VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

19.2.2017

Na rakovnické radnici usedne nová tajemnice

Rakovník - Městský úřad Rakovník bude mít od 1. března novou tajemnici. Současného tajemníka Petra Březinu, který odchází do penze, nahradí Ludvika Trešlová, která zde doposud působila jako právnička města.

18.2.2017

Dalších oprav fasády se radnice dočká i letos

Rakovník – Opravy historické budovy radnice, významné dominanty Husova náměstí, budou pokračovat i v letošním roce.

AKTUALIZOVÁNO
17.2.2017

Výstavba úseků dálnice D6 začne letos na podzim

Rakovník – Nejpozději do konce roku 2020 by měly být postavené tři dálniční úseky dálnice D6 na Rakovnicku, a to úsek od Nového Strašecí do Řevničova, obchvat Řevničova a také obchvat Lubence.

17.2.2017

Botanik Václav Laňka: Stavba ekocentra je zbytečná

Rakovník - Uznávaný rakovnický botanik a biolog Václav Laňka nesouhlasí s některými úpravami, které rakovnická radnice plánuje začít realizovat v botanické zahradě letos na podzim.

17.2.2017

Zastupitelé v březnu rozhodnou o Kauflandu

Rakovník- Rakovničtí zastupitelé budou v březnu znovu jednat o možnosti výstavby nového obchodního centra v Luženské ulici. Kaufland by měl stát v sousedství marketu Tesco.

16.2.2017

Ministři zavítají v pátek do Rakovníka

Rakovník- V pátek by se v rakovnickém kulturním centru měl setkat starosta města Pavel Jenšovský ministrem financí Andrejem Babišem, ministrem dopravy Danem Ťokem a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem.

16.2.2017

Malá kina bez 3D živoří, obce je musí dotovat

Region - Vesnická kina ztratila pro návštěvníky svůj lesk už před mnoha lety. Z chátrajících budov, které se většinou stavěly v akci Z, se staly sklady, herny i prostory pro podnikání.

16.2.2017

Knihovna v Roztokách je zase jako nová

Roztoky – Obecní knihovna v Roztokách je zase jako nová. Prošla celkovou rekonstrukcí, do které Roztočtí vložili ze svého rozpočtu 254 tisíc korun.

16.2.2017

Na silnicích Rakovnicka zemřeli loni čtyři lidé

Rakovnicko – Příčinou dopravních nehod na silnicích Rakovnicka byla v loňském roce nejčastěji rychlost a způsob jízdy řidičů. Čtyři lidé v autech zemřeli.

15.2.2017

Radnice nabízí možnost připojení na internet zdarma

Rakovník - Rakovnická radnice nově připravila tři free wi-fi zóny, v nichž se veřejnost může zdarma dostat na internet. Jsou v každé ze tří budov úřadu.

15.2.2017

Středočeské strážníky láka za lepším Praha

Region - Největší městkou policii ve středních Čechách zřizuje město Kladno. Alespoň tabulkově. Z 99 zaměstnanců jich totiž v současné době chybí 24. A to především strážníků v ulicích. Městští policisté chybí také Příbrami. Naopak v Rakovníku a Berouně je situace stabilizovaná.

15.2.2017

Ukradl mobil za deset tisíc korun

Řevničov – Jako podezření z trestného činu zatajení věci prošetřují novostrašečtí policisté případ ztraceného mobilu. Jeho majitelka ho postrádá od pátku, kdy šla po Tyršově náměstí v Řevničově.

15.2.2017

Vězni z Oráčova se práci rozhodně nebrání, zájem má více než polovina

Oráčov – Zaměstnanost českých vězňů podle posledních zpráv vzrůstá. Zajímalo nás proto, jaká je aktuální situace ve Věznici Oráčov.

14.2.2017

Na poštu v Milostíně už přišla tisícovka dopisů a přání

Milostín - Plno práce měla v těchto dnech Andrea Holátková, poštmistrová pobočky České pošty v Milostíně.

14.2.2017

Domáhali se vstupu na ples. Porvali se s ochrankou

Rakovnicko – Rvačka se strhla na plese v Lánech. Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu výtržnictví. 

14.2.2017

Škábová: Chceme děti vést k zodpovědnosti

Rakovník - Centrum psychologicko – sociálního poradenství Středočeského kraje v Rakovníku plánuje zcela novou aktivitu.

14.2.2017

Dobrá zpráva: Rakovnické jesle nezdražují

Rakovník – Město Rakovník je jedním z mála měst v České republice, v nichž fungují městem provozované a dotované jesle. A trend co nejvíce vyjít vstříc zaměstnaným rodičům chce rada města zachovat.

13.2.2017

Stále ještě hoří ekologická skládka v Rynholci

Rynholec - Ještě v pondělí ráno museli hasiči hlídat doutnající ekologickou skládku v Rynholci. Ta začala hořet v sobotu ve 22 hodin a 34 minut.

13.2.2017

Školní lyžařské kurzy jsou stále v oblibě, rodiče mohou využít i příspěvky

Rakovnicko – I pěti tisíci korun zatíží kapsu rodičů školní lyžařský výcvik jejich ratolestí. Jsou rodiče ochotni nebo schopni tuto částku vydat a své děti na hory poslat? Nebo lyžařským výcvikům v základních školách už odzvonilo? Nejen kvůli penězům, ale třeba i pro malý zájem, protože je stále těžší vyburcovat děti k nějakému pohybu?

13.2.2017

Děti si s paní Muchomůrkou hrály, tančily i zacvičily

Janov- Místní dobrovolní hasiči spolu s členy Malé divadelní společnosti MADIS připravili v sobotu karneval pro děti v nově opraveném divadelním klubu.

12.2.2017

Školáci v Novém Strašecí se dočkají lepších učeben

Nové Strašecí – Nových učeben fyziky, chemie a přírodopisu se dočkají žáci Základní školy v Novém Strašecí. Město  k tomu chce využít vypsané dotace.

12.2.2017

V Lubné se opět tančilo až do rána

Lubná – Nohejbalový ples v Lubné patří k největším plesům sezony na Rakovnicku.

12.2.2017

Chtěli jsme dětem udělat staročeský masopust. Postupně se k nám přidávali další

Všetaty u Rakovníka – Masopust ve Všetatech má osmiletou tradici. Je to málo, nebo hodně? Jak tradice vznikla, prozradila za ostatní účastníky Klára Hošková.

12.2.2017

Maškary soutěžily o největšího jedlíka koblih

Všetaty - V sobotu pokračovala série masopustů i na Rakovnicku. Vedle Nesuchyně se uskutečnil i ve Všetatech.

12.2.2017

V muzeu uvidíte výtvarné práce studentů

Nové Strašecí – Pár nátisků a dost, tak se jmenuje výstava v Muzeu T. G. M. V Novém Strašecí. Své práce na ní představují studenti prvního, druhého a třetího ročníku Gymnázia Jana Amose Komenského Nové Strašecí.

12.2.2017

Novinky se neustále učí v odborných kurzech

Rakovnicko - Novinky pronikají do všech oborů lidské činnosti. Vývoj jde rychle dopředu i v řemeslných oborech. Otázkou je, zda toto rychlé tempo drží i školy s učňovskými obory a dokážou do praxe poslat řemeslníky znalé moderních postupů. Není proto už žádnou výjimkou, že školy pořádají různé odborné kurzy, workshopy i semináře pro své žáky. Ti pak mohou získat i certifikáty. Nebo se s novinkami seznamují přímo v praxi ve firmách pod vedením zkušených řemeslníků.

12.2.2017

V rudské knihovně si předčítají knihy společně

Ruda – Pro zajímavé knihy si obyvatelé Rudy mohou zajít do obecní knihovny v kulturním domě. V obci funguje patnáct let a vystřídala už několik míst. Nyní ji vede Lenka Vaitová, která ji převzala po Martině Valchářové.

12.2.2017

Plánují opravu balkónů

Krušovice – Balkóny na obecní bytovce dostanou nový vzhled.

12.2.2017

Školní bufet už neprodá dětem ani ovocný jogurt

Rakovnicko – Nová pamlsková vyhláška, která určuje, co do školních bufetů patří a co ne, vyvolává emoce. V bufetech v základních školách se neprodávají kojenecké přesnídávky, ovocné jogurty ani šunka pro děti. Mají vysoký obsah cukru nebo tuku, který by mohl podle nové pamlskové vyhlášky dětem škodit. Pro vysoký obsah cukru neodpovídá normám ani školní mléko. To se smí prodávat do konce školního roku.

11.2.2017

Podvodník vylákal z lidí tisíce

Rakovnicko - Pokud vás bude někdo kontaktovat prostřednictvím mobilního telefonu a žádat o přeposlání ověřovacího kódu, který se tváří v SMS zprávě jako zpráva od mobilního operátora, buďte ve střehu!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies