VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti a rodiče: Nezakazujte nám na Kocourku bruslit

Nové Strašecí /FOTO/ - Bruslit na Kocourku nebo nebruslit? To je od začátku zimy hodně probíraná otázka.

14.1.2011
SDÍLEJ:

Bruslení na Kocourku 2010Foto: Deník/Šárka Hoblíková

Hokejbalové hřiště na Kocourku bylo vybudováno na místě přírodního zimního stadionu jako víceúčelové hřiště s asfaltovým povrchem pro hokejbal a jako ledová plocha na bruslení. Tak zněl původní záměr. Dokonce se v něm počítalo i s kulturním vyžitím.

Pro i proti

Zástupci hokejbalistů argumentují tím, že mrznoucí voda asfalt poškozuje. Navíc již od února se věnují jarní přípravě a v tuto dobu by mohl být na hřišti ještě led.

Asfaltový povrch nebyl udělán v dostatečné kvalitě, aby snesl stříkání vodou v zimě.

Pro bruslení hovoří také několik faktů: plocha leží uprostřed města, proto je snadno dostupná a je zde WC a restaurace. Ta nabízí občerstvení například pro matky s dětmi a vlastně tak i další setkávání místních občanů. O tělocvik sem chodí bruslit základní škola a gymnázium. Voda ke stříkání je z místního zdroje, tedy zadarmo.

V původním záměru se skutečně počítalo i s bruslením. Ze současného vedení radnice nikdo u budování stadionu nebyl. V dokladech o stavbě nelze již dohledat, jestli byl finální povrch dělaný se záměrem pro bruslení. Podkladové vrstvy jsou v pořádku. Podle projektu se použily štěrky, které odvádějí vodu, takže by neměla na povrchu zůstávat.

Reklamace

K nekvalitnímu povrchu a následné reklamaci se vyjádřil starosta Karel Filip: „Ve stavební dokumentaci jsme nenalezli žádné doklady o reklamačním řízení na asfaltový povrch hokejbalového hřiště.“

Město tedy oficiálně žádnou reklamaci neuplatňovalo. Pouze v průběhu stavby generální dodavatel nepřevzal od subdodavatele asfaltový povrch, protože byl nerovný. Subdodavatel toto opravil, takže reklamace proběhla pouze mezi těmito dvěma subjekty. Podle projektové dokumentace generální dodavatel předal městu stavbu v pořádku.

Na konci prosince městští zastupitelé ledování hřiště zastavili. Odbor investic i odborní auditoři vypracovávají studie o kvalitě asfaltu. Ten se zřejmě během devíti let provozu také změnil. Otázkou je, zda povrchu více škodí zmrzlá voda nebo solení při využívání hřiště v jarních měsících.

Nabízí se další otázka, zda se vyplatí v našich klimatických podmínkách udržovat přírodní kluziště.

Začátek zimy hovořil pro kluziště. Nynější obleva je proti. Lidé mohou v mrazech využívat nedaleké rybníky, Fortenský a Podhůrku. Ovšem Fortenský je letos vypuštěný a na Podhůrce nebyl kvůli sněhu ideální povrch. Z hlediska bezpečnosti vyhrává jednoznačně udržované přírodní kluziště. Ve městě se nabízí ještě plocha v bývalé traktorce. Ale ta není tak rychle dostupná ani nemá takové zázemí.

Lidé měli o bruslení zájem. Za dva dny se vybralo na vstupném tisíc padesát korun. To znamená, že při vstupném deset korun za osobu navštívilo kluziště sto pět lidí.

Zda se bude na hokejbalovém hřišti ještě bruslit, není rozhodnuto. Zastupitelé města se chystají na jednání s hokejbalisty.

Autor: Šárka Hoblíková

14.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

fotbal ilustrační

Městečko přišlo o vedoucí pozici, vystřídala ho Lužná

Nové Strašecí - Poříčany 3:1, KP 2017

Novostrašečtí uhlídali Mráze a slaví tři body

Tatranští vyhráli i na hřišti lídra!

Nymburk – Tatran Rakovník dovršil sérii výher nad nejlepší čtveřicí Fortuna divize a po Brozanech, Kladnu a Českém Brodu zdolal i vedoucí tým soutěže a aspiranta na postup do ČFL Nymburk na jeho hřišti 2:1. Pokud budou Rakovničtí pokračovat až na výjimky ve velmi dobrých jarních výkonech, mají reálnou šanci skončit v první pětce, neboť na pátou Souš ztrácí jen tři body.

Na Tyršovo koupaliště se slétly stovky čarodějnic

Rakovník – Sobotní čarodějnice na Tyršáku si nenechaly ujít stovky lidí. Malé i velké tam čekal bohatý program. Zkraje je svým zpěvem a hrou rozehřívala skupina základní umělecké školy The Small People. 

Lidé oslavili keltský svátek Beltain a zahájili sezonu

Nižbor – V keltském duchu se neslo sobotní zahájení sezony na zámku Nižbor. Do života Keltů návštěvníci nahlédli prostřednictvím skupiny Vousův kmen. Jeho členové se věnovali například předení vlny, mletí obilí nebo zpracování kůže.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies