VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

7.6.2017

Koně jsou předražení, vytýká městu opozice

Rakovník - Sochy bronzových koní v Rakovníku opět budí emoce. A to i přes to, že na prostranství v ulici Na Sekyře nyní kvůli revitalizaci nestojí. Nejde totiž o dílo, ale o cenu 2,7 milionu korun, za kterou město koně odkoupilo od jejich autora Michala Gabriela.

6.6.2017

Vzhlednější náměstí: Novostrašečtí si vybrali nový vodní prvek

Nové Strašecí – Zlepšit alespoň z části vzhled Komenského náměstí byl hlavním důvodem vyhlášení soutěže o nejlepší vodní prvek. V této chvíli má už soutěž své vítěze.

5.6.2017

Plaveckému bazénu v Rakovníku snad svítá naděje

Rakovník – Kvůli průtahům ve výběrovém řízení na zhotovitele se rekonstrukce rakovnického plaveckého bazénu opět zbrzdila o několik měsíců. Nyní ale areálu svítá nová naděje. Město totiž opětovně vypsalo tendr na jeho modernizaci. 

4.6.2017

Konec vylidněnému náměstí: Novostrašečtí vyhlásí soutěž o nejlepší obchod

Nové Strašecí – Další soutěž se chystají vyhlásit na novostrašecké radnici. Po soutěži o nový vodní prvek na Komenského náměstí se bude soutěžit o Obchod roku. Návrh vzešel od zastupitelky Elišky Kodyšové.

2.6.2017

Oprava rakovnického hřbitova: město investovalo miliony

Rakovník – Polorozpadlé hřbitovní zdi, neudržovaná zeleň a neschůdné přístupové cesty. I to je realita řady městských hřbitovů. Toho rakovnického se to ale netýká. Město do jeho úprav jen za tento rok investovalo téměř milion korun.

2.6.2017

FOTOGALERIE: Dětský den oslavili společně

Jesenice – Setkání dětí všech jesenických škol při oslavě jejich svátku je v Jesenici už dobře zavedenou tradicí. Děti i s rodiči a přáteli k sobě na dvůr internátu pozvou žáci Střední integrované školy v Jesenici a připraví pro ně část programu.

2.6.2017

Kdo si dnes zapálí, je spíše hlupák, říká odnaučený kuřák Václav Fišer

Rakovník -  Sedmdesátiletý Václav Fišer z Rakovníka začal kouřit ve svých osmnácti letech. Před třinácti lety se ale rozhodl ze dne na den přestat. Cigareta mu nechybí. Naopak. Lituje, že s tímto zlozvykem vůbec kdy začal.

2.6.2017

Lidé si zvykají kouřit na předzahrádkách

Kladno - V kladenských restauracích zatím není kvůli takzvanému protikuřáckému zákonu žádný přetlak na předzahrádkách znát. Když jsme se zeptali na názor jednoho štamgasta v kladenské Gambrinus fotbalové hospodě, jen mávl rukou, utrousil, že je škoda slov se o tom bavit a odešel si pro další pivo.

2.6.2017

Pěstovat rostliny se učí v zahradě i třídě

Rakovnicko – Kluci z šestého ročníku s chutí ryli záhon pro pěstování zeleniny. Pomáhali tak žákům prvního stupně. Další pleli trvalky u altánu, jiní zalévali záhony. To je obrázek školní zahrady 3. základní školy v Rakovníku při hodině pracovních činností. Předmět má tři části a jednou z nich je pěstitelství.

31.5.2017

Děti vystavují Rok v proměnách

Rakovník - Výtvarně nadané děti z Mateřské školy Vinohrady v Rakovníku uspořádaly pod vedením učitelky Jany Mikulcové výstavu svých nejlepších prací s názvem Rok v proměnách.

31.5.2017

Kolešovičtí postaví vodovod za padesát milionů

Dostatek - pitné a nezávadné vody by už měli mít obyvatelé obcí Kolešovice, Heřmanov i Zderaz. Po rozsáhlé výstavbě kanalizace obec totiž plánuje stavbu vodovodu. Obyvatelé dosud využívají vodu z vlastních studní, nebo vrtů, která má ale vysoký obsah dusičnanů a železa. Přitom v obci je základní a mateřská škola a domov seniorů.

30.5.2017

Spor v hnutí ANO. Rezignuje místostarosta?

Rakovník – Vedení rakovnické buňky hnutí ANO 2011 vyzvalo místostarostu města Miroslava Samaše k rezignaci. Hlavním důvodem je neplnění volebního programu. Miroslav Samaš nařčení odmítá a celou záležitost vnímá jako osobní spor.

29.5.2017

Nejtěžší otázky byly z pěstování rostlin, ale Michaela je zvládla

Rakovník – Michaela Ruprechtová z Ryšína, studentka Střední zemědělské školy v Rakovníku obor Chovatelství, skládala ve čtvrtek praktickou maturitní zkoušku. Měla několik částí. V jedné z nich musela vypočítat zásobu senáže v senážním žlabu, popsat technologii senážování, výživové hodnoty senáže i bezpečnost práce při vstupu do senážních věží.

29.5.2017

Chmelaři dohánějí skluz při zavádění chmele

Kněževes Minimálně o čtrnáct dní déle trvalo letos chmelařům zavádění chmele. Prodloužení termínu zavinily hlavně dlouhotrvající nízké teploty na začátku jara. Protože měl chmel dostatek vláhy, po oteplení nastartoval velmi rychlý růst. V této chvíli je ve většině firem zavádění chmele hotové.

28.5.2017

Hasiči i policisté měli cvičení v oráčovské věznici

Oráčov - Nález podezřelé zásilky s neznámým práškem byl námětem taktického cvičení Integrovaného záchranného systému ve Věznici Oráčov. Při něm si vnitřní postupy pro tento typ zásahu v areálu věznice procvičila Vězeňská služba ČR.

28.5.2017

Malí i velcí cvrnkali na Husově náměstí o Zlatou kuličku

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Osmdesát sedm malých i velkých účastníků si v sobotu dopoledne změřili svůj um v cvrnkání kuliček na Husově náměstí v Rakovníku v soutěži s velkou tradicí o Zlatou kuličku, kterou pořádá Dům dětí a mládeže za podpory města Rakovníka.

28.5.2017

Společně oslavili sto dvacet let župy Budečské

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Sto dvacet let sokolské Župy Budečské Sokolové oslavili velkým sportovním setkáním všech sokolských jednot v areálu Kolečko na Křivoklátě.

28.5.2017

Oprava cyklostezky v Rakovníku začne v létě

Rakovník - Nejen pro cyklisty, ale i pro všechny pěší, kteří se pohybují v okolí Rakovnického potoka, je tu dobrá zpráva. Oprava páteřní cyklostezky městem začne už letos v červenci. Město Rakovník už totiž má pro tento projekt vybraného zhotovitele.

27.5.2017

Do mateřské školy děti chodí už čtyřicet let

Panoší Újezd /FOTOGALERIE/ - Do Mateřské školy v Panoším Újezdě první děti vstoupily před čtyřiceti lety, přesně 15. dubna 1977. První ředitelkou byla Irena Vopatová. Tehdy měla škola dvě třídy, jednu v patře. Počet dětí klesl na jednu třídu začátkem devadesátých let, kdy je přestal do školy svážet autobus zemědělského družstva. Třída v patře nyní slouží jako ložnice a při velkých kulturních akcích s rodiči.

26.5.2017

FOTO: Hasiči měřili síly ve Hvozdě

Hvozd – Šestého května se ve Hvozdě uskutečnila okrsková soutěž v požárním sportu. V kategorii mužů obsadilo družstvo z Panošího Újezda 1. místo. Druzí byli hasiči z Krakova, třetí z Příčiny. V kategorii muži jednotlivci v běhu na sto metrů překážek zvítězil Tomáš Hubáček SDH Krakov, druhý byl Jakub Knor, SDH Panoší Újezd, třetí Jan Čech SDH Krakov. Za ženy soutěžilo jen družstvo z Krakova.

26.5.2017

Letos opraví veřejné osvětlení a návesní rybník

Hřebečníky - K obci Hřebečníky patří Týřovice, Novosedly, Újezdec a Šlovice. Z velké části jsou v nich chaty a chalupy. Celkem tu žije asi dvě stě padesát lidí. Zhruba stovka domů je trvale obydlených a asi tři sta je chat a chalup. Nejvíce jich je v Hřebečníkách a to více jak sto čtyřicet. V Týřovicích více než sedmdesát.

26.5.2017

Lidice slaví sedmdesát let novodobé historie

Lidice - Pět let po vyhlazení Lidic, v létě roku 1947 byl tři sta metrů od původní vesnice položen základní kámen nových Lidic. Postupně byla za velkého přispění dobrovolníků z celé republiky i zahraničí vybudována moderní vesnice čítající sto padesát domů.

25.5.2017

Letní kino začne promítat o několik dní později

Rakovník - Už několik dní se diváci z Rakovníka a okolí musí obejít bez kina. Promítací zařízení náhle ohlásila chybu a vypálilo se v ní několik desek.

25.5.2017

Studenti posbírali odpadky v Černém potoku

Rakovník - Studenti prvního a třetího ročníku střední zemědělské školy v Rakovníku oboru Ekologie a ochrana krajiny si tento týden vyhrnuli rukávy, obuly gumáky a vypravili se čistit koryto Černého potoka od ústí do Rakovnického potoka až po Průhon.

25.5.2017

Řepka přináší zisk, je po ní poptávka

Rakovník - Po roce 1989 postupně výrazně poklesla výměra brambor, cukrovky a hodně se omezila živočišná výroba. Proto zemědělci přestali pěstovat krmiva. Tím se uvolnilo místo pro řepku, po které byla poptávka nejen u nás, ale i v celé Evropě.

24.5.2017

Rakovnická nemocnice má nový speciální přístroj

Rakovník - Masarykova nemocnice v Rakovníku udělala další krok k zlepšení. Pořídila na radiodiagnostické oddělení (RDG) nový přístroj, který výrazně ulehčí pacientům s nutností rentgenového ozáření. Nové zařízení nahradilo dosavadní techniku starou dvaadvacet let.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2017

O Kajínkově propuštění rozhodl prezident v Lánech

Lány - Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek je pod drobnohledem novinářů už nějakou dobu a ještě dlouho bude. Díky prezidentské milosti v nejbližších hodinách opustí brány věznice v Rýnovicích. Prezident Miloš Zeman o tom rozhodl v úterý na zámku v Lánech. Kladenskému deníku to potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

23.5.2017

Oprava budovy rakovnického vlakového nádraží finišuje

Rakovník – Už tři měsíce trvá oprava hlavní budovy vlakového nádraží v Rakovníku. Práce na ní byly zahájeny v březnu letošního roku a končit by se mělo zhruba za měsíc. Cestující se tak už brzy mohou těšit na opravenou fasádu, nová okna i dveře.

23.5.2017

V částech regionu uhynula až třetina včelstev

Rakovnicko - Třináct procent včelstev uhynulo letos na Rakovnicku přes zimu. Špatné přezimování včelstev letos včelaři nepřičítají tuhé zimě. Ta naopak včelstvu prospívá. Ale takzvanému melicitóznímu, velmi tvrdému medu, který si včely hojně nanosily do úlu v loňském roce. 

22.5.2017

Podvodní opraváři mámí z důchodců peníze

Rakovník - Na Rakovnicku řádí podvodníci, kteří využívají důvěřivosti seniorů. Nabídnou jim opravu v bytě či domě a předem od nich vyberou peníze, aniž by bylo ve skutečnosti za co. Naposledy se dva neznámí muži vydávali za opraváře dveřních zámků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení