VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvě tajemnice radnice. Rakovnická rarita

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Současně v Městském úřadu v Rakovníku působí tajemnice dvě. Jednou je Ludvika Trešlová, která do funkce nastoupila začátkem března. Jako jediná se zúčastnila výběrového řízení. Druhá tajemnice, Eliška Pidrmanová, dříve Holková, je ve výpovědní lhůtě pro nadbytečnost.  

5.9.2017
SDÍLEJ:

Pohled z lešení u věže radnice na město RakovníkFoto: Alida Štulajterová

Dvouměsíční výpověď Elišce Pidrmanové Holkové začala od 1. srpna. Ještě tento měsíc je tedy Rakovník se dvěma tajemnicemi raritou. Starosta Pavel Jenšovský přitom koncem července celou situaci komentoval slovy: „Tajemnici už máme opět jenom jednu. Rozsudek krajského soudu nabyl právní moci, takže jsme pozvali bývalou tajemnici a vysvětlili si, že došlo k situaci, kdy ryze monokratická funkce tajemníka je obsazena dvěma osobami. To ale zákon nepovoluje.“

Řešení bylo podle něj dvojí. Jeho první varianta by nastala, kdyby se jedna z uvedených žen funkce dobrovolně vzdala. S tím ale Ludvika Trešlová ani Eliška Pidrmanová Holková nesouhlasily a toto řešení odmítly.

„Takže dnes už bývalá tajemnice, magistra Pidrmanová, dostala výpověď pro nadbytečnost. Považuji ji za jediný možný postup,“ vyjádřil se starosta. Zároveň konstatoval, že na věci není nic, s čím by mohla Eliška Pidrmanová Holková nesouhlasit.

„Ze zákonné lhůty se samozřejmě může obrátit na soud s tím, že výpověď je neplatná,“ uvedl Pavel Jenšovský. Řekl také, že město chce v každém případě v zákonné lhůtě napadnout dovolání mimořádným opravným prostředkem. 

Soudní spor městského úřadu s brzy už bývalou tajemnicí Eliškou Pidrmanovou Holkovou stále pokračuje. Výpověď a její odvolání z funkce v polovině roku 2O15 jsou totiž podle rozhodnutí Okresního soudu v Rakovníku neplatné.

„Budeme se určitě proti rozsudku odvolávat,“ potvrdil znovu Rakovnickému deníku starosta Pavel Jenšovský.

K důvodu jejího tehdejšího propuštění uvedl, že ze strany Elišky Pidrmanové Holkové došlo k vážným porušením několika zákonných povinností.

„Zjistil jsem několik závažných porušení zákona na straně tajemnice, přičemž za nejzávažnější považuji opakované překračování pravomoci při zadávání veřejných zakázek malého rozsahu (pozn. redakce: rozsah pravomoci je na úřadě dán pravidly, která schválila městská rada 25. dubna 2012) a opakované přisvojení si pravomoci rady jako kolektivního orgánu samosprávy,“ vysvětlil tehdy důvody rozhodnutí odvolat tajemnici starosta Jenšovský.

V první polovině roku 2016 se Rakovnickému deníku podařilo zjistit, jakou finanční kompenzaci požaduje po městu odvolaná tajemnice. Pokud by na podmínky město Rakovník přistoupilo, stáhla by žalobu. Dva na sobě nezávislé zdroje tehdy Deníku potvrdily požadovanou částku ve výši 1,2 milionu korun. Podle dostupných informací je tato suma kompenzací za ušlou mzdu. Vedení rakovnické radnice nakonec tehdy exkluzivní informace Rakovnickému deníku potvrdilo s tím, že je ovšem nehodlá dále komentovat.

„Boxerské utkání, které skončí v prvním kole, je špatné. Očekáváme samozřejmě více kol a čím více je kol, tím je důležitější každé to další. Uvidíme, jak bude věc pokračovat dále. Určitě se jedná o běh na dlouho trať,“ okomentoval sportovní terminologií tehdejší rozsudek okresního soudu starosta Pavel Jenšovský.

Autor: Kristýna Koděrová

5.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník rozdrtili v druhém kole extraligy Bolevec 10:1.
43

Žlutá lavina nadělila Bolevci desítku

Ve Hřebči se uskutečnil 29. ročník Memoriálu Jaroslava Haška a Miroslava Thota.
44

Mladí hasiči změřili své síly ve Hřebči

Šlágr na Zátiší rozhodovaly penalty. Bonusový bod získaly Kolešovice

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor pokračuje 5. kolem. V souboji dosud neporažených týmů vyhrály Kolešovice na Olympii až po penaltách, což znamená, že žádný tým soutěže již není stoprocentní. Zápas, který skončil po 90 minutách 0:0, nedohrálo ani jedno mužstvo v plném počtu hráčů.

OBRAZEM: Nejtvrdší hasiči soutěžili na Husově náměstí v Rakovníku

Slaný - Husovo náměstí v Rakovníku patřilo v sobotu hasičům. Ti zde soutěžili o titul Nejtvrdší hasič v soutěži O pohár starosty Krajského sdružení hasičů. Hasiči i hasičky z širokého okolí zdolávali náročnou trať a nemalý počet z nich si sáhl na dno.

OBRAZEM: Páteční večery v kulturním centru opět patří tanečním

Rakovník - Kurzy tance pod vedením taneční školy Nezbedný bakalář mají v Rakovníku více než dvacetiletou tradici. A o své uvedení do společnosti nejsou mladí ochuzeni ani letos.

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení