VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov chce zřídit novou službu

Rakovník - Prvním červencem nastala doba prázdnin a dovolených, ale ne všude tomu tak je. Výjimkou není ani Domov Na Zátiší v Rakovníku, poskytovatel sociálních služeb. Ten již pomalu zažíná připravovat investiční akce na příští rok a jako priorita se jeví zřízení takzvané odlehčovací služby.

16.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Taneček

Nejvíce se vedení domova pro seniory zaměřuje na dostavbu severního křídla. To by měla být také prioritní akce, ale podle slov ředitelky Domova Na Zátiší v Rakovníku bude vše záviset na tom, zda s přístavbou bude souhlasit Středočeský kraj.

„Nejdůležitější akcí, pokud bude schválena Středočeským krajem, by měla být dostavba severního křídla v domově. Touto dostavbou bude možné navýšit kapacitu zařízení z čtyřiceti lůžek na dvaačtyřicet lůžek. Dvě nově vzniklá lůžka by měla sloužit jako tolik na Rakovnicku potřebná nová služba – tzv. odlehčovací služba,“ upřesnila informace ředitelka domova pro seniory Ivana Friebertová Skalková. Nová odlehčovací služba by podle námi zjištěných informací měla sloužit především občanům starším šedesáti let.

„Odlehčovací služba bude poskytována uživatelům, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení a je o ně pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí,“ příbližila informace ředitelka. Právě takzvaná odlehčovací služba by měla pomoci především lidem, kteří se o své blízké starají ve dne v noci a nemají čas na odpočinek a na další aktivity.

„Služba bude poskytována krátkodobě na období přibližně tři měsíce a cílem služby bude umožnit pečující fyzické osobě nezbytný odpočinek,“ nechala se slyšet Ivana Friebertová Skalková. Domov neplánuje pouze zřízení již zmíněné služby, ale chce pokračovat v celkové rekonstrukci.

„Rádi bychom ještě zrekonstruovali v prvním patře sociální zařízení, obdobná akce probíhá v domově v přízemí letos, také chceme rozšířit jídelnu v 1. patře a pokračovat v terénních úpravách zahrady a okolí,“ dodala na závěr ředitelka.

Autor: Miroslav Elsnic

Místo události:
16.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rakovnické pozemní hokejistky vyhrály v semifinále play off nad Pragou 3:2 a o český titul se dnes utkají se Slávií.
36

OBRAZEM: Pozemkářky jsou ve finále! Ve velké bitvě udolaly Pragu

Rakovničtí pozemní hokejisté zdolali Litice 2:1 a ve finále se dnes utkají se Slávií.
44

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři postoupili do finále!

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Lužná /ROZHOVOR/ – Kdo by to byl po podzimní části okresního přeboru čekal, že pro celkový triumf si nakonec dojdou fotbalisté luženské Sparty. Vítězství bylo o to sladší, že se zrodilo až v posledním kole v přímém souboji s Kněževsí, navíc před zraky 400 diváků. Nemalé zásluhy na celkovém úspěchu má trenér Tomáš Pavlíček, pod jehož vedením válcovali borci v červenočerných dresech především v jarní části jednoho soupeře za druhým.

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Pivo jedinečných chutí a k tomu pestrá směs lidových a dechových písní to vše vytvořilo příjemnou atmosféru oslav pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě. Návštěvníci ochutnávali pivo z osmi malých pivovarů rakovnického, kladenského a plzeňského regionu.

FOTO, VIDEO: Marek Ztracený představil ve Mšeci novou píseň

Mšec – Koncertem Marka Ztraceného v pátek večer vyvrcholil první den Mšeckého léta. Marek Ztracený nehrál ve Mšeci poprvé, proto byl netrpělivě očekáván velkým množstvím fanoušků. Ti byli převážně z mladší generace, ale nechyběli ani ti ze střední a starší.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies