71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Poštu v Milostíně zaplavily stovky přání

Andrea Holátková

Andrea Holátková Autor: Jana Elznicová

11.2.2012 13:55

Milostín -Pošta v Milostíně opět orazítkuje vaše valentýnská přáníčka, a to až do 14. února.


I letos musíme bohužel konstatovat, že pokles zájmu veřejnosti o originální dárek trvá. Příjemná a vstřícná paní poštmistrová Andrea Holátková totiž ve čtvrtek odpoledne shrnula: „K dnešnímu dni jsem orazítkovala okolo šesti set padesáti dopisů. Je to zatím trošičku slabší, ale možná je to tím, že rok od roku klesá i zájem médií o valentýnské razítkování v Milostíně.“

I přesto má ale Andrea Holátková v tyto dny mnohem více práce než obvykle, ale to jí vůbec nevadí, vše zvládá. Pro ilustraci je třeba říci, že v předešlých letech bylo v Milostíně orazítkováno i 3200 zásilek!

Po speciálním razítku, které se rok od roku mění, touží jak zamilovaní, tak i sběratelé, a to dokonce i z velikých dálek. „Letos přišly žádosti o razítko například z Bangladéše, Ukrajiny, hodně jich přišlo z Ruska, ze Slovenska, Koreje,“ nastínila Andrea Holátková. Podoba razítka je letos ve tvaru srdíčka, ve kterém je nápis „Sv. Valentýn“. Nad srdíčkem jsou pak dva nápisy: datum a Milostín. „Je takové jednoduché, ale hezké,“ zdůraznila Andrea Holátková.

Autorkou letošního razítka je akademická malířka Marina Richterová. Pošta založila valentýnskou razítkovací tradici v roce 2002. Valentýnská tradice v Milostíně tedy letos slaví 10 let své existence. Pro valentýnské razítko si do Milostína jezdí někteří lidé i osobně. „Jsou to známé tváře, které tady zaklepou každý rok. Třeba jeden pán z Teplic. Ten nikdy nevynechá. Nebo takoví dva mladí kluci, kteří sem jezdili před léty pro přáníčko svým přítelkyním a dnes už manželkám,“ potvrdila Andrea Holátková.

Během našeho rozhovoru si na milostínskou poštu přišla pro přáníčka také Marta Becherová: „Já tu jsem také každý rok. Kupuji je a posílám svým rodičům. Tatínek odsud pochází, takže tohle přání má pro něho skutečně srdeční hodnotu.“ Marta Becherová, která bydlí přímo v Milostíně, dále vysvětlila, že rodiče žijí v Mostě, ale ona se do Milostína vdala. „Rodičům je šestapadesát a sedmapadesát let a jsou spolu třicet let,“ prozradila ještě paní Marta.

Andrea Holátková letos razítkuje přání již šestým rokem, a protože je velmi pečlivá, víme přesně, že za posledních pět let otiskla razítko na 10 967 přání. „Manžel se synem určitě i letos přáníčko dostanou, zrovna tak babička, rodiče i příbuzenstvo,“ dodala Andrea Holátková.

Autor: Jana Elznicová

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

...
vilibald 11.2.2012 17:33 93.90.161.*
Nějaký takový svátky neprožívám.Kam se poděly svátky a jejich oslavy Vítězný Únor,Velká Říjnová Socialistická Revoluce? Hezký lampionový průvody,dojemné projevy u různých památníků...a tak podobně.
V diskusi je celkem 1 příspěvek, poslední byl vložen 11. 2. 2012, 17:33 vstup do diskuse

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Robin Gibb z Bee Gees: Zabila ho rakovina

Robin Gibb z Bee Gees: Zabila ho rakovina

Zakládající člen britské skupiny Bee Gees, zpěvák Robin Gibb v neděli zemřel ve věku 62 let. Po dlouhém… celý článek ›

Zdrcená manželka Eva: Začíná žít bez Ratha!

Zdrcená manželka Eva: Začíná žít bez Ratha!

Zadržení a obvinění manžela Davida Ratha (46) z přijetí úplatku ji zdrtilo. Celou záležitost nesla podle… celý článek ›

Dívka s masožravou bakterií je v kritickém stavu: Vzali ji nohu a ruce

Dívka s masožravou bakterií je v kritickém stavu: Vzali ji nohu a ruce

Čtyřiadvacetiletá Aimee Copeland je v kritickém stavu. Masožravá bakterie ji najdřív připravila o nohu,… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz