VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi seniory přišli do kulturního centra policisté

Rakovník – Setkání členů Svazu zdravotně postižených Rakovník v rakovnickém kulturním centru zpestřila beseda s policisty.

16.3.2013
SDÍLEJ:

Beseda s policistyFoto: Jana Elznicová

Mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková a koordinátor BESIP pro Středočeský kraj Miroslav Polách zde téměř 140 posluchačům objasnili situace, do kterých se mohou dostat, a vysvětlili, jak jim předejít.
Jana Žáčková přehledně shrnula všechna základní specifika kriminality páchané na seniorech a poté se jednotlivě vracela k případům, které se dějí v rámci celé České republiky. Zaměřila se na informace přímo z regionu Rakovnicka. „V posledních dnech se na Rakovnicku stalo několik událostí, před kterými je dobré varovat a informovat o nich," zdůraznila Jana Žáčková. Měla zřejmě na mysli například podvodné prodejce.
Na závěr pak policistka zabrousila ještě na prevenci při nakupování. „Nebezpečné je nechávání osamocených košíků s taškami a pobíhání po krámu," připomněla mimo jiné Jana Žáčková s tím, že se jedná o témata, o kterých by se také dalo povídat hodiny.
„Alespoň ve zkrácené formě jsem se snažila zopakovat základní pravidla a fakta. Připomněla jsem jim také,

jak je pro společnost cenná jejich pozornost. Že jejich životní styl již není tak uspěchaný jako nás mladých, a proto mají větší šanci vidět ve svém okolí víc než ostatní. A mohou tak upozornit na každou nepravost a zabránit třeba i trestnému činu tím, že zavolají policii," upozornila Jana Žáčková.

Miroslav Polách se zase snažil seniorům osvětlit, proč je důležité, aby v silničním provozu, a nejen tam, byli „vidět". Jak je důležité nosit jakékoliv reflexní doplňky, a to včetně svých čtyřnohých miláčků. Jak se správně chovat při cestě přes silnici, kde se zastavovat a jak moc věnovat pozornost přecházení a ostatním automobilům.

Na závěr se zopakovalo, jak by mělo být vozidlo připraveno na cestu, jak mají být umístěna zavazadla a hlavně být vždy připoután. I jízda na kole vyžaduje opatrnost a jistá pravidla. Svou diskuzi doprovodil videonahrávkami s praktickými ukázkami.
„Věříme, že se beseda seniorům líbila a dala jim mnoho užitečných a praktických informací. Některé se jen oprášily. Doufáme, že se na podobné akci určitě setkáme i příště," doplnila ještě Jana Žáčková.

Autor: Jana Elznicová

16.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pochod krajem Oty Pavla přilákal přilákal letos 640 turistů.
3

Turisté šlapali v okolí Berounky za Otou Pavlem

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Dopravu v Jesenici zkomplikuje uzavírka

Jesenice - Obyvatele Jesenice i projíždějící řidiče čeká velká komplikace. Hlavní průtah městem, silnice Plzeňská, a na ni navazující Žatecká, by se měla opět opravovat. Přitom se na nich pracovalo už v roce 2012. Ukázalo se ale, že má nestabilní podloží, proto už nyní je plná záplat.

Graffiti není boj o území, ale boj se šedí

Střední Čechy – Jan „Dooky" Cafourek začal malovat graffiti asi v sedmnácti letech. Dnes už to téměř nedělá. Ale stál u zrodu první legální graffity plochy v Rakovníku a u RAKO JAMU.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři berou stříbro

Rakovník - Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník stejně jako jejich ženské kolegyně berou nakonec stříbro, když ve finále extraligy podlehli Slavii 1:7.

OBRAZEM: Pozemkářky získaly stříbro

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly Slavii 0:3.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies