VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na obchodní akademii to stále vře. Nyní i kvůli webu

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Spory mezi studenty a vedením školy Masarykovy obchodní akademie Rakovník přetrvávají i během letních prázdnin. Jedním z posledních vyhrocených situací je ta týkající se správy webových stránek a facebookového profilu školy. Zatímco učitelka Kateřina Pelcová, která není kmenovým zaměstnancem školy, prohlašuje, že na škole již není chtěná a nelíbí se ji jednání ze strany vedení školy, ředitelka školy Radka Soukupová je tvrzeními zaskočena.

1.8.2017
SDÍLEJ:

Na hejtmančin úřední den v Rakovníku dorazila kromě ostatních lidí také skupina protestujících proti současnému dění na MOA Rakovník. Jednání však příliš úspěšné nebylo.Foto: Deník / Koděrová Kristýna


„Jasně jsem dala paní ředitelce najevo, že mám zájem i nadále spravovat školní web i Facebook a vždy jsem zde provedla vše, co si přála, i když jsem s jejími kroky (například jistou cenzurou) nesouhlasila. Její rozhodnutí, které mi dokonce ani neoznámila osobně, ale jen prostřednictvím pana Koloce, vnímám jako trest za moji neloajalitu a rozhodně s ním nesouhlasím,“ napsala Kateřina Pelcová na sociální síti. 


Jenže. Podle ředitelky školy učitelce Kateřině Pelcové skončily k posledními dni měsíce června veškeré závazky. „Protože K. Pelcová již nebude u nás vyučovat, je logické, že správu stránek převezme jiný učitel MOA. To je naprosto běžné a standardní řešení, chodí to tak i v jiných školách. K tomu bych ještě ráda doplnila, že jsem byla začátkem července v zahraničí, nemohla jsem se s Mgr. Pelcovou osobně sejít, ale ihned po svém návratu jsem ji kontaktovala, abychom společně dořešily správu stránek školy. Dodnes se mi však neozvala, nenavrhla možný termín setkání, i když doposud vždy velmi rychle reagovala na jakýkoliv e-mail. Závěrem si tedy dovoluji poznamenat, že tvrzení Kateřiny Pelcové na facebookových stránkách školy i v tisku jsou neprofesionální, zavádějící a se snahou poškodit moji osob,“ napsala Deníku ředitelka Radka Soukupová. 

Reakce ředitelky školy Masarykovy obchodní akademie Rakovník Radky Soukupové na článek „Kauza na Masarykově obchodní akademii: Jaký je názor hejtmanky?“. (článek zde)

Ráda bych reagovala na článek „Kauza na Masarykově obchodní akademii: Jaký je názor hejtmanky?“
V prvé řadě jsou to necelé dva roky, co mě Rada kraje jmenovala do funkce ředitelky školy, nikoliv téměř tři, jak uvádí slečna Koděrová ve svém článku.

Za druhé: Mgr. Pelcová nikdy nebyla kmenovým učitelem MOA Rakovník, vždy u nás učila pouze několik hodin, např. matematiku nebo informační technologie, a to na základě dohody o provedení práce - tedy jako externista, protože je zaměstnancem SZeŠ Rakovník. U nás si doplňovala svůj snížený úvazek. Smlouvy (DPP) byly vždy uzavřeny do 30. 6. příslušného roku. 


Koncem května 2017 po podání výpovědi Mgr. Šímovou jsem ihned oslovila K. Pelcovou, zda by nechtěla u nás pracovat na plný úvazek jako učitelka. To odmítla se slovy, že od září bude mít na SZeŠ plný úvazek i třídnictví a zaměstnavatele měnit nehodlá. To jsem plně akceptovala a nabídla jí tedy jinou možnost spolupráce: DPP na několik hodin výuky ITE, což Mgr. Pelcová znovu odmítla, že o tento předmět nemá zájem. Její reakce mne dost překvapila a zamrzela, protože jsem s její výukou byla spokojena. O to více se divím, že nyní K. Pelcová prohlašuje, že na naší škole není chtěná. Ona sama se přece rozhodla moje nabídky na spolupráci odmítnout. Já jsem tedy musela ihned začátkem června začít hledat nového učitele za Mgr. Šímovou. To se mi podařilo, takže momentálně nemám žádné volné hodiny, které by K. Pelcová mohla vzhledem ke své aprobaci u nás ve škole vyučovat (byť externě na DPP). 


Správu facebookových i webových stránek školy dělala K. Pelcová také na základě dohody o provedení práce. Obě uzavřené dohody (na výuku i správu stránek) skončily k 30. 6. 2017. Protože K. Pelcová již nebude u nás vyučovat, je logické, že správu stránek převezme jiný učitel MOA. To je naprosto běžné a standardní řešení, chodí to tak i v jiných školách. K tomu bych ještě ráda doplnila, že jsem byla začátkem července v zahraničí, nemohla jsem se s Mgr. Pelcovou osobně sejít, ale ihned po svém návratu jsem ji kontaktovala, abychom společně dořešily správu stránek školy. Dodnes se mi však neozvala, nenavrhla možný termín setkání, i když doposud vždy velmi rychle reagovala na jakýkoliv e-mail.
Závěrem si tedy dovoluji poznamenat, že tvrzení Kateřiny Pelcové na facebookových stránkách školy i v tisku jsou neprofesionální, zavádějící a se snahou poškodit moji osobu.


Radka Soukupová

Autor: Miroslav Elsnic

1.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pila v Kostelíku dnes, patnáct let po povodních.
15

Pila v Kostelíku se z povodní nevzpamatovala

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Doležal: Post gólmana je vyřešen

Olešná /ROZHOVOR/– Finalista loňského ročníku okresního poháru fotbalistů je ze hry venku již po prvním kole. Kouč Olešné Miloslav Doležal je z vyřazení zklamaný, předchozí sezonu ale hodnotí jako historickou. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dům v Křivoklátu ze 17. století potopu ustál

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Tady byste seděla pod vodou. Voda sahala až k lávce,“ vzpomínala Miluše Krausová s manželem Vladimírem na zahradě svého domku z roku 1651. Domek stojí v ulici V Rybářích. Od řeky ho dělí jen pěkná zahrada. S velkou vodou tedy museli jeho obyvatelé vždy počítat. Přestože tady Krausovi bydlí jako pátá generace, tak velkou vodu, jako 13. srpna 2002, nikdo nezažil.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení