VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koloc: Strážníci nám budou nejen rychle k dispozici, ale budou i vidět

Rakovník – Velmi intenzivně se koncepcí práce Městské policie Rakovník zabývala v posledním období nejen transparentní komise města, ale toto téma bylo čile diskutováno i na posledním zasedání rakovnických zastupitelů. Po rozboru časového snímku policie, osobní účasti členů komise na služebních směnách v nejvíce frekventované dny a připomínkách občanů má transparentní komise jasno a koncepci předloží k projednání radě města a do listopadového zastupitelstva. Na bližší informace jsme se zeptali člena komise a rady Miroslava Koloce.

21.10.2011
SDÍLEJ:

Zastupitelé zleva: Václav Laňka, Miroslav Koloc a Marek PavlíkFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Jak se sbíraly podklady pro konečný návrh koncepce městské policie a stanovení jejich priorit?

Za měsíc září měli městští strážníci za povinnost vytvořit podrobný časový snímek své činnosti, kde byly sledovány všechny důležité oblasti jejich každodenní práce od dopravy, dodržování veřejného pořádku, frekvence zásahů na lince 156 až třeba, kolik času jsou nuceni věnovat administrativě. Do této činnosti se zapojili také členové komise svojí osobní účastí, kdy měli možnost přímo v terénu sledovat počínání strážníků. Předseda komise Jiří Jelínek se zaměřil hlavně na kvalitu a využití stávajícího kamerového systému, Václav Haifler se strážníky absolvoval kontroly míst v katastru města, zásahy v místě hlášené události včetně pomoci městské policie Záchranné službě při naložení a transportu zraněné osoby. K činnosti městské policie se mohli vyjádřit občané v anketě v časopisu Radnice a na webových stránkách městského úřadu, kde bylo celé znění návrhu koncepce a priorit zveřejněno.

Jaký byl ohlas od samotných Rakovničanů, kteří práci policie kritizují?

Ohlas byl možná menší, než jsme čekali, ale přesto přišly od veřejnosti některé podnětné návrhy, například týkající se problému cyklistů na chodnících ve městě.

Jaké jsou vaše osobní zkušenosti z práce městské policie v Rakovníku?

Absolvoval jsem se strážníky dvě směny, jednu páteční a jednu sobotní, při kterých jsem mohl sledovat jejich profesionální přístup včetně velmi dobré znalosti i předvídavosti místních poměrů, kombinaci formy autohlídky a pěší pochůzky s trvalým napojením na vyhodnocování informací kamerového systému a hlášení na linku 156.

Jak se vám „služba“ líbila?

Musím říct, že se během těch asi třinácti společných hodin rozhodně nenudili a že jde o náročnou a městu prospěšnou službu.

Jaký je tedy základ připravené koncepce pro jednání rady města a nejbližšího zastupitelstva?

Základ činnosti městské policie bude v co nejefektivnější a nejrychlejší pomoci občanům po výzvě na linku 156, samozřejmě doplněný o pochůzkovou činnost podle stanovených priorit.

A to přesně znamená?

Strážníci nám tak budou nejen rychle k dispozici i s celým vybavením formou autohlídky, ale budou vidět i v ulicích města. Předpokládá to i zkvalitnění stávajícího kamerového systému, který je už v současnosti někdy až nedoceněným a velmi užitečným pomocníkem, a jeho rozšíření o další místa.

Jaké jsou, respektive budou, tedy priority městské policie?

Prioritami jsou určitě cílená kontrola dopravního režimu ve městě, pěší zóny, veřejného pořádku a další včetně osvětových a preventivních akcí pro děti a mládež od školek až po střední školy. Součástí je také lepší informovanost o činnosti městské policie vytvořením zcela nových webových stránek, akce Pochval svého strážníka, pravidelné zpětné vazby zásahů policie ve městě i průzkumu mezi občany města formou veřejné ankety, na které se budou podílet studenti středních škol. Do března 2012 bude také vytvořena mapa města zahrnující frekvenci a povahu zásahů Městské policie Rakovník, která bude dalším vodítkem a podkladem pro její práci.

Autor: Miroslav Elsnic

21.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pila v Kostelíku dnes, patnáct let po povodních.
15

Pila v Kostelíku se z povodní nevzpamatovala

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Doležal: Post gólmana je vyřešen

Olešná /ROZHOVOR/– Finalista loňského ročníku okresního poháru fotbalistů je ze hry venku již po prvním kole. Kouč Olešné Miloslav Doležal je z vyřazení zklamaný, předchozí sezonu ale hodnotí jako historickou. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dům v Křivoklátu ze 17. století potopu ustál

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Tady byste seděla pod vodou. Voda sahala až k lávce,“ vzpomínala Miluše Krausová s manželem Vladimírem na zahradě svého domku z roku 1651. Domek stojí v ulici V Rybářích. Od řeky ho dělí jen pěkná zahrada. S velkou vodou tedy museli jeho obyvatelé vždy počítat. Přestože tady Krausovi bydlí jako pátá generace, tak velkou vodu, jako 13. srpna 2002, nikdo nezažil.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení