VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradní duo zahraje v kapli

Kostelík/ Kaple v Kostelíku dostane vánoční dar v podobě nové sošky Máří Magdalény.

22.11.2008
SDÍLEJ:

Návrh soškyFoto: archiv obce Kostelík

Občanské sdružení Kostelík, které v obci vzniklo letos v létě, má za sebou už řadu prospěšných aktivit.

Chceme, aby naše obec k něčemu vypadala. Uskutečňovat některé plány je v našich silách, ovšem shánět například finance a sponzory na náročnější aktivity není vůbec jednoduché,“ zdůraznil člen sdružení Milan Let. A právě to byl ten důvod, proč se sdružení stalo členem Místní akční skupiny Rakovnicko, která nyní připravuje strategický plán LEADER, ve kterém definují klíčové priority pro rozvoj celého území okresu Rakovník s cílem rozvíjet a zkvalitnit život ve venkovských oblastech.


Pokud MAS Rakovnicko uspěje s plánem LEADER při žádosti o podporu z evropského Programu obnovy vesnice, bude možné jejich prostřednictvím podporovat zajímavé projekty zaměřené na rozvoj venkova na Rakovnicku. Petr Klaub a Radim Perlín z našeho sdruženi se podílejí na přípravě jednotlivých dokumentů pro podání žádosti o dotaci,“ dovysvětlil Milan Let s tím, že pokud se zadaří, uvažovali by občané Kostelíka o opravě zdejší kaple.
V této souvislosti bychom rádi všechny pozvali na premiérový Vánoční koncert v kapli. Z výtěžku bychom si rádi nechali peníze na opravu kaple,“ upozornil Milan Let.


Koncert by měl být spojen se zajímavou událostí, a to s navrácením sošky, která stávala ve výklenku na čelní fasádě. Jedná se zcela novou o sochu patronky kaple sv. Máří Magdaleny, oddané služebnice Krista. Symbolika návrhu vychází z původního znázorňování sv. Máří Magdaleny. Maří Magdalena je kráčející - jde za svým Mistrem, Ruka na srdci odkazuje na gesto Ježíše Krista.
Vánoční rozjímání s Hradním Duem, punčem a cukrovím se koná 19. prosince od 19.30 hodin.
A na cestě uskutečňování jsou už i další plány.
Na jaro například chystáme výstavu s názvem Jak se žilo. Získali jsme zdarma nyní již bývalé rybárny staré zemědělské stroje. Některé mašiny jsou na první pohled zcela provozuschopné, jiné budou možná vyžadovat drobné opravy. U některých strojů si ani my nejsme přesně jisti, k čemu se vlastně v minulosti používaly. Všechny zemědělské stroje a další artefakty chceme zprovoznit a vystavit,“ dodal Milan Let s tím, že by na závěr touto cestou poděkoval všem, kteří se spolupodílejí na pěkném vzhledu obce.


Jsou to nejen všichni členové sdružení, ale patří k nim mimo jiné také starosta Filip Celba se slabeckým zastupitelstvem. Dále děkujeme moc všem sponzorům, bez kterých by řada věcí nešla vůbec uskutečnit. A v neposlední řadě také Správě CHKO Křivoklátsko, která nám vychází velice vstříct,“ uzavřel Milan Let.

Autor: Jana Elznicová

22.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z Country festivalu v Králově Dvoře.
13

OBRAZEM: Na festivalu zahráli i Rangers

Na světovém poháru Gran Prix Beroun diváci sledovali špičkové výkony.
26

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

OBRAZEM: Pozemkářky jsou ve finále! Ve velké bitvě udolaly Pragu

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky zvládly semifinálovou bitvu s Pragou a o český trůn si to dnes rozdají se Slávií Praha.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři postoupili do finále!

Rakovník - Po úspěšném vystoupení žen nastoupili ke svému semifinálovému duelu extraligy pozemního hokeje také muži, které čekal soupeř ze západu Čech Plzeň-Litice.

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Branov /FOTOGALERIE/ – Celkem šest set třicet sedm lidí se v sobotu vypravilo na Pochod krajem Oty Pavla. Startovali od branovské sokolovny. Opět si vybírali z několika různě dlouhých tras krásnou krajinou v okolí Berounky.

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Lužná /ROZHOVOR/ – Kdo by to byl po podzimní části okresního přeboru čekal, že pro celkový triumf si nakonec dojdou fotbalisté luženské Sparty. Vítězství bylo o to sladší, že se zrodilo až v posledním kole v přímém souboji s Kněževsí, navíc před zraky 400 diváků. Nemalé zásluhy na celkovém úspěchu má trenér Tomáš Pavlíček, pod jehož vedením válcovali borci v červenočerných dresech především v jarní části jednoho soupeře za druhým.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies