  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

3.7.2017

Svíčky za padlé u Zborova se rozhořely v neděli večer

Střední Čechy - V neděli večer se rozhořely po celé republice i v Rakovníku svíčky za padlé u Zborova. Obce i města si připomenuly své rodáky, kteří padli u tohoto ukrajinského města, a to nejen československé legionáře, ale i Čechy a Slováky, kteří tu padli v rakousko-uherských stejnokrojích.

3.7.2017

Opozice: Nechceme haly u rozhledny a chat

Nové Strašecí - Průmyslové haly těsně u rozhledny Mackova Hora a u barokní kapličky. Podle právě připravovaného územního plánu by tam mohly stát už za několik let. Situace se nelíbí členům opozičního klubu novostrašeckého zastupitelstva Společně pro Nové Strašecí a Pecínov. Proto podávají připomínku kvůli změnám, které nastaly v připravovaném územním plánu od jeho prvního veřejného projednávání v roce 2015.

2.7.2017

Petrovicemi řidiči kvůli uzavírce neprojedou

Rakovnicko - Stovky řidičů si musí v těchto dnech zajet až několik desítek kilometrů navíc. A to kvůli úplné uzavírce obce Petrovice na Rakovnicku. Obec je neprůjezdná od pondělí z důvodu budování nové kanalizace. První část uzavírky bude trvat až do konce července.

30.6.2017

Odměna za vysvědčení? Hračky, zmrzlina i muzikál

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Stejně jako po celé republice se i v Rakovníku dnes školáci loučili se školním rokem. Před školami už od brzkého rána postávaly nejen hloučky studentů, ale také rodičů a prarodičů, kteří čekali na to, až se jim jejich dítě přijde s vytouženým vysvědčením pochlubit.

30.6.2017

S vysvědčením rozdávali učitelé i milá a povzbudivá slova

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Slavnostní fanfárou začalo v první třídě 2. základní školy v Rakovníku rozdávání vysvědčení. Učitelka jiřina Daliborová měla pro všechny žáky milá a povzbudivá slova a také samou chválu, protože rozdávala téměř všechna vysvědčení se samými jedničkami.

30.6.2017

OBRAZEM: Ředitel ocenil nejlepší studenty

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ – Stejně jako každý rok, tak i letos studenti i učitelé Gymnázia J.A. Komenského v Novém Strašecí slavnostně ukončili školní rok v Novostrašeckém kulturním centru. Ředitel gymnázia Richard Spiegl ocenil studenty, kteří studují s vyznamenáním.

29.6.2017

OBRAZEM: Silné deště zasáhly také Rakovník

Rakovník  /FOTOGALERIE/ – Od středečního večera na území Rakovnicka dorazily silné vytrvalé deště, které neustávají ani dnes. Nekomplikují přitom pouze dopravu nebo venkovní akce studentů pořádané ke konci školního roku, ale třeba také tradiční čtvrteční trhy na Husově náměstí. Tam se dnes sešla všehovšudy hrstka stánkařů. Před polednem stály na náměstí stánky už pouze dva.

29.6.2017

Skočte si na pískovnu nebo k jezu. V horku se svlažíte a užijete si přírodu

Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 

29.6.2017

OBRAZEM: Školáci vyjeli na Olešnou

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Na cyklistický výlet před koncem školního roku si vyjeli čtvrťáci 1. základní školy v Rakovníku. Vypravili se na Olešnou. Trasu už dobře znali, protože loni se tam vydali pěšky při šipkované.

29.6.2017

Restaurátorka: Renesančních náhrobníků je u nás málo

Všesulov /FOTOGALRIE/ - V kostele sv. Martina ve Všesulově se bude restaurovat pět polychromovaných renesančních náhrobníků. Práce se ujme restaurátorka Helena Štěrbová.

29.6.2017

Na opravy kostelů se využívají dotace i sbírky

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Kostely, dřívější dominanty obce, jsou dnes mnohde v žalostném stavu. Jako by se zapomnělo, že jsou to nejen církevní stavby ale také kulturní památky a do obcí zkrátka patří. V posledních několika letech se ale kostely nejen otvírají, ale také postupně opravují.

28.6.2017

Knihovnu možná využijí děti s handicapem

Jesenice - V budově, kterou užívá Základní škola, Mateřská škola speciální a škola Praktická jsou žáci namačkáni a využívají doslova každý kout. Situaci by mohl vyřešit uvolněný objekt po městské knihovně. Ta je totiž už v moderních prostorách zrekonstruovaného kulturního centra. Město i z toho důvodu hledá pro bývalou knihovnu využití.

28.6.2017

Z obchodní akademie odchází další učitel

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ani po týdnu od protestního pochodu městem, kterým studenti Masarykovy obchodní akademie (MOA) ale i veřejnost chtěli vyjádřit nesouhlas se současným vedením školy a zároveň podporu učitelům, se situace na škole nelepší. Včera navíc potvrdil svůj odchod další vyučující, Marek Pavlík.

27.6.2017

Nový videoklip láká do Rakovníka turisty

Rakovník - Město se na novou turistickou sezonu připravilo novým oficiálním videoklipem, který má zvýšit atraktivitu města. Prezentační video, na kterém se autorsky podílel i zastupitel Milan Zimmermann, zpracovala firma Petr Vinše za 48 tisíc korun.

27.6.2017

Chodníky na hřbitově budou brzy kompletní

Rakovník - Městský hřbitov v současnosti prochází velkými změnami. Do jeho úprav bylo jen letos investováno milion korun. Nově vedení města rozhodlo o kompletní opravě chodníků, která se doposud týkala jen části z nich.

26.6.2017

Dopravu v Jesenici zkomplikuje uzavírka

Jesenice - Obyvatele Jesenice i projíždějící řidiče čeká velká komplikace. Hlavní průtah městem, silnice Plzeňská, a na ni navazující Žatecká, by se měla opět opravovat. Přitom se na nich pracovalo už v roce 2012. Ukázalo se ale, že má nestabilní podloží, proto už nyní je plná záplat.

26.6.2017

Od zmalovaných fasád pomáhají legální plochy

Region /FOTOGALERIE/- Graffiti. Ozdoba nebo ostuda měst? Pohled na ně je pokaždé jiný. Sprejeři mohou být postrachem města, nebo se jejich obrazy mohou dostat do galerie. Za malování po zdech, kde to není povoleno, jim hrozí až tři roky vězení. Někde na jejich dopadení vypisují finanční odměny. Své kouzlo a opodstatnění mají legální plochy. S nimi v některých městech divoké sprejerství téměř skončilo.

26.6.2017

Graffiti není boj o území, ale boj se šedí

Střední Čechy – Jan „Dooky" Cafourek začal malovat graffiti asi v sedmnácti letech. Dnes už to téměř nedělá. Ale stál u zrodu první legální graffity plochy v Rakovníku a u RAKO JAMU.

25.6.2017

OBRAZEM: Branovský přívoz je v plném provozu

Branov – Víkend s letními teplotami přilákal do Luhu pod Branovem velké množství návštěvníků, takže převozníci měli plné ruce práce. Zvlášť v sobotu při Pochodu Krajem Oty Pavla dolu k řece sešel téměř každý. Někteří lidé neodolali a zaplavali si v Berounce. Voda byla prý příjemně teplá. Převozníci na branovském luhu dosud převáželi jen o víkendech. O prázdninách to bude každý den. Stačí zazvonit na kolejnici.

25.6.2017

OBRAZEM: Na školáky děti pasovali piráti

Ruda – S devíti školáky se slavnostně rozloučili v Mateřské škole Ruda. Slavnost se letos uskutečnila při pěkném pěknému počasí venku na zahradě.

25.6.2017

Na obchodní akademii napětí přetrvává

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Vyhrocenou situaci na Masarykově obchodní akademii (MOA), která vedla studenty ke středečnímu protestnímu pochodu městem, měla uklidnit jednání jeho organizátorů a ředitelky školy Radky Soukupové.

24.6.2017

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

24.6.2017

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Pivo jedinečných chutí a k tomu pestrá směs lidových a dechových písní to vše vytvořilo příjemnou atmosféru oslav pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě. Návštěvníci ochutnávali pivo z osmi malých pivovarů rakovnického, kladenského a plzeňského regionu.

23.6.2017

Hasiči po bouřce odstraňovali padlé stromy

Rakovnicko – Celkem pětkrát vyjížděli hasiči na Rakovnicku, aby odstranili následky bouřky v noci ze čtvrtka na pátek.

23.6.2017

OBRAZEM: Darovat krev je radost i milé setkání

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Dlouhá fronta dobrovolných dárců krve se ve čtvrtek už od šesti hodin od rána tvořila před odběrovou místností v Masarykově nemocnici v Rakovníku. Před půl osmou se k odběru dostavilo sedmdesát osm dárců a přicházeli další.

23.6.2017

Voda mizí, některé obce ji musí dovážet

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Na Rakovnicku už téměř tři týdny pořádně nezapršelo a tropické teploty situaci ještě zhoršují. V některých obcích jsou už nyní lidé téměř bez vody. Kvůli nízkému průtoku vydalo město Rakovník 21 .června na základě rozhodnutí Povodí Vltavy až do odvolání zákaz odběru povrchových vod z toků a nádrží pro účely mytí aut, zalévání hřišť, trávníků, napouštění nádrží a bazénů.

22.6.2017

Postihy za účast na demostraci studentům nehrozí. Nutností je ale omluva absence

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Za účast v protestním pochodu studentů Masarykovi obchodní akademie Rakovník hrozí neomluvené hodiny, a to v případě, že si nezajistí řádnou omluvu.

21.6.2017

OBRAZEM: Řeka ožila prvními vodáky

Roztoky /FOTOGALERIE/ – Horké letní počasí přilákalo k řece Berounce první milovníky sluníčka a pohody. I když je nyní v řece málo vody, protože na Rakovnicku už nezapršelo nejméně čtrnáct dní, do vln se vrhli také první vodáci. Chaty kolem řeky už navštívili chataři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení