VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

10.4.2017

Kamioňáci nechtějí za parkování platit

Rozježděné krajnice silnic, kamion zaparkovaný na polní cestě, parkovišti u sídliště, či na návsi menší obce. Zkrátka, kde jen to jde. Tak parkují někteří řidiči kamionů.

10.4.2017

Provoz pošty Partner je drahý. Jeseničtí hledají další řešení

Jesenice – Podle předběžné finanční analýzy by město Jesenice muselo doplácet na provoz Pošty Partner, která by měla nahradit tu dosavadní, zhruba dvě stě padesát tisíc korun ročně ze své kasy. To se zastupitelstvům vůbec nelíbilo, proto hledají další řešení.

10.4.2017

Studenti z Nového Strašecí uspořádali benefiční koncert

Nové Strašecí - Studenti Gymnázia J. A. Komenského Nové Strašecí v neděli odpoledne uspořádali v rámci projektu Kdo jiný? organizace Člověk v tísni benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Výtěžek z akce šel na konto Domova seniorů v Novém Strašecí.

10.4.2017

Cyklisté pomohli sociálně handicapovaným dětem

Rakovník - Unie amatérských cyklistů pořádala v neděli 15. ročník cyklistického závodu První šlápnutí. Závod je součástí seriálu Sport pomáhá a výtěžek této akce jde na podporu sociálně handicapovaných dětí.

9.4.2017

Velikonoční jarmark si užili v Novém Strašecí

Nové Strašecí - Týden před Velikonocemi se v Městské galerii Viktora Olivy v Novostrašeckém kulturním centru konal druhý ročník Velikonočního jarmarku s tvořivými dílnami pro děti.

9.4.2017

Dobrovolníci uklidili břehy Berounky

Rakovnicko - V rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko vyjelo v sobotu na Berounku několik desítek vodáků. Konal se totiž již dvanáctý ročník Čisté Berounky. Při této příležitosti třiadvacet posádek, vybavených gumovými rukavicemi a igelitovými pytli, uklidilo celkem osmnáctikilometrový úsek podél řeky.

8.4.2017

Lentilky si v Německu vytančily zlato

Rakovník - S velkým úspěchem přijela děvčata country taneční skupiny Lentilky z 15. ročníku Mistrovství Německa v line dance Berlin Open. Jedenáct účastnic v mezinárodní účasti vybojovaly tři zlaté, jednu stříbrnou, dvě bronzové medaile.

7.4.2017

Jaro a počet srážek letos zemědělcům přejí

Rakovnicko - Dostatek zimní vláhy, jarní srážky, teplo a následné ochlazení, to je zatím téměř pro všechna pole na Rakovnicku ideální jaro.

7.4.2017

Řidiči kamionů nechtějí za parkování platit

Region - Rozježděné krajnice silnic, kamion zaparkovaný na polní cestě, parkovišti u sídliště, či na návsi menší obce. Zkrátka kde jen to jde.Tak parkují někteří řidiči kamionů. Zatímco policisté se snaží řidiče nerespektující silniční předpisy z těchto míst vyhnat, řidiči argumentují absencí odstavných ploch.

6.4.2017

Fotbalistou Rakovnicka se stal opět Jakub Sklenka. Zvítězil o parník

Rakovník – Po třech letech se vrátila anketa o nejlepšího fotbalistu okresu Rakovník a my vám nyní přinášíme jméno vítěze. Tím se stal opět záložník SK Rakovník Jakub Sklenka, který obhájil svůj tři roky starý triumf a porazil všech patnáct protivníků. Nasbíral téměř sto hlasů.

6.4.2017

Počasí láká do přírody, nastal čas pochodů

Slánsko - Češi odjakživa patřili k těm, kteří rádi poznávají po svých svět kolem sebe. Bohatá minulost Klubu českých turistů, který oslaví 130 let od svého založení, svědčí o tom, že jsme národem, který rád obuje pohorky, hodí si batoh na záda a vyráží vstříc novým dobrodružstvím.

6.4.2017

Do školy se teď dostanou i děti na vozíčku

Jesenice - Dostat se do objektu Základní školy v Jesenici na vozíku už by v budoucnu neměl být problém. Jeseničtí totiž plánují udělat svoji školu bezbariérovou, což by byla šance pro handicapované žáky. Překonat schodiště by žákům na vozíku pomáhaly plošiny.

6.4.2017

Bezpečnost Pražského hradu. Lidé ve frontách a výměny na pozici velitele stráže

Praha – V maskáčích či uniformách hlídají Pražský hrad a zámek v Lánech. Od loňského léta však vojákům přibyla práce kvůli bezpečnostním opatřením na Hradě. Problémem Hradní stráže však je, že se jí dlouhodobě nedaří vyřešit podstav svých členů.

6.4.2017

Diváci se dostali stopem až do Ohňové země

Rakovník - S dalším dílem oblíbeného Listování, které pořádá Městská knihovna v Rakovníku, diváci tentokrát vycestovali hodně daleko. Tomáš Poláček, redaktor magazínu Reportér, podnikl výpravu stopem přes Sibiř, Aljašku, USA a Kanadu přes Střední Ameriku až do nejjižnějšího města světa Ushuaia v Ohňové zemi.

6.4.2017

Školáky čekají přijímačky, poprvé jsou všude stejné

Region - Jednotné přijímací zkoušky se týkají všech typů středních škol zakončených maturitní zkouškou s výjimkou uměleckých škol a konzervatoří.Autorem zkoušek je společnost Cermat, která testy sestavila na základě novely školského zákona z loňského roku.

5.4.2017

První dáma navštívila Rakovnicko

Rakovník – První dáma Ivana Zemanová navštívila ve středu Rakovnicko. Nejprve svoji návštěvou poctila Střední integrovanou školu v Jesenici. Přivítali ji starosta Jesenice Jan Polák a ředitelka školy Eva Tomková.

5.4.2017

Na chodníky kolem karlovarky čekali lidé čtyřicet let

Rakovnicko - Projít podél silnice z Prahy na Karlovy Vary, řečené karlovarka, není jednoduché a někdy i životu nebezpečné. Ve většině obcí, které silnice protíná, bezpečnost obyvatel výrazně zlepšily chodníky. Někde byly po několikaletém marném čekání na dotace vybudovány z rozpočtů obce.

5.4.2017

Řidiči autobusů od stávky ustupují

Region – Řada řidičů autobusů v jihozápadní části Středočeského kraje se do plánované stávky ve čtvrtek nakonec nezapojí. Podle vyjádření oslovených podniků zajišťující autobusovou dopravu se podařilo splnit podmínky odborů a došlo k navýšení mezd řidičů.

4.4.2017

Nájemné z obecních bytů na opravy nestačí

Rakovnicko - Města stále vlastní desítky nebo dokonce stovky obecních bytů. Znamená to mimo jiné zátěž pro rozpočet. Proto se snaží byty prodat jejich nájemníkům. Ne vždy se to ale daří, protože v bytech často žijí lidé v seniorském věku nebo méně majetní obyvatelé.

4.4.2017

Větší města hyzdí desítky autovraků

Střední Čechy – Snad každý si v blízkosti svého bydliště, především na sídlišti většího města, může všimnout opuštěných aut. Rozbitá okna, prázdné pneumatiky a vybrakovaný interiér naznačují, že ze svého místa už nikdy po svých neodjedou.

3.4.2017

Krakovec zaujme milovníky architektury i rodiny s dětmi

Krakovec – Přestože je hrad Krakovec nejmenším z hradů Křivoklát a Karlštejn, které patří geograficky do přemyslovského královského hvozdu, nabízí tuto sezonu pěknou řádku akcí i zajímavostí.

3.4.2017

Dnes musíte odevzdat svá daňová přiznání

Region - Daňové přiznání za loňský rok je nutné podat nejpozději dnes. Na finančních úřadech se ale v podatelnách už dlouhé fronty nestojí. Každý, kdo vlastní datovou schránku jako fyzická osoba je povinen posílat přiznání k dani elektronicky.

2.4.2017

Velikonoční výstava nabídla tradiční výrobky

Kněževes – V minulém týdnu se opět uskutečnila velikonoční výstava v úřadu městyse Kněževes.

2.4.2017

Na daňové přiznání zbývá už jen pár dní

Region - V pondělí je poslední termín pro vyplnění a podání daňového přiznání za minulý rok. 

31.3.2017

Hlavním úkolem je opravit místní silnice

Pavlíkov - Letošní rok je ve znamení oprav místních komunikací.

31.3.2017

Rakovník moderní aplikace zatím nechystá

Rakovník - Nové moderní a chytré technologie už zdaleka nejsou jen doménou firem. Postupně je také zavádějí i města. Zatímco v Kolíně chystají v letošním roce několik vylepšení, v Rakovníku se musí občané spokojit se zřízením alespoň třech míst k připojení k internetu pro návštěvníky úřadu.

31.3.2017

Je náš region připraven na povodně?

Region -  Velká voda často přijde nečekaně, ovšem o to ničivější má následky. Jak jsou města i vesnice zabezpečeny proti povodním? Zatímco někde investují miliony, jinde jen situaci monitorují a doufají, že se jim velká voda vyhne.

30.3.2017

Po chmelu je hlad. Výměra chmelnic roste

Rakovnicko - Pěstitelům chmele se opět daří a zdá se, že krize kolem jeho pěstování chmele skončila. Výměra chmelnic v České republice se zvyšuje. V loňském roce to bylo o 153 hektarů. Na Rakovnicku bylo nově osázeno 77 hektarů.

30.3.2017

Stávka řidičů bude přesně za týden

Region - Vedení dopravních odborů vyzvalo v březnu ke stávce kvůli mzdám řidičů linkových autobusů. Včera byl konečně stanoven termín stávky na 6. dubna. Stávka bude trvat 24 hodin.

29.3.2017

Lidi trápí nedostatek vody. Starý vrt už nestačí

Rakovnicko - Napojení na vodovod stále není pro všechny obyvatele v obcích samozřejmostí. Někde jsou i v dnešní době odkázáni na vlastní studny, které ale v posledních suchých letech nestačily domácnosti vodou zásobovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies