VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhovor s moderátorem Jiřím Nikodýmem

Rakovník - Dnes vám přinášíme zkrácený rozhovor s moderátorem sportovních zpráv televize Prima Jiřím Nikodýmem.

22.5.2009
SDÍLEJ:

Jiří Nikodým na Husově náměstí v RakovníkuFoto: Jana Elznicová

Jiří Nikodým byl hlavní hvězdou Prima Dne s Deníkem v Rakovníku a rozhovor s ním vedl zpěvák a moderátor Jiří Šubr.


Máte k Rakovníku nějakou vazbu?

K Rakovníku mám vztah již hodně dlouho, protože jedna z mých dvou babiček se narodila kousek od Lán ve Vašírově a moje partnerka je z Nového Strašecí takže nyní v posledních zhruba dvou letech více než polovinu týdne trávím v Novém Strašecí a zbytek v Praze. Tady na Rakovnicku je přeci jen lepší prostředí nežli v Praze a hlavně tady máme svá dvojčata. Dnes když už vede dálnice kolem Hostivic je Prahy ze Strašecí celkem pohodlná cesta. Když není v Praze zácpa tak jsem ze Strašecí v Praze v práci za 40 minut.


Co vy a sport?


Tato práce by se nedala dělat aniž by člověk byl vášnivým sportovcem. Chtěl jsem tuto práci dělat od svých šesti let kdy jsem se naučil číst a začal vnímat vše co se děje kolem nás, a to zejména sport. Můj děda byl velkým sportovním fanouškem a i moje máma dělala atletiku a řadu kolektivních sportů. Já od mala dělal všechny sporty i ty kolektivní. Sport se tedy prolíná mým životem už mala.


Co by mělo předcházet tomu, pokud by se někdo také chtěl stát sportovním moderátorem, známou tváří Televize Prima ?


V první řadě se musí sportu věnovat tak jako já už od malička. To je můj názor.Ve starším věku už člověku chybí návaznost a souvislosti. Už nemůže to, co mu uteklo dohnat. Dále je třeba se věnovat českému jazyku a literatuře a mít hodně načteno. To proto aby mohl dobře mluvit na veřejnosti, mít velkou slovní zásobu a mohl v každé situaci okamžitě verbálně reagovat. Důležitá je také dobrá paměť, kterou by sportovní moderátor měl určitě mít. Musíte si pamatovat strašnou spoustu čísel a dat. Ve chvíli kdy zájemce o tuto práci začne dospívat, měl by si pomaličku začít hledat prostor jak se k novinářské práci dostat. Já měl to štěstí, že když se v roce 1994 rozjížděla sportovní redakce tehdejší Televize Premiéra, tak já si to tam přišel vyzkoušet. Začal jsem postupně točit reportáže a posléze i komentovat sportovní přenosy. 11. března roku 1996 jsem ráno přišel do kanceláře a náš šéf Štěpán Škorpil se mě zeptal: Co děláš dnes odpoledne a večer? A já říkám, zatím nic v plánu nemám… A on nato: Bezvadný! Tak dneska vysíláš zprávy! V roce 1998 jsem se stal sám šéfem sportovním zpráv a jsem jím až dodnes. Musím říci, že je to skvělá práce a díky Primě jsme měl možnost vidět celou řadu skvělých sportovních událostí. Prima mi pomohla rozšířit obzory a poznat svět a vidět jak se zpravodajství kolem sportu dělá v zahraničí. To je užitečná věc. Myslím, že se nám podařilo zrealizovat hodně divácky úspěšných projektů, včetně mistrovství světa vozů formule 1 či mistrovství v hokeji a v loňském roce mistrovství světa ve fotbale.


Jiří Nikodým dále například na sebe ještě prozradil, že mezi jeho méně oblíbené sporty patří z hlediska komentátora: krasobruslení, tenis a dostihy.

Autor: Jana Elznicová

22.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pochod krajem Oty Pavla přilákal přilákal letos 640 turistů.
3

Turisté šlapali v okolí Berounky za Otou Pavlem

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Dopravu v Jesenici zkomplikuje uzavírka

Jesenice - Obyvatele Jesenice i projíždějící řidiče čeká velká komplikace. Hlavní průtah městem, silnice Plzeňská, a na ni navazující Žatecká, by se měla opět opravovat. Přitom se na nich pracovalo už v roce 2012. Ukázalo se ale, že má nestabilní podloží, proto už nyní je plná záplat.

Graffiti není boj o území, ale boj se šedí

Střední Čechy – Jan „Dooky" Cafourek začal malovat graffiti asi v sedmnácti letech. Dnes už to téměř nedělá. Ale stál u zrodu první legální graffity plochy v Rakovníku a u RAKO JAMU.

OBRAZEM: Rakovničtí pozemkáři berou stříbro

Rakovník - Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník stejně jako jejich ženské kolegyně berou nakonec stříbro, když ve finále extraligy podlehli Slavii 1:7.

OBRAZEM: Pozemkářky získaly stříbro

Rakovník - Rakovnické pozemní hokejistky získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly Slavii 0:3.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies