VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místostarosta Švácha uzavřel se stěžovateli dohodu o smíru

Rakovník – Zhatit návrat legendárního motosrazu s názvem Rack Reyd do Rakovníka mohli obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště. Těm se navíc nezamlouvalo rozhodnutí zastupitelstva města Rakovník z konce minulého roku; tehdy přední zástupci města vyjádřili svými hlasy souhlas s návratem motosrazu do Rakovníka. Po několika jednáních všichni našli kompromisní řešení. Pátnáctý ročník Rack Reydu tak v Rakovníku bude.

27.6.2011
SDÍLEJ:

Místostarosta Jan Švácha, po jeho levici L. Štíbr.Foto: Deník/Miroslav Elsnic

Z prvotních oslav mohlo být ale nakonec velké zklamání. Když totiž neuspěli Rakovničané z okolí koupaliště se stížností na Městském úřadě Rakovník, rozhodli se podat stížnost k soudům a příslušným správním orgánům. Právě u nich chtěli Rakovničané z dotčené lokality poukázat na hlučnost akce a na následné překračování hygienických limitů hluku.

Podali stížnost proti usnesení

Obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště nejprve podali proti usnesení zastupitelstva stížnost s tím, že požadují, aby do doby, než bude jejich stížnost prověřena, se dotčený orgán města Rakovník zdržel jakýchkoliv právních úkonů směřujících k souhlasu s pořádáním akce Rack Reyd ve venkovních prostorech Tyršova koupaliště. Poukazují v ní na hlučnost akce a překračování povolených limitů. Městský úřad obyvatelům v požadavku vydání návrhu na předběžné opatření nevyhověl. Následovalo odvolání ke krajskému úřadu Středočeského kraje.

„Krajský úřad dopisem ze dne 6. dubna vyrozuměl stěžovatele, že Městský úřad Rakovník postupoval ve věci správně,“ napsala ve zprávě pro zastupitele městě právnička Ludmila Vostrá.

Podepsání dohody

Obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště se tak obrátili na soudy a příslušné správní orgány. Mezitím však došlo možná až k nečekanému kompromisu všech stran.

„Na Tyršově koupališti budou ročně odehrány tři koncerty, které nebudou trvat déle než do půlnoci. Vedle nich se bude konat i akce Rack Reyd, která bude ukončena každý den nejpozději do jedné hodiny ranní. Všechny ostatní akce, které by mohly rušit noční dobu, budou ukončeny do dvaadvacáté hodiny. Pan a paní Pikrtovi slíbili podle podepsané dohody podat dotčeným správním orgánům a soudům návrh na zastavení zahájených řízení ve věci hluku na Tyršově koupališti,“ napsal v dopise místostarosta města Jan Švácha a v dopise také poděkoval Rakovničanům za toleranci při konání akcí na Tyršově koupališti.

„Žádám za pořadatele akcí i za domácí a mimorakovnické návštěvníky koncertů o shovívavost. Pevně věřím, že všemi stranami podepsaný dokument bude zárukou toho, že váš klidný noční spánek bude rušen maximálně pět dní v roce,“ napsal Švácha.

Rack reyd bez motorové brzdy a ohňostroje
Mezi podmínkami, které musí pořadatel motosrazu Rack Reyd splnit, je například snížení hlasitosti reproduktorů po 22. hodině a hudební produkce musí skončit hodinu po půlnoci. Dále je zakázán závěrečný půlnoční ohňostroj. Pokud jste příznivci zkoušky výkonu motorů na tzv. „motorové brzdě“, pak máte smůlu. I ta je na motosrazu zakázána. Pořadatelé mají navíc zajistit, aby po 22. hodině motorkáři nestartovali bezdůvodně své stroje.

Autor: Miroslav Elsnic

27.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mistrovství světa ve hře mölkky v Tenisovém centru Cafex

Utkali se hráči všech generací a z celého světa

Festival Okoř 2017.
58

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Tatran prohrál doma i podruhé. Ostrá dohrávala v devíti

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Bídný začátek divize zažívá rakovnický Tatran, který doma prohrál i napodruhé. Tentokrát nestačil na Ostrou, které podlehl 1:2, přestože závěr dohrávali hosté pouze v devíti.

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Rakovnicko - V sobotu krátce před osmnáctou hodinou se stala v obci Panoší Újezd na Rakovnicku tragická nehoda. Zahynul při ní cyklista. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, stav muže byl velmi vážný. „Záchranáři započali s oživovacími pokusy, které i přes maximální snahu nebyly úspěšné a muž svým zraněním na místě podlehl,“ doplnila mluvčí.

Vaníček: Boje do posledního kola se mi zamlouvají ve všech směrech

Kněževes /ROZHOVOR/ – Drama s nešťastným koncem pro Kněževeské fotbalisty. Ti měli vítězství v okresním přeboru na dosah, když v závěrečném duelu v Lužné v přímém souboji o konečné vítězství vedli ještě deset minut před koncem 2:1.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení