VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budova nové školní jídelny se uchází o titul stavba roku 2012

Rakovník - Rakovnická školní jídelna při 1. ZŠ Rakovník se bude ucházet o titul stavba roku 2012 Středočeského kraje. Ačkoliv se jedná o stavbu starou již tři roky, pravidla její přihlášení dovolují a město se rozhodlo ji přihlásit.

5.4.2012
SDÍLEJ:

Budova školní jídelnyFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Do soutěže mohou být přihlášena stavební díla ze všech oborů dokončená a uvedená do provozu nebo zkolaudovaná v období od 1. ledna 2009 do 29. února 2012. Jedná-li se o stavbu z veřejných prostředků, včetně fondů Evropské unie, musí přihlašovatel prokázat, že byla realizována v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, zejména pak že nevzešla z neregulérní soutěže o návrh, píše se na stránkách Středočeského kraje.

Cílem soutěže, jež organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, je vyvolat v široké veřejnosti, tedy jak mezi odborníky, tak úplnými laiky, zájem o úroveň české architektury a také stavitelství, ale snahou je také ocenit společné úsilí investorů, projektantů a dodavatelů.

„Jednotlivé stavby budou posuzovány dle předem stanovených kritérií, jako je kvalita investičního záměru, začlenění stavby do okolí, spokojenost stavebníka, uživatele, přijetí veřejnosti a podobně,“ přiblížil informace bývalý mluvčí rakovnické radnice, dnes již starosta Jesenice, Jan Polák a dodal: „Odborná porota přihlášené stavby posoudí a navrhne udělení titulu Stavby roku Středočeského kraje, Cenu hejtmana Středočeského kraje a může doporučit i udělení zvláštních cen.“

Město si vzalo na stavbu jídelny úvěr

Město Rakovník v letech 2008 a 2009 realizovalo stavbu nové školní jídelny, která nahradila nevyhovující provoz jídelny v budovách na rohu Husova nám. a nám. Jana Žižky. Právě tuto stavbu přihlásilo město Rakovník do zmíněné soutěže. Podmínkou pro podání přihlášky bylo uhrazení částky šest tisíc korun a dodání technických výkresů stavby, profesionálních fotografií stavby apod.

Nová jídelna byla postavena na volné ploše v samotném centru města a vyplnila tak proluku před 1. ZŠ Rakovník mezi Finančním úřadem v Rakovníku a 1. stupněm 2. ZŠ Rakovník. Celková investice města Rakovníka činila cca 75 mil. Kč a byla financována z vlastních zdrojů a poskytnutého bankovního úvěru ve výši 40 mil. Kč. Celou stavbu projektoval Ing. Arch. Karel Zuska z ateliéru A1 spol. s r. o. z Českých Budějovic. Jídelna byla uvedena do provozu na začátku roku 2010.

Autor: Miroslav Elsnic

5.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem
76

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Libor Šíma: V divizi jsme byli jeden den

Rakovník – Fotbalisté SK Rakovník zažili po nepovedeném podzimu doslova snové jaro. Vynikající výkony je katapultovaly až do nejvyšších pater, znamenajících při troše štěstí i postup do divize. Když už začali Rakovničtí jásat, štěstí se nakonec odvrátilo, neboť třetí Zbuzany si svůj původní záměr divizi nepřihlásit rozmyslely. I tak může být Libor Šíma se sezonou velice spokojen.

Hasiči po bouřce odstraňovali padlé stromy

Rakovnicko – Celkem pětkrát vyjížděli hasiči na Rakovnicku, aby odstranili následky bouřky v noci ze čtvrtka na pátek.

OBRAZEM: Darovat krev je radost i milé setkání

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Dlouhá fronta dobrovolných dárců krve se ve čtvrtek už od šesti hodin od rána tvořila před odběrovou místností v Masarykově nemocnici v Rakovníku. Před půl osmou se k odběru dostavilo sedmdesát osm dárců a přicházeli další.

Parkující auta dělají hasičům problémy

Region - Zaparkovaných aut v ulicích měst stále přibývá. Odstavené vozy často komplikují práci hasičům. Ti se se svou technikou někdy těžko dostávají k místu požáru. Ve hře o život obvykle rozhodují sekundy, které hasiči mohou ztratit právě v takových případech.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies