VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

16.3.2017

V malých obcích si lidé nemají kde nakoupit

Region - Koupit si v odlehlých obcích denně čerstvé potraviny není často možné, protože provozovat obchod pro několik obyvatel, kteří tu žijí, se nevyplatí. Většinou senioři jsou tak odkázáni na pomoc sousedů, kteří denně jezdí do města, nebo na své dospělé děti. Někde se snaží obchody podpořit obecní úřady.

15.3.2017

Osud sportovní haly v Rakovníku je nejasný

Rakovník - Převod rakovnické sportovní haly do majetku města, o kterém se jedná už od roku 2010, se znovu odkládá. Rozhodli o tom na březnovém zasedání rakovničtí zastupitelé.

14.3.2017

Školka při výchově dětí spolupracuje s rodinou

Rakovník - Poprvé v historii dostaly také mateřské školy možnost žádat stát o peníze z operačního programu, který je určen na výzkum, vývoj a vzdělávání ve školství. Této jedinečné možnosti využila také Mateřská škola v Lukách v Rakovníku.

14.3.2017

Nevydat souhlas? Rakovník by mohl čelit žalobě

Rakovník - Rakovník Kaufland v Luženské ulici v Rakovníku bude. Rakovničtí zastupitelé na posledním zasedání odsouhlasili připojení objektu k Luženské ulici. Pokud by tak nerozhodli, hrozila by městu žaloba.

13.3.2017

Revitalizace náměstí je opět na pořadu dne

Nové Strašecí - Prázdné chátrající budovy, psí výkaly, celkový nepořádek, neuspokojivá nabídka služeb a obchodů, Tak vyhlíží v současné době podle opozice Komenského náměstí v Novém Strašecí.

13.3.2017

Slané moučníky napekli ženy, muži i děti

Krakov – Celkem třiadvacet slaných moučníků hodnotila v sobotu pětičlenná porota při soutěži O nejlepší moučník. Zúčastnilo se jí jedenáct žen, devět dětí a tři muži.

12.3.2017

Sokolovna byla plná princezen, pirátů i čarodějnic

Panoší Újezd – Karneval plný tance, písniček a soutěží si s Honzou Ladrou užily děti v sokolovně.

10.3.2017

Rakovničtí podnikatelé Kaufland nevítají

Rakovník - Rakovník Na okraji města přibude další supermarket. Zastupitelé změnili názor a po několika jednáních odhlasovali stavbu Kauflandu.

9.3.2017

Atlanticu nepomohl ani návrat Schwendta

Rakovník – Ve 20. kole futsalové divize A se střetla šestá Slatina se čtvrtým Atlanticem v kladenské hale BIOS. Slatina nepatří mezi oblíbené soupeře Rakovnických, neboť hraje z dobře organizované defenzivy, na kterou Rakovník nemá mnohdy recept.

9.3.2017

Hředle zdolalo Slaný B. O výhře rozhodl Vitner

Hředle – Po duelu s Plasy čekal hředelské fotbalisty výjezd na přírodní trávu do Slaného, kde se střetli s místní rezervou hrající kladenský okresní přebor. Přestože byly Hředle drtivou většinu duelu jasně lepší, rozhodly o svém vítězství až v poslední dvacetiminutovce.

9.3.2017

Masky prošly celou vesnicí

Ruda - Poslední masopust letošního roku se uskutečnil na Rudě. Průvod masek vyšel od místního kulturního domu. S četnými zastávkami, kdy se lidé mohli občerstvit, pomalu prošel celou vsí.

9.3.2017

Kaufland dostal v Rakovníku zelenou

Rakovník – Rakovničtí zastupitelé dali na pondělním zasedání zelenou výstavbě dalšího nákupního centra v Rakovníku. Respektive povolili investorovi napojení na městskou komunikaci i sítě.

8.3.2017

Muzikanti vzkřísí slávu legendárních čajů o páté

Rakovník – Velká událost se chystá v Rakovníku v Domě Osvěty. Staří známí bardi taneční a rokenrolové muziky na Rakovnicku připravili Retro bál, vzpomínku na legendární Čaje o páté v Dělnickém domě. Na bále zazní hlavně hity zlatých šedesátých let minulého století v podání kapel QR Band, Universal a Merkur.

8.3.2017

Gymnázium se pyšní titulem Fakultní škola Elektrotechnické fakulty ČVUT

Rakovník – Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku se může nově pyšnit titulem Fakultní škola Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze.

8.3.2017

Na oslavy MDŽ lidé stále rádi vzpomínají

Region - Oslavy MDŽ před rokem osmdesát devět patřily k hlavní události roku. Slavilo se v obcích, školách, školkách i pracovištích. Děti přednášely básničky, ženy dostaly karafiáty. 

8.3.2017

Odbor dopravy se konečně dočká zateplení

Rakovník – Budova, která stála delší dobu mimo zájem rakovnické radnice, se konečně také dočká renovace. Hovoříme o vilce v Nádražní ulici, ve které sídlí odbor dopravy Městského úřadu Rakovník. Změny spočívají především v zateplení obvodových stěn a střešní konstrukce.

7.3.2017

Přístavbu školy brzdí jen archeologické práce

Nové Strašecí – Přístavba základní školy v Novém Strašecí, která začala na podzim minulého roku, pokračuje. Trochu ji brzdí jen archeologické práce, se kterými se ale muselo počítat, protože škola stojí v historickém centru města.

7.3.2017

Strážníci v Rakovníku odchytí pět psů týdně

Rakovník – V Čermákových sadech se to konečně podařilo. Po více jak deset dnech chytila hlídka městských strážníků malého psa neznámé rasy, který se toulal ulicemi města.

6.3.2017

Radnice slíbila: Do garáží už nepoteče voda

Rakovník - Revitalizace sídliště v ulici Dukelských hrdinů začala.

6.3.2017

U Bucku našli obranný ruční granát

Řevničov – Policejní pyrotechnik musel být v neděli odpoledne přivolán k rybníku Bucek. Dvaatřicetiletý Kladeňák spolu s kamarádem u rybníka našel ruční obranný granát F1.

5.3.2017

Den s TGM v Lánech se těšil velkému zájmu veřejnosti

Také letos se Den s TGM v Lánech těšil velkému zájmu veřejnosti. Vzpomínkovou akci každoročně pořádá lánské muzeum u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka.

5.3.2017

Laňka: Rak si rozhodně zasluhuje naši pozornost

Ve znaku města Rakovníka se rak objevil už v roce 1482. Dal našemu městu jméno a zabývají se jím i některé regionální pověsti. Smutná pravda ale je, jak se nám podařilo zjistit, že v Rakovnickém potoce už raka nenajdete.

3.3.2017

V Novém Strašecí postaví kanalizaci v dalších částech města včetně čističky vod

Nové Strašecí - Po vyřešení majetkových vztahů ohledně vodovodu a kanalizace může společností Vodárny Kladno-Mělník (VKM) pokračovat ve stavbě kanalizace v dalších částech Nového Strašecí.

3.3.2017

Další kolo soutěže ve znalostech anglického jazyka

Rakovník - V klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku se konalo další kolo okresní soutěže ve znalostech anglického jazyka.

3.3.2017

Počítá se s dalším vjezdem do nemocnice

Rakovník - V rámci rozsáhlé revitalizace areálu Masarykovy nemocnice Privamed v Rakovníku je počítáno se zřízením dalšího vjezdu do tohoto zdravotnického zařízení.

3.3.2017

Čtvrťáci soutěžili o Noc s Andersenem v knihovně

Rakovník – O možnost přenocovat v knihovně během noci s Andersenem včera bojovali žáci ze 4. C 3: základní školy v Rakovníku. Svůj důvtip, kolektivního ducha i vědomosti museli dokazovat ve hře Kufrování se čtvrťáky mezi šesti třídami, které se letos do soutěže přihlásily.

3.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Rakovnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Rakovnicka.

2.3.2017

Drobné památky zachraňují dobrovolníci

Rakovnicko – Kapličky, kříže, sochy, boží muka, svaté obrázky. Jsou to památky, které jsou nezaměnitelnou součástí naší krajiny, odkazem našich předků, krásnou ukázkou lidové umělecké tvorby.

2.3.2017

Zahrádkářů hodně ubylo, ale začínají se vracet

Kromě toho, že jsou Češi národem houbařů, jsou také národem zahrádkářů. Ale platí to ještě dnes, kdy je možné v supermarketu sehnat jahody třeba v lednu?

2.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Rakovnicku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Rakovnicka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies