VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místostarosta Švácha uzavřel se stěžovateli dohodu o smíru

Rakovník – Zhatit návrat legendárního motosrazu s názvem Rack Reyd do Rakovníka mohli obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště. Těm se navíc nezamlouvalo rozhodnutí zastupitelstva města Rakovník z konce minulého roku; tehdy přední zástupci města vyjádřili svými hlasy souhlas s návratem motosrazu do Rakovníka. Po několika jednáních všichni našli kompromisní řešení. Pátnáctý ročník Rack Reydu tak v Rakovníku bude.

27.6.2011
SDÍLEJ:

Místostarosta Jan Švácha, po jeho levici L. Štíbr.Foto: Deník/Miroslav Elsnic

Z prvotních oslav mohlo být ale nakonec velké zklamání. Když totiž neuspěli Rakovničané z okolí koupaliště se stížností na Městském úřadě Rakovník, rozhodli se podat stížnost k soudům a příslušným správním orgánům. Právě u nich chtěli Rakovničané z dotčené lokality poukázat na hlučnost akce a na následné překračování hygienických limitů hluku.

Podali stížnost proti usnesení

Obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště nejprve podali proti usnesení zastupitelstva stížnost s tím, že požadují, aby do doby, než bude jejich stížnost prověřena, se dotčený orgán města Rakovník zdržel jakýchkoliv právních úkonů směřujících k souhlasu s pořádáním akce Rack Reyd ve venkovních prostorech Tyršova koupaliště. Poukazují v ní na hlučnost akce a překračování povolených limitů. Městský úřad obyvatelům v požadavku vydání návrhu na předběžné opatření nevyhověl. Následovalo odvolání ke krajskému úřadu Středočeského kraje.

„Krajský úřad dopisem ze dne 6. dubna vyrozuměl stěžovatele, že Městský úřad Rakovník postupoval ve věci správně,“ napsala ve zprávě pro zastupitele městě právnička Ludmila Vostrá.

Podepsání dohody

Obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště se tak obrátili na soudy a příslušné správní orgány. Mezitím však došlo možná až k nečekanému kompromisu všech stran.

„Na Tyršově koupališti budou ročně odehrány tři koncerty, které nebudou trvat déle než do půlnoci. Vedle nich se bude konat i akce Rack Reyd, která bude ukončena každý den nejpozději do jedné hodiny ranní. Všechny ostatní akce, které by mohly rušit noční dobu, budou ukončeny do dvaadvacáté hodiny. Pan a paní Pikrtovi slíbili podle podepsané dohody podat dotčeným správním orgánům a soudům návrh na zastavení zahájených řízení ve věci hluku na Tyršově koupališti,“ napsal v dopise místostarosta města Jan Švácha a v dopise také poděkoval Rakovničanům za toleranci při konání akcí na Tyršově koupališti.

„Žádám za pořadatele akcí i za domácí a mimorakovnické návštěvníky koncertů o shovívavost. Pevně věřím, že všemi stranami podepsaný dokument bude zárukou toho, že váš klidný noční spánek bude rušen maximálně pět dní v roce,“ napsal Švácha.

Rack reyd bez motorové brzdy a ohňostroje
Mezi podmínkami, které musí pořadatel motosrazu Rack Reyd splnit, je například snížení hlasitosti reproduktorů po 22. hodině a hudební produkce musí skončit hodinu po půlnoci. Dále je zakázán závěrečný půlnoční ohňostroj. Pokud jste příznivci zkoušky výkonu motorů na tzv. „motorové brzdě“, pak máte smůlu. I ta je na motosrazu zakázána. Pořadatelé mají navíc zajistit, aby po 22. hodině motorkáři nestartovali bezdůvodně své stroje.

Autor: Miroslav Elsnic

27.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Žáci z 2.ZŠ Rakovník si alespoň na chvíli zahráli na slavné hvězdy hudebního nebe.
48

OBRAZEM: Adele i Rihanna. Školáci se předvedli jako slavní zpěváci

Starostka Hvožďan Markéta Balková.
56

Vesnicí Středočeského kraje roku 2017 je obec Hvožďany

Z obchodní akademie odchází další učitel

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Ani po týdnu od protestního pochodu městem, kterým studenti Masarykovy obchodní akademie (MOA) ale i veřejnost chtěli vyjádřit nesouhlas se současným vedením školy a zároveň podporu učitelům, se situace na škole nelepší. Včera navíc potvrdil svůj odchod další vyučující, Marek Pavlík.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Pavlíček: Tréninkovou morálku nám můžou závidět

Rakovnicko – Souboj o krále okresního přeboru, jenž letos nabídl nebývalé drama, vygradoval v posledním kole duelem o všechno v Lužné. Ta nakonec z trojlístku klubů, kteří si dělaly zálusk na celkové prvenství, vyšla vítězně, když před zraky 400 fanoušků rozhodla proti Kněževsi pět minut před koncem! Luženští na rozdíl od loňského vítěze – Olympie, akceptují postup do I. B třídy, kde by rozhodně nechtěli být za otloukánka.

Knihovnu možná využijí děti s handicapem

Jesenice - V budově, kterou užívá Základní škola, Mateřská škola speciální a škola Praktická jsou žáci namačkáni a využívají doslova každý kout. Situaci by mohl vyřešit uvolněný objekt po městské knihovně. Ta je totiž už v moderních prostorách zrekonstruovaného kulturního centra. Město i z toho důvodu hledá pro bývalou knihovnu využití.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies