VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

11.2.2017

Česká krajina vyhrála v Itálii Báře druhé místo

Rakovník - Fantastický úspěch lze brát druhé místo, které vyhrála třináctiletá Barbora Sekyrová ze Šanova na Rakovnicku v mezinárodní výtvarné soutěži Piccoli Artisti del Natale.

11.2.2017

Šachisté se utkali v kulturním domě

Jesenice - V příjemném prostředí kulturního domu se uskutečnil již čtvrtý ročník šachového turnaje dětí a mládeže s názvem Přebor města Jesenice, který se počítá jako jedno kolo krajského přeboru.

11.2.2017

Města na Rakovnicku dotace nenavýšila

Rakovnicko - Kulturu, sport ale i ochranu životního prostředí sev tomto roce chystají podpořit města prostřednictvím grantů. Rozdělí stejné částky jakov minulých letech. V Rakovníku je částka pro granty 5,4 miliony korun, v Novém Strašecí 1 milion korun a v Jesenici sedm set až osm set tisíc. Částku schvalují města v rámci rozpočtů, příspěvky do padesáti tisíc korun rada, nad padesát tisíc zastupitelstvo. Nejvíce peněz dostanou sportovci a mládež.

10.2.2017

O prázdninách na děti čeká pestrý program

Rakovník – Děti, které zůstávají o jarní prázdniny ve městě, nemusí být smutné. Mají také šanci, zažít něco pěkného, protože vyžití na každý den dětem už několik let připravují pracovníci Domu dětí a mládeže v Rakovníku a zvlášť také v Novém Strašecí. Oddechnou si i zaměstnaní rodiče.

10.2.2017

Exministr školství Marcel Chládek míří znovu do politiky

Nové Strašecí – Bývalý ministr školství a také senátor za Rakovnicko a Lounsko Marcel Chládek je znovu v politice. Už ovšem nikoliv za sociální demokracii (ČSSD), ale jako šéf středočeské buňky SPO (Strany práv občanů).

10.2.2017

Deník hledá posily

Rakovník, Beroun - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! VLTAVA LABE MÉDIA hledá muže či ženu na pozici: redaktor/redaktorka Rakovnického a i Berounského deníku

9.2.2017

Novinky z rakovnické radnice

Rakovník – Na Městský úřad Rakovník byla doručena žádost zástupců Integrované střední školy Rakovník o poskytnutí příspěvku na úhradu cesty studentů oborů cestovní ruch a stravovací služby na Mezinárodní veletrh cestovního ruchu v Brně. 

9.2.2017

Karneval na ledě

Rakovník – Na lední ploše zimního stadionu v Rakovníku se uskutečnil tradiční dětský karneval.

9.2.2017

Zamilovaný vzkaz vám orazítkují v Milostíně

Rakovnicko - Svátek všech zamilovaných si můžete okořenit nevšedním milostným vyznáním. A to prostřednictvím speciálního valentýnského razítka.

9.2.2017

Děti v zimě myslí na lesní zvěř

Ruda - Děti z Mateřské školy v Rudě chodí na procházky k lesu velmi často. Paní učitelka je učí poznávat různé druhy stromů a rostlin. Také si povídají o zvířatech, která v lese žijí a které mají v zimě nedostatek potravy. Proto se tento týden děti s paní učitelkou Danou Korfovou vydaly ke krmelci a zvířatům přinesly suché pečivo, jablka, mrkev a také něco pro ptáčky.

8.2.2017

Pokud je zvěř přikrmena a nic ji neruší, snáší mrazy dobře

Kněževes - I třikrát v týdnu v tomto počasí zavážejí myslivci krmivo lesní zvěři. Při sněhové pokrývce, která leží už více, jak měsíc se zvěř těžko sama dostává ke krmivu na polích či mezích.

8.2.2017

Tančili až do rána

Jesenice – Poosmé a podruhé v nově opraveném kulturním centru se obyvatelé Jesenice a okolí sešli na svém městském plese. Tentokrát to bylo netradičně v pátek, ale to nikoho neodradilo a ples si nenechalo ujít více jak dvě stě návštěvníků.

8.2.2017

Fotoreportáž od Jaromíra Oliče

Rakovnicko - Známý rakovnický fotograf Jaromír Olič nám poslal do redakce několik zimních snímků.

8.2.2017

Cyklotrasa zvýší bezpečnost chodců i cyklistů

Rakovník – Vybudování páteřní cyklotrasy, která by měla zvýšit bezpečnost cyklistů i chodců pohybujících se po městě, se blíží.

8.2.2017

Zavzpomínali na legendu a především na dobrého kamaráda

Nové Strašecí – V Novostrašeckém kulturním centru se představili Jiří Krampol, Luděk Sobota a další herci a zpěváci s pásmem písniček, povídek, scének a vyprávění a zavzpomínali na Miloslava Šimka. V zábavném pořadu ve stylu legendárních „Návštěvních dnů" Šimka a Grossmanna, se mimo již zmíněných herců představil imitátor Petr Jablonský a Adriana Sobotová a nejznámější písničky připomněli Viktor Sodoma, Jana Svobodová a Miluška Voborníková. Publikum po představení odměnilo účinkující velkým potleskem a v zákulisí si poté na své přišli i sběratelé podpisů.

7.2.2017

V botanické zahradě vznikne jezírko s lávkou a nový chodník od přístupové cesty

Rakovník – Veřejně přístupná botanická zahradav Rakovníku s padesátiletou úspěšnou tradicí a podle odborníků nevyčíslitelnou dendrologickou hodnotou by se už v letošním roce měla dočkat zásadní úpravy.

7.2.2017

Tělocvičnou se vznášela letadla

Rakovník – O tom, že zájem o upoutané modely letadel, zvané upoutance roste, svědčí řada setkání nadšenců, kterým letadla létající v kruhu na ocelových lancích učarovala. Jedním z nich bylo už šesté přátelské polétání a zároveň jedna z republikových soutěží Gee Bee Cup Rakovník.

7.2.2017

Led se musí prosekávat, aby se ryby neudusily

Rakovnicko - Až třikrát v týdnu museli rybáři v tuhých mrazech v lednu prosekávat na rybnících led, který byl až pětadvacet centimetrů silný. „Museli jsme si vzít motorovou pilu, jinak bychom to nezvládli," popisovali Josef Grün a Zdeněk Nágl ze Základní organizace Českého rybářského svazu Kněževes na rybníku Na Kovárně.

6.2.2017

Revitalizace sídliště je zbytečná, tvrdí opozice

Rakovník - Funkce koordinátora? To je nový zvyk? Kritizovali rakovničtí opoziční zastupitelé funkci Miloslava Kubínka (ANO), radního a zastupitele, který měl na starost přípravy rekonstrukce sídliště Zátiší v Rakovníku a který v této lokalitě i bydlí. Vedení radnice funkci obhajuje tím, že bylo daleko snazší se domluvit s tamními obyvateli na změnách.

6.2.2017

Nemocnice zvažuje zda zřídit dětskou pohotovost

Rakovník – Vedení Masarykovy nemocnice v Rakovníku zvažuje, zda po uzavření dětského lůžkového oddělení zřídit dětskou pohotovost.Řada Rakovničanů po ní už dávno volá.

6.2.2017

Karlovarský skřivánek 2017 - okresní kolo v Rakovníku

Rakovnicko – Michaela Holá, Kateřina Samková, Helena Mikešová a Ella Zimmermanová.

5.2.2017

Masopustní veselice rozhýbala Rousínov

Rousínov - Okolo šedesáti masek se každoročně zapojí do masopustního průvodu v Rousínově.

5.2.2017

Havárií potrubí kvůli mrazu o třetinu přibylo

Rakovnicko – Dlouhotrvající mrazy jsou příčinou častějších havárií vodovodních potrubí. A nárůst je výrazný. Od 1. do 24. ledna letošního roku došlo na území obhospodařovaném Středočeskými vodárnami k nárůstu oproti stejnému období minulého roku o 32 procent.

5.2.2017

Česká pošta chce zrušit pobočku v Jesenici

Jesenice – Po poště v Hořovičkách, na Krupé, v Lišanech má namále další pobočka České pošty v Jesenici. Ve městě s téměř sedmnácti sty obyvateli nemá podle zřizovatele patřičné využití. Pošta tu má dvě přepážky. Podle statistiky jsou vytížené ze sedmdesáti procent.

4.2.2017

Vernisáž fotografií Tomáše Kališe

Rakovník – Wind Holland nese název výstava fotografií Rakovničana Tomáše Kališe, kterou si můžete prohlédnout ve Výstavní síni na radnici.

3.2.2017

Masarykova nemocnice v Rakovníku chystá centrální příjem

Rakovnicko – Vedení Masarykovy nemocnice chce podle nového ředitele Tomáše Jedličky pro své pacienty zajistit moderní způsob poskytování akutní neobjednané péče.

3.2.2017

Opraví střechu i krovy

Nové Strašecí – Stavební úpravy čekají budovu základní umělecké školy.

2.2.2017

Ledovka zasáhla Rakovnicko. Zoufalá situace byla hlavně na vedlejších silnicích

Rakovnicko – Silnice a chodníky na Rakovnicku se včera ráno změnily v kluziště. Ledovka potrápila řidiče i chodce. Plno práce měli hasiči. Jejich mluvčí Petr Svoboda popsal: „Krátce po půl sedmé pomáhali z příkopu na boku ležícímu osobnímu autu v obci Hořesedly. Kolegové otočili auto zpět na kola." Seděli v něm dvě osoby, kterým se naštěstí nic nestalo.

1.2.2017

Kvůli ledovce sypali solí silnice i na Křivoklátsku

Rakovnicko – Ohlašovaná ledovka zasáhla Rakovnicko. Na několika místech se objevila už v pondělí večer.

1.2.2017

Vyberou vodní prvek na Komenského náměstí

Nové Strašecí - Právě dnes začíná soutěžní výstava návrhů vodního prvku, který by měl v budoucnu zdobit Komenského náměstí v Novém Strašecí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies