VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

5.5.2017

Nepřijaté deváťáky čekají horké chvilky

Region - V letošním roce žáky devátých tříd čekaly povinné jednotné přijímací zkoušky na střední školy s maturitou. Po dvou termínech přijímacích zkoušek, které se konaly 12. a 19. dubna, pak se žáci a jejich rodiče museli obrnit před dlouhým čekáním na výsledky.

4.5.2017

OBRAZEM: Maturanti prověřili své znalosti z českého jazyka

Nové Strašecí - I když se maturanti Gymnázia Jana Amose Komenského v Novém Strašecí usmívali, prožívali ve středu před začátkem druhého dne maturitních zkoušek chvilky napětí. Čekal na ně totiž didaktický test z českého jazyka a literatury.

4.5.2017

Chladno může ohrozit množství medu

Rakovnicko – Letošní deštivé a studené jaro s četnými mrazíky by se mohlo po úrodě peckovin podepsat také na letošní snůšce medu. Mrazivá zima byla pro včelstva sice příznivá až na melicitózní, pro včely těžce stravitelný med, který si ve velké míře do úlů na podzim nanosily, a následkem toho některá včelstva zeslábla, až uhynula.

4.5.2017

Nabídka letních brigád se už začíná tenčit

Region - Studenti se začínají ohlížet po letních brigádách. Za vydělané peníze si chtějí koupit nový mobilní telefon, počítač nebo další věci, které jim rodiče nechtějí ze svého rodinného rozpočtu zakoupit, nebo jen z části přispět.

3.5.2017

V Novém Strašecí postaví mladým skateboardové hřiště

Rakovnicko - Další hřiště pro odrostlejší děti a mládež by mělo vzniknout v Novém Strašecí. Vybudování skateboardového hřiště za téměř dva miliony korun zařadila rada do investičních akcí města.

2.5.2017

Irena Ledvinková: Být hasičem je velká rodinná tradice

Zbečno – Svoji premiéru si na Memoriálu Josefa Cyruse, první letošní soutěži mladých hasičů v požárním útoku ve Zbečně odbylo družstvo mladších hasičů z Rynholce. Po závodu byli nadšení. Vedla je Irena Ledvinková s dalšími pomocníky.

2.5.2017

Mladí hasiči na soutěži bojovali jako o život

Rakovník - Celkem třicet čtyři družstev mladých hasičů bojovalo v sobotu ve Zbečně při první letošní soutěži v požárním útoku Memoriálu Josefa Cyruse. I přes chladné a nestálé počasí účast byla slušná.

2.5.2017

Revitalizaci náměstí bude připravovat komise

Nové Strašecí - Revitalizace Komenského náměstí v Novém Strašecí byla znovu otevřena na březnovém zastupitelstvu. Návrh přednesla opozice.

30.4.2017

Lidé oslavili keltský svátek Beltain a zahájili sezonu

Nižbor – V keltském duchu se neslo sobotní zahájení sezony na zámku Nižbor. Do života Keltů návštěvníci nahlédli prostřednictvím skupiny Vousův kmen. Jeho členové se věnovali například předení vlny, mletí obilí nebo zpracování kůže.

29.4.2017

Opravu silnice brzdí parkoviště, to lidé nechtějí

Nové Strašecí - Od roku 2000, kdy se budovala na Žižkově náměstí v Novém Strašecí kanalizace, ještě není položený nový povrch silnice před domy čp. 136 až 139. Silnice je tak v dezolátním stavu.

28.4.2017

Čarodějné ohně mají svá pravidla: za neohlášené pálení hrozí tučné pokuty

Region - Popáleniny, požár lesa, trávy, obydlí, ale také úmrtí. Zprvu nevinná akce, jakou pálení čarodějnic jistě je, může skončit tragicky. Hasiči proto před nocí na první květnový den varují a připravují se i na vyšší počet zásahů u požárů.

28.4.2017

Zchátralé budovy lihovaru čeká dražba

Hřebečníky - Řada budov podél silnice, ze kterých už odpadávají cihly, bez střechy i bez krovů, dvůr zarostlý nálety. Tak dnes vypadají historické objekty bývalého lihovaru a statku ve Hřebečníkách. Je to už pár let smutná dominanta jinak upravené obce.

27.4.2017

S vodíkovým autem získali kluci tři medaile

Rakovník - Se třemi medailemi za první a druhé místo se vrátili ze třetího ročníku závodu RC modelů aut s hybridním vodíkovým pohonem Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC) studenti Střední průmyslové školy Emila Kolbena v Rakovníku. Kovy přivezli Tomáš Rampas, student oboru elektro silnoproud, Marek Kubička, student informatiky, a Adam Lauber, obor strojírenství.

27.4.2017

Exekuce zasáhly každého desátého dlužníka v kraji

Region - Téměř každý desátý obyvatel Středočeského kraje starší patnácti let čelí exekuci. Ta v průměru činí zhruba 81 tisíc korun. Celkově pak Středočeši nejsou schopni splatit pohledávky za necelých 39,5 miliardy korun.

26.4.2017

KRÁTCE: Kam vyrazit na Rakovnicku za kulturou?

Rakovnicko - Přinášíme několik tipů na kulturní akce na Rakovnicku v tomto týdnu. Vyberte si!

26.4.2017

Dubnový mráz poškodil hlavně peckoviny

Rakovnicko - Silné mrazy kolem mínus pěti stupňů Celsia v závěru minulého týdne poškodily zejména peckoviny. I když Rakovnicko není typickou ovocnářskou oblastí, mráz nadělal škody zahrádkářům na jejich zahradách.

26.4.2017

Ženy si častěji prosazují své představy o porodu

Region - Domácí nebo alternativní porody jsou stále žhavým tématem diskuzí jejich odpůrců i zastánců. Jedni se ohánějí neosobním přístupem lékařů, stresujícím prostředím nemocnic a přirozeností porodu doma, druzí zas argumentují fakty ohledně omezených možností při řešení případných komplikací mimo zdravotnické zařízení nebo nedostatečné odbornosti porodních asistentek.

25.4.2017

Další autobusové spoje zaplatí Středočeský kraj

Rakovnicko - Náklady ve výši zhruba 550 tisíc korun na několik dalších autobusových spojů na Rakovnicku zaplatí letos místo Svazku obcí okresu Rakovník krajský úřad Středočeského kraje. Tuto skutečnost se podařilo vyjednat zástupcům zmíněného svazku.

25.4.2017

Města zvažují dotace na nákup elekromobilů

Region - Města i obce mohou svůj vozový park rozšířit o ekologická vozidla. Ministerstvo životního prostředí jim na nákup elektromobilů, aut na CNG a plug-in hybridů poskytne dotaci, a to přesahující dvě stě tisíc korun.

24.4.2017

Za peníze ze sběru nakupují dětem pomůcky

Rakovnicko - Papír, plastová víčka, drobné elektrospotřebiče nebo hliník a další druhotné suroviny sbírají žáci základních škol na Rakovnicku. Utržené peníze se jim vracejí zpět v podobě učebních pomůcek, sportovních potřeb anebo školního nábytku.

23.4.2017

Střet se zvěří může mít opravdu tragické následky

Nehod způsobených střetem se zvěří každoročně přibývá. Ke srážkám dochází zejména v brzkých ranních hodinách, v místech, kde se zvěř vydává hledat potravu. Mnohdy se tak ale nestává pouze v lesních úsecích. Řidiče zvířata překvapí i v místech, kde by je nikdo nečekal.

21.4.2017

V sobotu opět budou čistit řeku Berounku

Zvíkovec – Už podruhé se dnes bude čistit řeka Berounka. Tentokrát se na ní vypraví členové spolku Vodácká Berounka a přivítají samozřejmě i další dobrovolníky.

21.4.2017

Rakovnické ostrostřelkyně poznáte podle sukně

Rakovnicko - Sbor rakovnických ostrostřelců byl obnoven v roce 1995. Kromě pevně stanovených ročních sborových událostí se účastní nejrůznějších oslav, jak v Rakovníku, tak mimo něj. Vyjíždí dokonce i do zahraničí. Patří sem zahajování plesů, soutěžní střelby, křest knih známých osobností, církevní svátky, výjimečné sváteční události, závody.

20.4.2017

Bál pro seniory se stává tradicí

Kolešovice /FOTOGALERIE/ – Klobouková taneční zábava v Kolešovicích přivítala zhruba stovku návštěvníků.

20.4.2017

Opuštěné zemědělské areály často hyzdí obce

Rakovnicko – Dříve dobře sloužící objekty živočišné výroby se dnes většinou proměnily v opuštěné ruiny a jsou ostudou obce.

20.4.2017

Jakubíčková: Věřím, že nová škola bude motorem oživení regionu, ve kterém žijeme

Rakovnicko - Od září by se měly v obci Chříč, která leží na rozhraní středočeského a plzeňského kraje, otevřít dveře nové školy. Hlásí se sem také několik dětí z Rakovnicka.

20.4.2017

Mladí rybáři vybojovali několik medailí

Rakovník - Jedenáct mladých rybářů z Rakovníka bojovalo na prvním ročníku Dětského pohárového závodu v lovu ryb přívlačí „Duhák Rachyně" na Pelhřimovsku.

20.4.2017

KRIMI MIX: Vlezl do kabinek, bral notebook

Rakovnicko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z Rakovnicka.

19.4.2017

Každé desáté dítě vůbec nechodí ven

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Jsou dnešní školáci opravdu ohroženým druhem? Nejsou, protože do školy se musí ze zákona. Naproti tomu do přírody ze zákona chodit nemusí a chodí tam mnohem méně než kdysi generace jejich rodičů.

19.4.2017

Pod širým nebem vyučuje mnoho škol

Výuka pod širým nebem nebývala v minulém století ničím výjimečným. V posledních letech, kdy se polemizuje o nedostatečném pobytu školáků na vzduchu, se venkovní vyučování opět rozmáhá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení