VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

19.8.2017

Potíž pro Jesenické. Pošta chce rušit pobočku

Jesenice - Nad pobočkou pošty v Jesenici stále visí otazník. Česká pošta ji chce pro nevytíženost zavřít a nahradit ji Poštou Partner. Téměř celé náklady na provoz by nesl městský úřad.  

18.8.2017

Vzpomínky na povodně. Všechno jim zničila voda

Rakovnicko - V chatě za pilou v Kostelíku u Berounky prožili manželé Danuše a Luděk Macourkovi z Rakovníka celý společný život. Luděk ji má po svých rodičích. Stojí tu od roku 1958.  

18.8.2017

Předzahrádek u restaurací nijak nepřibylo

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Protikuřácký zákon je v platnosti už téměř tři měsíce. Kromě nezakouřených vnitřních prostor restaurací a hospod ale mnoho změn nepřinesl. Letní počasí zatím nahrává restauratérům. Kuřáci našli azyl na předzahrádkách.  

18.8.2017

Byl to boj o holý život, vzpomíná na povodně mlynář Petr Čech

Šlovice /FOTOGALERIE/ - Ničivé povodně v roce 2002 se nevyhnuly ani historicky a kulturně cenným památkám. Jednou z těch, které na velkou vodu značnou měrou doplatily, je i Čechův mlýn ve Šlovicích, o nějž se stará mlynář Petr Čech. Ten s velkou dávnou nostalgie i smíření vzpomínal, jak ho se ženou povodně před patnácti lety málem připravily o život. 

17.8.2017

Lidé se naposledy rozloučili se zesnulým řidičem

Rakovník - Ve čtvrtek v 11 hodin se rodina, příbuzní, kamarádi a spolupracovníci přišli naposledy rozloučit do smuteční obřadní síně v Rakovníku s Karlem S. z Pavlíkova, který tragicky zemřel při nehodě autobusu v pátek 4. srpna v severoitalském údolí Val di Non. 

17.8.2017

Pila v Kostelíku se z povodní nevzpamatovala

Kostelík /FOTOGALERIE/ - Povodeň v srpnu 2002 napáchala v pile Kočkův mlýn v Kostelíku milionové škody. Voda zaplavila zařízení, které majitelé nestačili odvést. Nikdo tak velkou vodu totiž nečekal, jen dvacetiletou nanejvýš padesátiletou.

17.8.2017

Senomatské náměstí změní šest milionů korun

Senomaty /FOTOGALERIE/ -  Stavební práce na rozsáhlé rekonstrukci náměstí Karla Buriana v Senomatech, které zásadně změní tvář, jsou v těchto dnech v plném proudu. Ještě letos by měl v centrální části proudit malý potok, ústící do jezírka. Tak by měl vypadat vodní prvek, se kterým projekt počítá. Pod náměstím je totiž až metr dvacet spodní vody, takže se vodní prvek přímo nabízí.  

16.8.2017

Novostrašečtí přivítali návštěvu z Belgie

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ - Milou návštěvu, paní Pudil z Belgie, přivítali na Městském úřadu v Novém Strašecí. Její návštěva měla pádný důvod, protože má kořeny v Pecínově. Její matka, rodačka z Pecínova, odešla v roce 1926 za prací do Belgie.

16.8.2017

Dům v Křivoklátu ze 17. století potopu ustál

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Tady byste seděla pod vodou. Voda sahala až k lávce,“ vzpomínala Miluše Krausová s manželem Vladimírem na zahradě svého domku z roku 1651. Domek stojí v ulici V Rybářích. Od řeky ho dělí jen pěkná zahrada. S velkou vodou tedy museli jeho obyvatelé vždy počítat. Přestože tady Krausovi bydlí jako pátá generace, tak velkou vodu, jako 13. srpna 2002, nikdo nezažil.  

15.8.2017

Práce na zateplení školní jídelny pokračují

Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ – Naplno se v těchto dnech pracuje na zateplení školní jídelny Základní školy v Novém Strašecí. „Hlavní práce, jako je výměna oken a oprava vchodu by měly být hotové do konce prázdnin, aby jídelnu mohli využívat žáci se začátkem školního roku. Zateplení budovy pak zhruba do poloviny září,“ informoval starosta města Karel Filip. 

15.8.2017

Povodeň prověřila mezilidské vztahy

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Povodeň v roce 2002, která kulminovala 13. srpna, lidem kolem Berounky hodně vzala a zároveň i dala. Prověřila mezilidské vztahy a obce po ní získaly lepší tvář, například Roztokám více pomohla, než uškodila. Ukázalo se i výborné fungování samosprávy. Obrovský kus práce odvedli dobrovolní i profesionální hasiči. Lidé se z velké vody poučili a přibyla i mnohá protipovodňová opatření.  

14.8.2017

Rekonstrukce bazénu snad začne ještě letos

Rakovník - Zanedlouho bude znám vítěz tendru na rekonstrukci městského plaveckého bazénu v Rakovníku. Do vypsané soutěže se přihlásily dvě firmy.  

13.8.2017

Lubeňák pokořila i Kleopatra se svou družinou

Lubná /FOTOGALERIE/– Titanik, originální plavidlo s krásnou Kleopatrou a její dívčí družinou a další se projížděli v sobotu na rybníku Lubeňáku při třetí neckyádě, aneb Pokoření Lubeňáku. Všichni museli obeplout velikou bóji vzdálenou několik desítek metrů od břehu. A pádlovali jako o život, protože plavbu ztěžoval čerstvý vítr. I tak to posádky plavidel zvládli. 

12.8.2017

Velkou povodeň před 15 lety nikdo nečekal

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Před patnácti lety zasáhly Rakovnicko, hlavně v okolí Berounky, mohutné povodně. Předcházely jim několikadenní vydatné deště. Podle vzpomínek pamětníků i novinových zpráv, na Berounce byla nejhorší situace 13. srpna.  

12.8.2017

Policisté rozdávali řidičům nealkoholická piva

Rakovník – Aby policisté rozdávali při kontrolách řidičům piva, se jen tak běžně nestává. Když jde ale o ta nealkoholická, navíc v rámci akce Řídím, piju nealko pivo!, pak je to v pořádku. Jde totiž o celorepublikovou kampaň, která má řidiče přivést k zodpovědnému přístupu k pití alkoholu, zvláště pak pivu.

11.8.2017

OBRAZEM: V Rakovníku opraví hradební zeď u mateřinky

Rakovník – První Mateřská škola V Hradbách se přes léto dočká nejen rekonstrukce vnitřních prostor, ale také těch venkovních. Novou fasádu už má, proto se pozornosti bude těšit hradební zeď, která dala lokalitě školy její jméno.

11.8.2017

Začátek školního roku stojí rodiče tisíce korun

Rakovník /INFOGRAFIKA/ - Desky na písmena a číslice, tužky, mazací tabulku s fixou, obaly na sešity, cvičební úbor a boty, švihadlo, látkové sáčky a vše podepsané. Tyto a další pomůcky nakupují v těchto dnech rodiče prvňáků. Seznamy dostali už před prázdninami na informační schůzce.  

11.8.2017

OBRAZEM: Dětem se nejvíce líbily hry a jízda na toboganu

Nové Strašecí – Řízek a pitíčko ze školní kuchyně dostaly jeden den k obědu děti na příměstském táboře při domu dětí a mládeže v Novém Strašecí. 

10.8.2017

Ředitelka Masarykovy obchodní akademie rezignovala

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ve čtvrtek 10. srpna se na svou funkci rozhodla rezignovat ředitelka MOA Rakovník Radka Soukupová. Stalo se tak necelé dva měsíce poté, co studenti školy v ulicích města protestovali proti tomu, jak školu vedla. Rezignaci předala do rukou krajskému radnímu Janu Skopečkovi.

10.8.2017

Letošní houbařská sezona? Zatím žádná sláva

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ – K pozdnímu létu výlety na houby prostě patří. Jenže se zdá, že letošní houbařská úroda moc velká nebude. Hub je totiž málo a navíc rostou jen v určitých pásmech.

9.8.2017

Oprav na městském hřbitově se ujme firma z Holedeče

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Stavební práce na odvodnění severní části městského hřbitova a pokládce nových povrchů provede společnost Michal Bajušev z Holedeče za celkovou cenu skoro 1,65 milionu korun. Zhotovitele pro opravy na hřbitově nově vybrala rada města.

9.8.2017

Obce uklízejí lidé, kteří jsou dlouho bez práce

Rakovnicko - Úklid veřejných prostranství nebo sekání trávy v mnoha obcích na Rakovnicku vykonávají v těchto dnech také pracovníci při veřejně prospěšných pracích (VPP). Na ně jsou umisťovány zejména uchazeči, kterým nelze pro jejich individuální znevýhodnění na trhu práce zajistit uplatnění jiným způsobem.  

8.8.2017

Karel byl prima chlap, vzpomínají na tragicky zemřelého řidiče autobusu kolegové

Rakovník – Tragická událost z pátečního dne zasáhla kromě rodiny a nejbližších také všechny, kdo zemřelého Karla S. z Pavlíkova znali. Osudný se tomuto zkušenému řidiči autobusu stal zájezd do severoitalského údolí Val di Non. Autobusu, který řídil, zřejmě selhaly brzdy, a tak asi kilometr před cílem spolu s třicítkou cestujících na sedadlech najel Karel S. do travnatého protisvahu ve snaze autobus nouzově zastavit. Náraz ho ale vymrštil ven. Jako jediný nehodu nepřežil. 

8.8.2017

Klid v prostranství Na Sekyře je dočasný

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na revitalizaci prostranství Na Sekyře se začalo pracovat na jaře. Nejdříve z prostoru zmizely sochy bronzových koní. Poté umělecká díla nahradil bagr. Nyní zde ale panuje podezřelý klid.  

7.8.2017

Další kruhový objezd zřejmě jen tak nebude

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Kruhové objezdy. Usnadňují dopravu v místech, kde dříve bývaly složité a nebezpečné křižovatky. Jejich hlavním pozitivem je kromě relativní bezpečnosti také plynulost provozu. Ne všude jsou ale k vybudování kruhových objezdů vhodné podmínky. Kde všude by v Rakovníku mohly být?  

7.8.2017

OBRAZEM: V první základní škole vyměňují okna

Rakovník - Historiská budova 1. základní školy v Rakovníku bude mít se začátkem školního roku nová okna. Jsou dřevěná a odpovídají přesně těm původním. Jejich výměnu konzultovali pracovníci oddělení památkové péče rakovnického Městského úřadu, protože škola stojí v památkové zóně. 

5.8.2017

Řidič autobusu z Rakovnicka, který zahynul v Itálii, se zachoval jako hrdina

Rakovnicko - Řidič Karel S. z Pavlíkova na Rakovnicku, který zahynul při páteční nehodě svého autobusu v severoitalském údolí Val di Non, se stal jedinou obětí osudového karambolu.

5.8.2017

Pošta chce zavřít pobočku v Kolešovicích

Kolešovice - Obyvatelům Kolešovic hrozí, že budou bez služeb České pošty. Místní pobočka by měla být zavřená a služby má nahradit Pošta Partner. Ta je podle České pošty plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou.  

AKTUALIZOVÁNO
4.8.2017

Tyršák po požáru znovu provizorně otevřel

Rakovník /FOTOIGALERIE/ - Už je to skoro měsíc, co v areálu Tyršova koupaliště pohltily plameny přízemní budovu známou jako Kongo. Nešťastná událost z neděle 16. července zasáhla nejen rakovnické obyvatele, ale zvláště provo-zovatele přírodního koupaliště Romana Jaška.  

3.8.2017

OBRAZEM: Auto a vybavení rynholeckých hasičů si děti důkladně prohlédly

Rakovník – Více jak čtyřicet dětí prožívá v tomto týdnu prázdniny na příměstském táboře při Domu dětí a mládeže v Rakovníku. Od pondělí je čekal pestrý program. Například hned první den navštívily Rabasovu galerii v Rakovníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení