VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dům se bourá do výše prvního podlaží

Hořesedly - „Stavba musí být rozebrána až po první nadzemní podlaží,” takový je prozatím verdikt nad budovou, ze které v pondělí v sedm ráno silný vítr shodil střechu rovnou na karlovarku.

13.12.2011
SDÍLEJ:

Spadlý mlýn v HořesedlíchFoto: Deník/Šárka Hoblíková

Právě v těchto dnech na tom pracuje kladenská stavební firma MAO. Ta má oprávnění i k demoličním pracím. Práce hradí stavební úřad v Rakovníku. Stejný úřad také vydal opatření k částečné demolici. Podle posudku statika je dům nebezpečný a může z něj cokoliv kdykoliv spadnout, nebo se dokonce zřítit. Proto se k němu do patnácti metrů nesmí přibližovat lidé ani zvířata. Objekt je ohraničen páskou. Protože stojí těsně u karlovarky, v době demoličních prací tam je provoz sveden do jednoho pruhu a řídí ho semafor.

Dům svého majitele má. Patří soukromému vlastníkovi z Plzně. Ten se však k němu nehlásí. „Několikrát jsme ho písemně kontaktovali, protože telefonické spojení na něj nemáme, ale vůbec nám neodpovídá,” uvedla starostka obce Jiřina Milerová.

Starostka se nyní obává dalšího sesuvu střechy. „Mlýn se teď otevřel od západu a pokud by se pod střechu dostal vítr, snesla by se dolů jako padák,” vysvětlila starostka. Podle našich informací má majitel několik adres, ze kterých se nehlásí, proto po něm pátrá policie.

Bývalý mlýn stojící vpravo u karlovarky směrem od Prahy provází smutný osud velkých statků v bývalých Sudetech. Mlela se tu mouka i šrot pro hospodářská zvířata. Původně patřil německému majiteli Hessovi. Po odsunu Němců tu hospodařila rodina volyňských Čechů. Po ní státní statek. Ten ho využíval ke mletí šrotu zhruba do poloviny sedmdesátých let. V té době se tu také bydlelo v jednom třípokojovém bytě v přízemí. Ještě v druhé polovině osmdesátých let tu byla klubovna Socialistického svazu mládeže. Po revoluci mlýn změnil majitele a od té doby zůstal prázdný.

Autor: Šárka Hoblíková

13.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník stejně jako jejich ženské kolegyně berou nakonec stříbro, když ve finále extraligy podlehli Slavii 1:7.
38

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři berou stříbro

Rakovnické pozemní hokejistky získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly Slavii 0:3.
64

OBRAZEM: Pozemkářky získaly stříbro

OBRAZEM: Branovský přívoz je v plném provozu

Branov – Víkend s letními teplotami přilákal do Luhu pod Branovem velké množství návštěvníků, takže převozníci měli plné ruce práce. Zvlášť v sobotu při Pochodu Krajem Oty Pavla dolu k řece sešel téměř každý. Někteří lidé neodolali a zaplavali si v Berounce. Voda byla prý příjemně teplá. Převozníci na branovském luhu dosud převáželi jen o víkendech. O prázdninách to bude každý den. Stačí zazvonit na kolejnici.

OBRAZEM: Na školáky děti pasovali piráti

Ruda – S devíti školáky se slavnostně rozloučili v Mateřské škole Ruda. Slavnost se letos uskutečnila při pěkném pěknému počasí venku na zahradě.

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Králův Dvůr - V rámci králodvorského kulturního léta uspořádalo město Králův Dvůr tradiční Country festival. Jako první patřilo pódium kapele Brzdaři, kterou znají místní velice dobře, protože hraje po celém regionu již pětačtyřicet let. A tak členové kapely byli velice rádi, když polokulaté výročí mohli oslavit také v Králově Dvoře, kam si v sobotu po parném letním počasí našlo cestu více jak tři stovky posluchačů.

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

Beroun – V sobotu se po roce opět uskutečnil v pořadí již osmý ročník závodu světového poháru Grand Prix ve skateboardingu. Nádherné slunečné počasí a neskutečné výkony všech závodníků, vždyť do Berouna přijela Evropská špička a účastníci X-Games, přilákalo do skate parku několik tisíc návštěvníků. Mimořádnou událostí byla návštěva ministrů zahraničních věcí České republiky Luboše Zaorálka a Německa Sigmara Gabriela, který je v České republice na oficiální návštěvě. Velkou zásluhu, že se závod s účastí skateboardistů celého světa v Berouně koná, má Tomáš Vintr, který se na domácí trati také závodu zúčastnil.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies