STRUČNĚ:
Sobota 3. září:Nic netušící obět prochází kolem násilníka, ten se vydává za ní. U vodojemu ji brutálně přepadne s nožem v ruce a znásilní.
Neděle 4. září:Událost se po Rakovníku rozkřikla, na sociální síti se objevil popis možného pachatele. Na požádání policie o případu informujeme až v pondělním vydání.
Pondělí 5. září: Až nyní policie sděluje bližší informace. Podezřelí jsou ve vazbě, kriminalisté čekají na výsledky DNA.
Úterý 6. září: Rakovničané doufají, že policie zadržela pravého pachatele. Přesto se však obávají o bezpečí svých dospívajících dětí.
Středa: 7. září: Testy DNA nakonec vyloučily, že by policií zadržené osoby měly něco společného se sobotním přepadením. Policie žádá svědky o pomoc při identifikaci možného pachatele a zveřejňuje jeho identikit a také záznam z městské kamery.
Čtvrtek 8. září: Útočník policii stále uniká.

Informace však byly až do pondělí ze strany policie tajné, a to i přesto, že na sociální síti se již v neděli objevily informace s výzvou na vyhledání možného pachatele.

Policie však již v tu dobu dopadla dva podezřelé.

„Vždy před zadržením musí přesně sedět popis osoby. Tedy její vzhled, typ a také zda má alibi. Vše přesně sedělo na ty dva podezřelé,“ reagoval Jiří Šiler, ředitel rakovnické policie, na dotaz Deníku, zda popis zadržených pachatelů odpovídal popisu na sociální síti Facebook. Sám Šiler však sociální sítě a příspěvky na nich vítá. Podle něj se veřejnost sama burcuje k tomu, aby pomohla vypátrat pachatele. „I policie takovéto sítě využívá a čerpá z nich celou řadu informací,“ řekl Šiler.

Jenže Rakovničané, zejména rodiče, jsou na policii naštvaní. Jak vyplývá z nejrůznějších zdrojů, nelíbí se jim, že policie o případu informovala konkrétněji až v úterý, respektive v pondělí se objevila informace jako první na webu Rakovnického deníku.

„Alespoň výzvu s upozorněním, že zadržení nemusí být pachateli, měla policie zveřejnit i s popisem pachatele,“ řekl pan Rudolf.