VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

AKTUALIZOVÁNO
14.6.2017

Studenti pořádají protestní pochod městem

Rakovník /FOTOGALERIE/– Masarykova obchodní akademie v Rakovníku. Škola, která se na svých oficiálních webových stránkách prezentuje přátelskou atmosférou. Bohužel právě ta na škole poslední dny chybí.

14.6.2017

Dárce krve Štěpánka Fišerová: Chtěla jsem druhým nějak pomoci

Střední Čechy – Štěpánka Fišerová daruje krev už od 27 let. A v darování krve chce pokračovat i nadále. „Chci krev darovat, dokud mi to zdravotní stav dovolí," tvrdí.

13.6.2017

Studenti se bouří proti vedení školy

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Vypjatá situace panuje na Masarykově obchodní akademii v Rakovníku. Učitelé dostávají výpovědi, studenti se proti tomu bouří a pořádají protestní pochod jako výraz podpory a solidarity a zároveň nesouhlasu s kroky, které vedení školy podniká. Podle ředitelky školy Radky Soukupové je to ale nezbytný krok kvůli rozpočtu školy.

12.6.2017

Místo truhlíků v oknech budou letos radnici zdobit květinové věže

Rakovník - Vedení Rakovníku se letos rozhodlo, že tradiční dominantu Husova náměstí truhlíky s muškáty v oknech radnice vymění za novinku. Nakoupilo tedy tři květinové věže za celkovou cenu 154 tisíc korun, které mají klasickou výzdobu nahradit.

12.6.2017

Studenti připravovali sváteční menu o čtyřech chodech

Rakovník - Celkem čtrnáct studentů oboru kuchař číšník Integrované střední školy v Rakovníku skládalo v posledních dnech závěrečné zkoušky, které mají tři části: písemnou, praktickou a ústní. A samotná praktická byla rozdělena opět na tři části.

11.6.2017

Lidice si připomněly pětasedmdesát let od vyhlazení

Lidice /FOTOGALERIE/- V Lidicích se v sobotu konala pietní vzpomínka k výročí vyhlazení Lidic nacisty. Veřejnost si tak přesně po pětasedmdesáti letech od této tragédie připomněla hrůzný osud, který středočeskou obec v červnu roku 1942 potkal. Akce se zúčastnilo mnoho vzácných hostů, mezi kterými nechyběly například ani lidické ženy a děti, velvyslanci dvaadvaceti různých zemí, zástupci devíti velvyslanectví, starostové z ostatních vypálených obcí, ženy nesoucí jméno Lidice či zástupci britského města Stoke-on-Trent, kde vzniklo hnutí Lidice shall live.

9.6.2017

Komisi přivítali Krušovičtí pivem a domácími moučníky

Krušovice - O titul Vesnice roku Středočeského kraje letos za Rakovnicko bojují pouze obyvatelé Krušovic. A zabojovali opravdu všichni společně. Například ženy připravily občerstvení a napekly domácí moučníky. Ty dodala i místní pekárna Pomohli také hasiči, sokolové, myslivci a další obyvatelé.

9.6.2017

Muže usvědčili po čtrnácti letech z vraždy

Rakovník - Případ násilné vraždy, která se stala v Rakovníku v dubnu 2003, se podařilo objasnit středočeským policistům ve spolupráci se slovenskými kolegy. Ze smrti barmanky v herně podezírají šestatřicetiletého cizince. Hrozí mu až doživotní trest.

9.6.2017

V archivu nahlédli lidé do nejstarší rakovnické kroniky

Rakovník - Státní oblastní archiv v Rakovníku se připojil k Mezinárodnímu dni archivů. Ve čtvrtek pozval návštěvníky na komentované prohlídky i výstavu Tramping a region na Rakovnicku.

8.6.2017

První pomoc nejvíce zajímá děti a mladé lidi

Rakovník - Zdravotní kurzy pro děti od mateřské školy jsou jen jednou z mnoha náplní oblastního spolku Českého červeného kříže v Rakovníku. Dále jeho členové pořádají kurzy pro školy i firmy.

7.6.2017

Rakovničtí studenti získají certifikáty platné po celém světě

Rakovník - Střední průmyslová škola Emila Kolbena v Rakovníku získala akreditaci mezinárodního konceptu ECDl, což je nejrozšířenější vzdělávací a certifikační systém v oblasti digitální gramotnosti na světě. Pro školu je to prestižní záležitost, protože akreditaci má jako jediná na Rakovnicku.

7.6.2017

Kostel v Kněževsi postavil autor kostela v Klementinu

Kněževes - Výstavu Slavné stavby Maxmiliána Kaňky viděli i obyvatelé Kněževsi u Rakovníka. Pro městys trochu netradiční výstavu vlastně do Kněževsi přivedla dominantní stavba na Václavském náměstí kostel sv. Jakuba Většího s unikátními vodními příkopy.

7.6.2017

Koně jsou předražení, vytýká městu opozice

Rakovník - Sochy bronzových koní v Rakovníku opět budí emoce. A to i přes to, že na prostranství v ulici Na Sekyře nyní kvůli revitalizaci nestojí. Nejde totiž o dílo, ale o cenu 2,7 milionu korun, za kterou město koně odkoupilo od jejich autora Michala Gabriela.

6.6.2017

Vzhlednější náměstí: Novostrašečtí si vybrali nový vodní prvek

Nové Strašecí – Zlepšit alespoň z části vzhled Komenského náměstí byl hlavním důvodem vyhlášení soutěže o nejlepší vodní prvek. V této chvíli má už soutěž své vítěze.

5.6.2017

Plaveckému bazénu v Rakovníku snad svítá naděje

Rakovník – Kvůli průtahům ve výběrovém řízení na zhotovitele se rekonstrukce rakovnického plaveckého bazénu opět zbrzdila o několik měsíců. Nyní ale areálu svítá nová naděje. Město totiž opětovně vypsalo tendr na jeho modernizaci. 

4.6.2017

Konec vylidněnému náměstí: Novostrašečtí vyhlásí soutěž o nejlepší obchod

Nové Strašecí – Další soutěž se chystají vyhlásit na novostrašecké radnici. Po soutěži o nový vodní prvek na Komenského náměstí se bude soutěžit o Obchod roku. Návrh vzešel od zastupitelky Elišky Kodyšové.

2.6.2017

Oprava rakovnického hřbitova: město investovalo miliony

Rakovník – Polorozpadlé hřbitovní zdi, neudržovaná zeleň a neschůdné přístupové cesty. I to je realita řady městských hřbitovů. Toho rakovnického se to ale netýká. Město do jeho úprav jen za tento rok investovalo téměř milion korun.

2.6.2017

FOTOGALERIE: Dětský den oslavili společně

Jesenice – Setkání dětí všech jesenických škol při oslavě jejich svátku je v Jesenici už dobře zavedenou tradicí. Děti i s rodiči a přáteli k sobě na dvůr internátu pozvou žáci Střední integrované školy v Jesenici a připraví pro ně část programu.

2.6.2017

Kdo si dnes zapálí, je spíše hlupák, říká odnaučený kuřák Václav Fišer

Rakovník -  Sedmdesátiletý Václav Fišer z Rakovníka začal kouřit ve svých osmnácti letech. Před třinácti lety se ale rozhodl ze dne na den přestat. Cigareta mu nechybí. Naopak. Lituje, že s tímto zlozvykem vůbec kdy začal.

2.6.2017

Lidé si zvykají kouřit na předzahrádkách

Kladno - V kladenských restauracích zatím není kvůli takzvanému protikuřáckému zákonu žádný přetlak na předzahrádkách znát. Když jsme se zeptali na názor jednoho štamgasta v kladenské Gambrinus fotbalové hospodě, jen mávl rukou, utrousil, že je škoda slov se o tom bavit a odešel si pro další pivo.

2.6.2017

Pěstovat rostliny se učí v zahradě i třídě

Rakovnicko – Kluci z šestého ročníku s chutí ryli záhon pro pěstování zeleniny. Pomáhali tak žákům prvního stupně. Další pleli trvalky u altánu, jiní zalévali záhony. To je obrázek školní zahrady 3. základní školy v Rakovníku při hodině pracovních činností. Předmět má tři části a jednou z nich je pěstitelství.

31.5.2017

Děti vystavují Rok v proměnách

Rakovník - Výtvarně nadané děti z Mateřské školy Vinohrady v Rakovníku uspořádaly pod vedením učitelky Jany Mikulcové výstavu svých nejlepších prací s názvem Rok v proměnách.

31.5.2017

Kolešovičtí postaví vodovod za padesát milionů

Dostatek - pitné a nezávadné vody by už měli mít obyvatelé obcí Kolešovice, Heřmanov i Zderaz. Po rozsáhlé výstavbě kanalizace obec totiž plánuje stavbu vodovodu. Obyvatelé dosud využívají vodu z vlastních studní, nebo vrtů, která má ale vysoký obsah dusičnanů a železa. Přitom v obci je základní a mateřská škola a domov seniorů.

30.5.2017

Spor v hnutí ANO. Rezignuje místostarosta?

Rakovník – Vedení rakovnické buňky hnutí ANO 2011 vyzvalo místostarostu města Miroslava Samaše k rezignaci. Hlavním důvodem je neplnění volebního programu. Miroslav Samaš nařčení odmítá a celou záležitost vnímá jako osobní spor.

29.5.2017

Nejtěžší otázky byly z pěstování rostlin, ale Michaela je zvládla

Rakovník – Michaela Ruprechtová z Ryšína, studentka Střední zemědělské školy v Rakovníku obor Chovatelství, skládala ve čtvrtek praktickou maturitní zkoušku. Měla několik částí. V jedné z nich musela vypočítat zásobu senáže v senážním žlabu, popsat technologii senážování, výživové hodnoty senáže i bezpečnost práce při vstupu do senážních věží.

29.5.2017

Chmelaři dohánějí skluz při zavádění chmele

Kněževes Minimálně o čtrnáct dní déle trvalo letos chmelařům zavádění chmele. Prodloužení termínu zavinily hlavně dlouhotrvající nízké teploty na začátku jara. Protože měl chmel dostatek vláhy, po oteplení nastartoval velmi rychlý růst. V této chvíli je ve většině firem zavádění chmele hotové.

28.5.2017

Hasiči i policisté měli cvičení v oráčovské věznici

Oráčov - Nález podezřelé zásilky s neznámým práškem byl námětem taktického cvičení Integrovaného záchranného systému ve Věznici Oráčov. Při něm si vnitřní postupy pro tento typ zásahu v areálu věznice procvičila Vězeňská služba ČR.

28.5.2017

Malí i velcí cvrnkali na Husově náměstí o Zlatou kuličku

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Osmdesát sedm malých i velkých účastníků si v sobotu dopoledne změřili svůj um v cvrnkání kuliček na Husově náměstí v Rakovníku v soutěži s velkou tradicí o Zlatou kuličku, kterou pořádá Dům dětí a mládeže za podpory města Rakovníka.

28.5.2017

Společně oslavili sto dvacet let župy Budečské

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Sto dvacet let sokolské Župy Budečské Sokolové oslavili velkým sportovním setkáním všech sokolských jednot v areálu Kolečko na Křivoklátě.

28.5.2017

Oprava cyklostezky v Rakovníku začne v létě

Rakovník - Nejen pro cyklisty, ale i pro všechny pěší, kteří se pohybují v okolí Rakovnického potoka, je tu dobrá zpráva. Oprava páteřní cyklostezky městem začne už letos v červenci. Město Rakovník už totiž má pro tento projekt vybraného zhotovitele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení