VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Každé narozené dítě bude mít svůj strom

Rynholec – V obci ale pamatují i na ty, pro které není sport na prvním místě. Proto hned po podzimních volbách rozjela naplno svoji práci nová kulturní komise.

4.5.2011
SDÍLEJ:

Pálení čarodějnic v Rynholci 2011Foto: Deník/Šárka Hoblíková

Mikuláš s čerty zavítal mezi rynholecké děti už osmadvacátého listopadu. Vyřádily se se zvířátky na diskotéce Barbory a Jirky Ladrových v místní sokolovně. Potom se všichni sešli na návsi, aby slavnostně rozsvítili kapličku a vánoční strom. Hezkou předvánoční atmosféru vykouzlily básničkami děti z mateřské školky a Anička Králová hrou na flétnu. K tomu se podával čaj a svařené víno. Každý si ještě odnesl malý dárek – keramický svícen.

V prosinci tady přivítali do života čtyři nové občánky. Jako sudičky měli u kolébky opět děti z mateřské školky i Aničku Královou s její flétnou. Každé dítě dostalo malý dárek: hračku, pamětní knížku, poukaz na drogistické zboží a keramického andílka vyrobeného v keramické dílně.

Rynholečtí nezapomínají ani na občany s životním jubileem. K padesátinám a šedesátinám každý dostane blahopřání. Sedmdesátileté a starší občany navštěvují členové kulturní komise s dárkovým balíčkem a blahopřáním. Na konci dubna tady oslavili zlatou svatbu manželé Soukupovi.

Po několika letech se opět na konci února vydal obcí masopustní průvod. Přitom první zmínka o něm je v místní kronice ze čtvrtého března devatenáct set dvacet čtyři. Ten letošní se opravdu povedl.

Sešlo se hodně masek. Průvod vyšel při sluníčku od obecního úřadu za doprovodu harmonikáře a kytaristy. Na všechny v průvodu čekalo po vsi občerstvení, které připravili místní občané. V sokolovně na všechny čekal zabijačkový guláš, tlačenka, jelítka i koblihy a koláče. Součástí masopustu bylo nově vysazení masopustního stromu.

V březnu si místní zatancovali na třetím Obecním plese. Den nato měly děti v sokolovně karneval.
Krásnou tradici Rynholečtí zavedli v letošním roce. Každému narozenému klukovi zasadí habr, holčička dostane lípu. Na stromy rodiče společně umístí keramickou destičku se jménem a datem narození dítěte. První stromy dostanou tři noví letošní občánkové v červnu.

Rynholecké ženy také nezahálejí. Každý čtvrtek odpoledne vyrábějí v keramické dílně různé věci pro radost. Dopoledne sem chodí děti z mateřské školky. Od podzimu tady plánují založení dramatického kroužku pro děti.

Můžete se těšit:

– 8. 5. ve 14.00 hodin Den matek ve vinárně Asanka,
k tanci a poslechu hraje pan Běloušek, vystoupí děti z MŠ
– 14. 5. ve 14.00 hodin kuličkiáda – cvrnkání kuliček pro malé i velké ve sportovním areálu
– o letní prázdniny od 11. 7. do 15. 7. a od 1. 8. do 5. 8. venkovský tábor pro děti od šesti do čtrnácti let. Připraven je zajímavý program od devíti do šestnácti hodin.

Autor: Šárka Hoblíková

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník stejně jako jejich ženské kolegyně berou nakonec stříbro, když ve finále extraligy podlehli Slavii 1:7.
38

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři berou stříbro

Rakovnické pozemní hokejistky získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly Slavii 0:3.
64

OBRAZEM: Pozemkářky získaly stříbro

OBRAZEM: Branovský přívoz je v plném provozu

Branov – Víkend s letními teplotami přilákal do Luhu pod Branovem velké množství návštěvníků, takže převozníci měli plné ruce práce. Zvlášť v sobotu při Pochodu Krajem Oty Pavla dolu k řece sešel téměř každý. Někteří lidé neodolali a zaplavali si v Berounce. Voda byla prý příjemně teplá. Převozníci na branovském luhu dosud převáželi jen o víkendech. O prázdninách to bude každý den. Stačí zazvonit na kolejnici.

OBRAZEM: Na školáky děti pasovali piráti

Ruda – S devíti školáky se slavnostně rozloučili v Mateřské škole Ruda. Slavnost se letos uskutečnila při pěkném pěknému počasí venku na zahradě.

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Králův Dvůr - V rámci králodvorského kulturního léta uspořádalo město Králův Dvůr tradiční Country festival. Jako první patřilo pódium kapele Brzdaři, kterou znají místní velice dobře, protože hraje po celém regionu již pětačtyřicet let. A tak členové kapely byli velice rádi, když polokulaté výročí mohli oslavit také v Králově Dvoře, kam si v sobotu po parném letním počasí našlo cestu více jak tři stovky posluchačů.

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

Beroun – V sobotu se po roce opět uskutečnil v pořadí již osmý ročník závodu světového poháru Grand Prix ve skateboardingu. Nádherné slunečné počasí a neskutečné výkony všech závodníků, vždyť do Berouna přijela Evropská špička a účastníci X-Games, přilákalo do skate parku několik tisíc návštěvníků. Mimořádnou událostí byla návštěva ministrů zahraničních věcí České republiky Luboše Zaorálka a Německa Sigmara Gabriela, který je v České republice na oficiální návštěvě. Velkou zásluhu, že se závod s účastí skateboardistů celého světa v Berouně koná, má Tomáš Vintr, který se na domácí trati také závodu zúčastnil.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies