Kroučová - Vítězem závodů byl každý kdo vyměnil obývák s televizí za sportování na sněhu.

17.2.2010

Kroučová byla na lyžíchFoto: Bohumil Knobloch

Zimní odpoledne v Kroučové bývají hlavně ve znamení sportu. Zdejší Klub sportovních nadšenců uspořádal v těchto dnech například „Sranda lyžování“ pro malé i velké.

Zájemců o sportování bylo opravdu hodně. Celkem se sešlo 55 účastníků tohoto odpoledne, z toho 22 dětí. Aktivních běžkařů pak asi polovina z nich. Již dopoledne před závoděním připravili pořadatelé dokonalou trať. Dětský okruh 960 metrů, dospěláci jeli 1960 metrů. Vzorně upravené lyžařské stopy lákaly k projížďce. Proto také někteří z diváků neodolali a po skončení závodu se mimo soutěž také proběhli. Pro malé byla připravena bobová dráha, kde se mohl každý dosyta vyřádit.

Po celou dobu závodu a ještě dlouho po něm byla otevřena občerstvovací stanice s nápoji a sladkostmi pro děti. Mezi účastníky byli i běžkaři z dalekého i blízkého okolí. Kromě občerstvení byla pro účastníky zajištěna i lékařská péče v podobě doktorky Vyskočilové, která se závodu také zúčastnila.

Pokračováním závodu pak byl doprovod paní doktorky částí závodního pole na běžkách až do Řevničova. Všichni účastníci byli akcí nadšeni a těší se na její opakování. A kdo byl vítězem jednotlivých kategorií od 2 roků do 86 let? No přece každý, kdo pohodlí domácího obýváku vyměnil za krásný pobyt na slunci, sněhu a zdravém vzduchu.

Další akcí bude „ Výstup na běžkách na Louštín“ konaný tuto neděli.

AUTOR: BOHUMIL KNOBLOCH

17.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Tatran Rakovník prohrál v 2. kole divize s Ostrou 1:2.
27

Tatran prohrál doma i podruhé. Ostrá dohrávala v devíti

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Vaníček: Boje do posledního kola se mi zamlouvají ve všech směrech

Kněževes /ROZHOVOR/ – Drama s nešťastným koncem pro Kněževeské fotbalisty. Ti měli vítězství v okresním přeboru na dosah, když v závěrečném duelu v Lužné v přímém souboji o konečné vítězství vedli ještě deset minut před koncem 2:1.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.