VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největší dotaci obdržel Pavlíkov na hřiště

Mikroregion Balkán - Před měsícem schvalovalo zastupitelstvo Středočeského kraje přidělení dotací z Fondu rozvoje měst a obcí (FROM) pro rok 2009. Mezi žádostmi o dotace byly i obce z mikroregionu Balkán, přičemž největší dotaci obdržel městys Pavlíkov.

25.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Erik Kluka

V Pavlíkově by mělo vedle současného fotbalového hřiště vzniknout nové víceúčelové hřiště, kde budou moci zájemci provozovat různé míčové hry. Městys požadoval od Středočeského kraje dotaci ve výši 2 520 000 korun a tu také obdržel.

Dotaci z programu FROM se podařilo získat i Slabcům. Ti požadovali dotaci na opravu místního kulturního domu. Středočeské zastupitelstvo jejich prosbu vyslyšelo a přidělilo dotaci v požadované výši – 2 429 000 Kč.

Dostalo se i na menší obce

Špatně si mezi městysy nevedly ani ostatní obce z mikroregionu. Například v Malinové bylo na opravu kulturního domu přiděleno 294 500 Kč, Hřebečníky získaly na opravu střechy bývalé školy 816 300 Kč. Panoší Újezd se pro změnu může chlubit získanou částkou 588 800 Kč na opravu střechy obecního úřadu.

„Střecha je již opravdu v katastrofickém stavu,“ podotkl spokojený starosta obce Panoší Újezd Josef Heller. Ten dále uvedl, že již podepsal smlouvu o dílo a s rekonstrukcí se tak bude moci začít. Vyměněno bude úplně celá střecha. Celkové náklady podle starosty obce Panošího Újezdu se vyšplhají k částce bezmála 620 000 Kč, přičemž obec se na rekonstrukci bude podílet 5%. Částka se pohybuje okolo 31 000 Kč.

Všetaty a Krakov neuspěly

Bohužel mezi obcemi, které žádaly o dotaci, byly i takové, které vyšly z přidělování s prázdnou. Například Krakov žádal po Středočeském kraji částku téměř 1 500 000 korun na opravu komunikace k Šípovskému mlýnu, ale to zastupitelé zamítli. Stejně tak učinili i s žádostí starosty Všetat Františka Závory. Ten žádal pro svou obec dotaci na opravu komunikace k lihovaru a místní prodejně Jednoty.

Autor: Miroslav Elsnic

25.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hosté z Dukly Praha: Miroslav Mück, Ivan Novák, Bohumil Paukner, Ivo Urban
53

Pochod krajem Oty Pavla navštívili známí sportovci z Dukly Praha

Okresní titul získala Lužná
62

Pavlíček: Na naše závěry jsem tak trochu čekal

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Pivo jedinečných chutí a k tomu pestrá směs lidových a dechových písní to vše vytvořilo příjemnou atmosféru oslav pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě. Návštěvníci ochutnávali pivo z osmi malých pivovarů rakovnického, kladenského a plzeňského regionu.

FOTO, VIDEO: Marek Ztracený představil ve Mšeci novou píseň

Mšec – Koncertem Marka Ztraceného v pátek večer vyvrcholil první den Mšeckého léta. Marek Ztracený nehrál ve Mšeci poprvé, proto byl netrpělivě očekáván velkým množstvím fanoušků. Ti byli převážně z mladší generace, ale nechyběli ani ti ze střední a starší.

OBRAZEM: Účastníci dali do běhu vše

Nové Strašecí - Celkem 38 běžců v Novém Strašecí vyběhlo na trať a přidalo se tak k jednasedmdesáti tisícům běžců, kteří se na jednaosmdesáti místech České republiky účastnili oficiálního závodu v rámci T-Mobile Olympijského běhu 2017.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies