VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holocaust: Nejvíce školáky zaujalo vyprávění pamětnice

Mšec - Co je to holocaust a antisemitismus se žáci druhého stupně mšecké základní školy dozvěděli v přednášce a besedě na téma Antisemitismus a holocaust.

17.5.2012
SDÍLEJ:

Projekt Holokaust v mšecké školeFoto: Archiv ZŠ Mšec


Přednášel  Radek Hejret, certifikovaný lektor a regionální koordinátor přednášek o antisemitismu a holocaustu v rámci projektu Center vzdělávání a dialogu při  ICEJ ČR.

Ve druhé části programu vystoupila paní doktorka Lieblová, pamětnice holocaustu a předsedkyně Terezínské iniciativy.
Přednášku sledovaly děti s velkým zájmem a po jejím  skončení  se  paní doktorky ptaly na podrobnosti z jejího pobytu v Terezíně a v dalších koncentračních táborech. Program byl velmi emotivní a zanechal v dětech hluboké zážitky.

A co na to řekly některé z nich bezprostředně po skončení vyprávění?
Nicole: Vyprávění o holocaustu a příběh paní Lieblové, která zažila 2. světovou válku a byla v koncentračním táboře, se mi velmi líbily. Škoda, že beseda nebyla delší.

Tomáš: Na této besedě mě zaujalo  vyprávění ze života zhruba před 70 lety paní doktorky Lieblové, která zažila 2. světovou válku.

Tereza: Hezké bylo, že tato paní přežila 2. světovou válku a vše si pamatuje, i když to bylo v té době zlé. Přežila i koncentrační tábor a stále si pamatuje vše do detailu.

Eliška: Přednáška  se mi líbila, protože 2. světová válka mě docela zajímá. Nemůžu přesně říct, co mě zaujalo, ale  asi  to  byl  celý  ten  příběh paní Lieblové.  Docela mě zaujalo, jak jeden malý přepis může zachránit život.

Monika: Přednáška se mi líbila. Zaujalo mě to a nechápu, jak někdo mohl být v té době tak krutý  a  bezcitný  a vraždit nevinné děti a lidi.

Monika: Mě nejvíc zaujala paní Lieblová, která mluvila o svém životě a o tom, co zažila. Mně a jiným dětem se to moc líbilo. Ta paní doktorka byla na nás moc hodná a málem se tam rozbrečela. Pan Radek Hejret byl u notebooku a posouval fotky dál na interaktivní tabuli, až tam byli ti lidé, co byli tak vyhublí, já jsem se na to nemohla koukat, těch lidí mi bylo líto. Děkujeme  paní  ředitelce Lence Pulcové,  že pozvala paní Lieblovou a pana Hejreta do naší školy.  Moc  vám  děkuji, bylo to hezké.

Gábina: Moc se mi líbilo  vyprávění paní doktorky Lieblové, protože to, co zažila, muselo být hrozné… Jen kvůli tomu, že někteří lidé byli (jsou) Židé, nesměli do škol? A podobně…To mi připadá velice nespravedlivé. Ať je to Žid, Rom atd., je to ale člověk, který má také srdce a pocity… Lidé by neměli poukazovat na to, že je člověk Žid nebo Rom, nebo že má jiné zvyky, nežli ostatní… Každý je svým způsobem originál… Vyprávění paní doktorky Lieblové bylo dojemné, toto si nedokážu představit a nikdy bych to nechtěla zažít.

Dodejme ještě, že tento zajímavý projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Autor: Lenka Pulcová

Autor: Redakce

17.5.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pochod krajem Oty Pavla přilákal přilákal letos 640 turistů.
3

Turisté šlapali v okolí Berounky za Otou Pavlem

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Dopravu v Jesenici zkomplikuje uzavírka

Jesenice - Obyvatele Jesenice i projíždějící řidiče čeká velká komplikace. Hlavní průtah městem, silnice Plzeňská, a na ni navazující Žatecká, by se měla opět opravovat. Přitom se na nich pracovalo už v roce 2012. Ukázalo se ale, že má nestabilní podloží, proto už nyní je plná záplat.

Graffiti není boj o území, ale boj se šedí

Střední Čechy – Jan „Dooky" Cafourek začal malovat graffiti asi v sedmnácti letech. Dnes už to téměř nedělá. Ale stál u zrodu první legální graffity plochy v Rakovníku a u RAKO JAMU.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři berou stříbro

Rakovník - Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník stejně jako jejich ženské kolegyně berou nakonec stříbro, když ve finále extraligy podlehli Slavii 1:7.

OBRAZEM: Pozemkářky získaly stříbro

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly Slavii 0:3.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies