VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

6.4.2017

Diváci se dostali stopem až do Ohňové země

Rakovník - S dalším dílem oblíbeného Listování, které pořádá Městská knihovna v Rakovníku, diváci tentokrát vycestovali hodně daleko. Tomáš Poláček, redaktor magazínu Reportér, podnikl výpravu stopem přes Sibiř, Aljašku, USA a Kanadu přes Střední Ameriku až do nejjižnějšího města světa Ushuaia v Ohňové zemi.

6.4.2017

Školáky čekají přijímačky, poprvé jsou všude stejné

Region - Jednotné přijímací zkoušky se týkají všech typů středních škol zakončených maturitní zkouškou s výjimkou uměleckých škol a konzervatoří.Autorem zkoušek je společnost Cermat, která testy sestavila na základě novely školského zákona z loňského roku.

5.4.2017

První dáma navštívila Rakovnicko

Rakovník – První dáma Ivana Zemanová navštívila ve středu Rakovnicko. Nejprve svoji návštěvou poctila Střední integrovanou školu v Jesenici. Přivítali ji starosta Jesenice Jan Polák a ředitelka školy Eva Tomková.

5.4.2017

Na chodníky kolem karlovarky čekali lidé čtyřicet let

Rakovnicko - Projít podél silnice z Prahy na Karlovy Vary, řečené karlovarka, není jednoduché a někdy i životu nebezpečné. Ve většině obcí, které silnice protíná, bezpečnost obyvatel výrazně zlepšily chodníky. Někde byly po několikaletém marném čekání na dotace vybudovány z rozpočtů obce.

5.4.2017

Řidiči autobusů od stávky ustupují

Region – Řada řidičů autobusů v jihozápadní části Středočeského kraje se do plánované stávky ve čtvrtek nakonec nezapojí. Podle vyjádření oslovených podniků zajišťující autobusovou dopravu se podařilo splnit podmínky odborů a došlo k navýšení mezd řidičů.

4.4.2017

Nájemné z obecních bytů na opravy nestačí

Rakovnicko - Města stále vlastní desítky nebo dokonce stovky obecních bytů. Znamená to mimo jiné zátěž pro rozpočet. Proto se snaží byty prodat jejich nájemníkům. Ne vždy se to ale daří, protože v bytech často žijí lidé v seniorském věku nebo méně majetní obyvatelé.

4.4.2017

Větší města hyzdí desítky autovraků

Střední Čechy – Snad každý si v blízkosti svého bydliště, především na sídlišti většího města, může všimnout opuštěných aut. Rozbitá okna, prázdné pneumatiky a vybrakovaný interiér naznačují, že ze svého místa už nikdy po svých neodjedou.

3.4.2017

Krakovec zaujme milovníky architektury i rodiny s dětmi

Krakovec – Přestože je hrad Krakovec nejmenším z hradů Křivoklát a Karlštejn, které patří geograficky do přemyslovského královského hvozdu, nabízí tuto sezonu pěknou řádku akcí i zajímavostí.

3.4.2017

Dnes musíte odevzdat svá daňová přiznání

Region - Daňové přiznání za loňský rok je nutné podat nejpozději dnes. Na finančních úřadech se ale v podatelnách už dlouhé fronty nestojí. Každý, kdo vlastní datovou schránku jako fyzická osoba je povinen posílat přiznání k dani elektronicky.

2.4.2017

Velikonoční výstava nabídla tradiční výrobky

Kněževes – V minulém týdnu se opět uskutečnila velikonoční výstava v úřadu městyse Kněževes.

2.4.2017

Na daňové přiznání zbývá už jen pár dní

Region - V pondělí je poslední termín pro vyplnění a podání daňového přiznání za minulý rok. 

31.3.2017

Hlavním úkolem je opravit místní silnice

Pavlíkov - Letošní rok je ve znamení oprav místních komunikací.

31.3.2017

Rakovník moderní aplikace zatím nechystá

Rakovník - Nové moderní a chytré technologie už zdaleka nejsou jen doménou firem. Postupně je také zavádějí i města. Zatímco v Kolíně chystají v letošním roce několik vylepšení, v Rakovníku se musí občané spokojit se zřízením alespoň třech míst k připojení k internetu pro návštěvníky úřadu.

31.3.2017

Je náš region připraven na povodně?

Region -  Velká voda často přijde nečekaně, ovšem o to ničivější má následky. Jak jsou města i vesnice zabezpečeny proti povodním? Zatímco někde investují miliony, jinde jen situaci monitorují a doufají, že se jim velká voda vyhne.

30.3.2017

Po chmelu je hlad. Výměra chmelnic roste

Rakovnicko - Pěstitelům chmele se opět daří a zdá se, že krize kolem jeho pěstování chmele skončila. Výměra chmelnic v České republice se zvyšuje. V loňském roce to bylo o 153 hektarů. Na Rakovnicku bylo nově osázeno 77 hektarů.

30.3.2017

Stávka řidičů bude přesně za týden

Region - Vedení dopravních odborů vyzvalo v březnu ke stávce kvůli mzdám řidičů linkových autobusů. Včera byl konečně stanoven termín stávky na 6. dubna. Stávka bude trvat 24 hodin.

29.3.2017

Lidi trápí nedostatek vody. Starý vrt už nestačí

Rakovnicko - Napojení na vodovod stále není pro všechny obyvatele v obcích samozřejmostí. Někde jsou i v dnešní době odkázáni na vlastní studny, které ale v posledních suchých letech nestačily domácnosti vodou zásobovat.

29.3.2017

Likvidace bioodpadu je zdarma, městům se to vyplatí

Region - Likvidace bioodpadu je zdarma, městům se to vyplatí Středočeši nezůstávají pozadu ve třídění biologického odpadu. Lidé si za poslední roky i díky vstřícným krokům radnic zvykli odpad separovat a mnohým není lhostejné, co hodí do popelnice.

28.3.2017

V Novém Strašecí se zhoršili ve třídění odpadu

Rakovnicko – Zlepšit třídění komunálního odpadu by měli obyvatelé Nového Strašecí. V celorepublikové soutěži My třídíme nejlépe skončilo za loňský rok město v kategorii do deseti tisíc obyvatel na třiapadesátém místě z osmaosmdesáti obcí. Což znamená proti předešlým rokům propad.

28.3.2017

Klíšťata útočí: zájem o očkování není velký

Region - Ačkoliv proti klíšťové encefalitidě se lze očkovat, lidé příliš tuto možnost nevyužívají. Mnozí mají především strach z možných vedlejších účinků očkování. I přesto lékaři zaznamenali zvýšený zájem o očkování oproti předešlým rokům.

27.3.2017

Schopných absolventů odborných škol je málo

Rakovnicko - Sehnat odborníka v technických oborech, řemeslníka, nebo technika v zemědělské prvovýrobě není dnes pro zaměstnavatele jednoduché. Proto firmy oslovují školy i učiliště s žádostí o absolventy v daném oboru.

27.3.2017

Žádné fronty v servisech se nekonají

Region - Povinnost mít zimní pneumatiky, končí už v pátek. Pneuservisy proto očekávají návaly řidičů až na konci března. Mnoho řidičů ale podle zkušeností servisů z ekonomických důvodů dojíždí starší zimní vzorek a na podzim se chystá koupit nové zimní pneumatiky. Nejen z tohoto důvodu, není v servisech takový nápor jako před zimou. Výjimkou jsou podle zjištění Deníku servisy, kde přezouvají pneumatiky třeba dopravní podniky či jiné firmy. V takových servisech je plno a řidiči se musí objednat dopředu.

26.3.2017

Rakovnické děti se rozloučily se zimou a přivítaly jaro

Rakovník – Zpěvem jarních písní a lidovými tanci přivítaly jaro v Rakovníku děti z mateřských škol a folklorního souboru Borůvky při Domu dětí a mládeže v Rakovníku.

26.3.2017

Herny jsou problém. Někde stále neřešený

Region - Co s hernami? Zakázat, nebo jejich počet regulovat a snažit se je vyčlenit na periferie měst? Zatímco v některých městech platí obecně závazné vyhlášky zakazující provoz výherních hracích automatů, jinde nemají otázku vyřešenou dodnes. Města a obce v případě omezení či zákazu heren totiž přicházejí o miliony korun ze svých rozpočtů.

25.3.2017

Jeseničtí se sešli při jarním úklidu už v sobotu

Jesenice – Už v sobotu se obyvatelé vypravili uklidit části města a okolí při akci Ukliďme Česko, ukliďme svět. Časný termín zvolili, protože v dubnu už je příliš narostlá tráva a nepořádek buď není vidět, nebo se z trávy jen těžce vytahává.

25.3.2017

Vyšplhat na laně bez přírazu nebo udělat dvacet shybů nebyl pro kluky problém

Lužná - Celkem 110 dětí ze základních škol Lubná, Řevničov, Nové Strašecí a domácí Lužné si změřilo síly při osmnáctém ročníku silového čtyřboje v Základní škole Lužná.

25.3.2017

Na časový posun jsou citliví lidé i zvířata

Region - V noci ze soboty na neděli začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hodinu dopředu. Jarní změnu, která nás o hodinu připraví, berou někteří s nadhledem, a to díky příchodu teplejšího počasí i prodlužování dnů. Podzimní hodinový bonus vnímají zas jako kompenzaci chladnějšího období.

24.3.2017

U Nouzova plánují stavbu retenční nádrže

Rakovník - Senomaty Kromě vybudování vodních nádrží u Senomat a Šanova na Rakovnicku je ve hře další území, které by mohlo zmizet pod vodou.

24.3.2017

Lidé se vracejí k moři, vede Řecko a Egypt

Region -  Zájem o zahraniční zájezdy roste, hlásí cestovní kanceláře napříč regiony.

23.3.2017

Žáci se ve škole opět učí pracovat s nářadím

Rakovnicko - Přitlouct hřebík nebo přiříznout prkénko patřilo ještě nedávno k běžným dovednostem každého člověka. Tyto základy se učily děti na druhém stupni základních škol v dílnách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení