VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

3.8.2017

Plynovod ve Sportovní ulici v havarijním stavu

Rakovník - Právě tak by se dal popsat důvod, proč se rekonstrukce Sportovní ulice protáhla zatím jen o jeden měsíc. Vše vysvětlila mluvčí radnice Alida Štulajterová.

3.8.2017

Při prodeji majetku už nemá rozhodovat cena

Rakovník - Minulý čtvrtek senátoři schválili novelu, která obcím a krajům dovoluje při prodeji majetku rozhodovat se nejen podle krátkodobé ekonomické výhodnosti. Znamená to mimo jiné to, že by obce moh-ly svůj majetek prodávat v některých případech levněji. Jenže za všechno se platí.  

2.8.2017

Tropické teploty a prach komplikují sklizeň

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Žně jsou v plném proudu. Zemědělci při slunečném počasí dohánějí skluz z minulého týdne. A právě tropické teploty mohou zkomplikovat sklizeň. Řepka je v tuto chvíli extrémně suchá. Při sklizni se zvedají mohutná oblaka prachu a hrozí vznícení. Podobná situace bude i u ozimých pšenic.  

1.8.2017

OBRAZEM: Děti zchladily salvy z vodního děla

Rakovnicko - Když si děti na příměstském táboře prohlédly zásahové auto a výstroj dobrovolných hasičů z Rynholce, s radostí se v nesnesitelném vedru nechaly zchladit vodou nejprve z hadice a nakonec i z vodního děla. Jeho salvy si doslova užívaly.

1.8.2017

Na obchodní akademii to stále vře. Nyní i kvůli webu

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Spory mezi studenty a vedením školy Masarykovy obchodní akademie Rakovník přetrvávají i během letních prázdnin. Jedním z posledních vyhrocených situací je ta týkající se správy webových stránek a facebookového profilu školy. Zatímco učitelka Kateřina Pelcová, která není kmenovým zaměstnancem školy, prohlašuje, že na škole již není chtěná a nelíbí se ji jednání ze strany vedení školy, ředitelka školy Radka Soukupová je tvrzeními zaskočena.

1.8.2017

Sezona je výborná. Kempy jsou plné

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Plné autokempy a většina míst rezervovaných dlouho dopředu hlásí vesměs všichni majitelé či provozovatelé kempů na Rakovnicku. Rekreanti si místa na příští rok často rezervují už při svém odjezdu. V mnoha případech také požadují stejnou chatu jako loni.  

31.7.2017

Rakovník by potřeboval kanalizaci jako metro

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Když před týdnem zasáhly Rakovník přívalové deště, ukázalo se, že některé jeho lokality nejsou na tak velké množství vody naráz připravené. Už tradičně se tvořily obrovské louže pod viaduktem směrem na Zátiší, zaplavené bylo tentokrát ale i Husovo náměstí.    

AKTUALIZOVÁNO
30.7.2017

Předvedli elegantní jízdu na starých bicyklech

Rakovnicko /OBRAZEM/ - Zpátky do minulosti přenesli o víkendu všechny návštěvníky Vlečky Kněževes členové Velociped bicykl klubu Doba minulá. V dobových kostýmech a samozřejmě na starých bicyklech tu přímo v areálu muzea předvedli retro Jízdu elegance. 

28.7.2017

Vladimír Škrlant: Festival je setkávání legend a také přátel

Skupá /FOTOGALERIE/ - Dvaadvacátý ročník Dobře utajené country ve Slabcích se blíží. Letos připadá na sobotu 12. srpna. Jeho prezident Vladimír Škrlant Deníku prozradil, na co se mohou návštěvníci těšit i něco z historie.  

28.7.2017

Konec stížností. Starou cestu ke kynologickému cvičišti nahradí asfalt

Rakovník - Obyvatelé Rakovníka žijící u cesty vedoucí ke kynologickému cvičišti už nebude trápit v období sucha prach ze zdejší cesty. Vedení radnice tu nechá za zhruba 2,36 milionu korun vybudovat asfaltovou cestu. Deníku to řekla mluvčí radnice Alida Štulajterová.  

27.7.2017

Sprejeři v Rakovníku řádí hlavně v létě

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Pro město i jeho občany je to určitě dobrá zpráva. Přestože posprejované či jinak pomalované budovy se, stejně jako víceméně v každém městě, najdou i v Rakovníku, není jich tu zdaleka tolik. Menšímu výskytu sprejerů, kteří by měli touhu svými malůvkami „ozdobit“ veřejná prostranství, svědčí i legální zeď na graffiti.  

26.7.2017

Rotunda na hradišti Budeč je nejstarší českou stavbou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Loď rotundy Petra a Pavla, která stojí na vyvýšenině nedaleko obci Zákolany na Kladensku, je vůbec nejstarší stavbou v Čechách. Archeologové navíc prokázali, že kopec nad zdejším Zákolanským a Týnickým potokem osidlovali naši předci už dokonce v devátém století před Kristem. Kromě toho je celé místo opředeno řadou legend o svatém Václavovi, ale také o silné energii  

26.7.2017

Medu je málo, včelaři zvyšují jeho cenu

Rakovník /FOTOGALERIE/ -  Zlatavý med je od pradávna považován za všelék. Není ale med jako med. Pro ten opravdu kvalitní a poctivý se proto vyplatí zajít si přímo ke včelaři. Zeptali jsme se proto čtyř regionálních včelařů, jak jsou na tom s letošní medovou snůškou.  

25.7.2017

Město Rakovník investuje do oprav budovy radnice

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Budova městského úřadu patří k vizitce každého města. Nejinak je tomu také v Rakovníku. Celkovou opravu vnější fasády už má radnice za sebou. Chybí jen nová střecha. A právě její oprava, která byla dlouhodobě v plánu města, začala v těchto dnech.  

24.7.2017

Oprava sběrného dvora spěje ke konci

Rakovník - S posledním srpnovým dnem by kromě prázdnin měla pro rakovnické občany skončit také stará podoba sběrného dvora. Právě do 31. srpna tohoto roku by totiž měla být hotova jeho celková rekonstrukce.  

23.7.2017

Kauza na Masarykově obchodní akademii: Jaký je názor hejtmanky?

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Přestože školní rok na Masarykově obchodní akademii (MOA) už pro studenty i učitele dávno skončil, problémy mezi nimi a vedením školy zůstávají nevyřešené.  

22.7.2017

Zjistili jsme pro vás: kde a za kolik zaparkujete na Rakovnicku

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty. Co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna.  

21.7.2017

Cyklování? To je dřina, ale především radost

Rakovník/FOTOGALERIE/ - Je to rarita mezi všemi cyklozávody v České republice, shodují se jeho účastníci i organizátoři. Žádná jiná podobná akce totiž nemá takový rozsah.  

20.7.2017

Strom v Bílichově spadl přes cestu, naštěstí nikoho nezranil

Bílichov /FOTOGALERIE/ - Velmi silné bouřky doprovázené přívalovými dešti se ve čtvrtek v podvečer nevyhnuly ani Kladensku. Nepršelo sice dlouho, avšak o to byl déšť intenzivnější. Takzvané počasí pod psa navíc dokreslovaly silné nárazy větru. V Bílichově na pomezí Kladenska, Rakovnicka a Lounska vítr dokonce lámal stromy. 

20.7.2017

Město zasáhly přívalové deště. Náměstí bylo pod vodou

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Přestože bouřky doprovázené silným deštěm předpovídali včera meteorologové na většině území, s tím, že bude pod vodou i Husovo náměstí v Rakovníku, počítal asi jen málokdo. Kolem půl páté odpoledne ale dorazily do města v bouřkových mracích silné přívalové deště a voda z nich během několika málo minut zaplavila obě strany náměstí.

20.7.2017

Sgrafit na Samsonově domě se ujímá restaurátor

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Jednu z nejstarších dochovaných staveb v Rakovníku, renesanční dům U Samsona, který dnes slouží jako galerie a kavárna, čeká v těchto dnech alespoň částečná oprava. Sgrafitovou omítku si vzal na starosti akad. sochař a zkušený restaurátor Jan Turský. Město se do opravy cenné výzdoby domu rozhodlo investovat celkem 195 a půl tisíce korun.

20.7.2017

Máslo zdražilo a stalo se luxusním zbožím

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Čtvrtkilová kostka másla. Pro mnohé neodmyslitelná potravina v ledničce, po které sahají i několikrát denně. Cena másla je ale nyní nejvyšší v historii.  

19.7.2017

Rakovnicko a černé skládky? Bohužel ano

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Narazit při procházce přírodou na pneumatiky, stavební suť či přebytky ze zahrady, které by mnohem lépe slušely kontejneru na bioodpad, to je bohužel smutná realita i na Rakovnicku.  

17.7.2017

Studie slibuje řidičům nová parkovací místa

Rakovník - Obyvatelé sídliště ve Spalově ulici v Rakovníku by v budoucnu už neměli řešit problém, kam zaparkovat své auto. Chystá se totiž projekt, který by měl dopravní situaci v této lokalitě výrazně zlepšit.  

16.7.2017

Pobodaná Lenka z Nového Strašecí by se mohla do vlasti vrátit už za týden

Nové Strašecí, Hurghada - Šestatřicetiletá Lenka C. z Nového Strašecí, která jako zázrakem přežila šílenství útočníka s nožem na pláži v egyptském letovisku Hurghada, se pomalu zotavuje ze svých bodnořezných poranění v káhirské nemocnici. Podle informací Deníku za ženou odletěla její matka, syn s přítelem zůstávají na místě. 

16.7.2017

Dobrovolní hasiči z Příčiny při sobě drží už 115 let

Příčina /FOTOGALERIE/ – Na sobotní den si v Příčině naplánovali hned tři oslavy. Jednak tu slavili dětský den, k tomu připojili každoroční tradici pouťového grilování, ale hlavně se všichni rádi sešli k příležitosti 115. výročí od založení Sboru dobrovolných hasičů (SDH). 

16.7.2017

Konec zastupitelů? Podle politiků nesmysl

Rakovník /ANKETA/ - Zrušení obecních zastupitelstev? Pro Andreje Babiše (ANO) zřejmě žádoucí změna. Ve svých výrocích z minulých dní argumentuje efektivnějším výkonem a úsporami. Zastupitele přitom označil za lenochy a kecaly.  

16.7.2017

OBRAZEM: Oslavili 110 let Sokola

Nesuchyně - Velké oslavy vypukly o víkendu v Nesuchyni. Právě v sobotu 15. července uplynulo přesně 110 let od založení místního Sokola a zároveň 40 let od založení oddílu stolního tenisu.

15.7.2017

OBRAZEM: Hasiči připravili hasičský den pro celou rodinu

Všetaty - Hasičský den pro celou rodinu jako každý rok připravili v sobotu 24. června na hřišti za sokolovnou dobrovolní hasiči ze Všetat. Děti plnily různé úkoly, například skákaly panáka a v pytlích, srážely plechovky proudem vody ze džberovky. Za splněné úkoly náležela odměna.

15.7.2017

Rozdali si vysvědčení a rozloučili se s páťáky

Pavlíkov - Žáci Základní školy v Pavlíkově letošní školní rok zakončili už v úterý 27. června z důvodu výměny oken a dveří ve školní budově. Proto jim ředitel udělil ředitelské volno. Ještě před tím pozvali rodiče a přátele na školní akademii do tělocvičny. Tady se představily všechny třídy, družina i zájmové kroužky. Páťáci například předvedli vystoupení na píseň Pátá. Prvňáci a druháci zahráli vodnickou pohádku. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení